Κρήτη (Ματαλα-Χανιά) Ιούλιος 2013

Aleksandra

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Τέλη Ιουλίου θα πάω σε ενα γάμο στα Ματαλα.Εχω σκοπο να μείνω 3 με 4 μερες εκεί.Τι μπορω να κανω εκεί;διασκέδαση;φαγητό;παραλίες;μετά εχω σκοπο να φύγω και να πάω Χανιά για άλλες 4μερες.που να μείνω;μεσα στην πολη;παραλία;δεν γνωριζω τίποτα για την Κρήτη.θα ειμαι ευγνώμων αν μου έδινε κάποιος πληροφορίες.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Ηδη εχουν γραφτει αρκετες πληροφοριες στο Φορουμ. και εκτως απο αυτο δε χρειαζετε να ανοιγεις 2 τοπικ για το ιδιο θεμα
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Τέλη Ιουλίου θα πάω σε ενα γάμο στα Ματαλα.Εχω σκοπο να μείνω 3 με 4 μερες εκεί.Τι μπορω να κανω εκεί;διασκέδαση;φαγητό;παραλίες;μετά εχω σκοπο να φύγω και να πάω Χανιά για άλλες 4μερες.που να μείνω;μεσα στην πολη;παραλία;δεν γνωριζω τίποτα για την Κρήτη.θα ειμαι ευγνώμων αν μου έδινε κάποιος πληροφορίες.
Επειδη εισαι ''ψαρακι'' στο φορουμ και ακομα δεν ξερεις τις λειτουργεις του απο το λινκ που σου δινω θα δεις ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι
Τωρα γαι τα Ματαλλα αφου θα πας στο γαμο θα ενημερωσουν απο εκει οι φιλοι σου,για φαγητο θα βρεις καλο και οινομικο στο χωριο Σίβα,...παντως για 4 μερες στα Ματαλλα ....ξανασκεψου το.
http://www.travelstories.gr/community/forums/Κρήτη.45/page-2
 

Aleksandra

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Ευχαριστω παρά πολυ για τις πληροφορίες..Σωστά το είπες ειμαι ψαράκι ακομη!!Το ψαχνω όμως το θέμα και θα γίνω κι εγω expert όπως εσάς.
Δεν αξίζει να μείνω 4 μερες στα Ματαλα;
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ευχαριστω παρά πολυ για τις πληροφορίες..Σωστά το είπες ειμαι ψαράκι ακομη!!Το ψαχνω όμως το θέμα και θα γίνω κι εγω expert όπως εσάς.
Δεν αξίζει να μείνω 4 μερες στα Ματαλα;
Οχι κοριτσι μου φυγε την επομενη για Χανια εχεις τοσες επιλογες εκει ....δεν υπαρχει συγκριση
Διαβασε προσεκτικα τα θεματα και τις απαντησεις θα καταλαβεις και αν εχεις απορια εδω ειμαστε
 

Aleksandra

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
ΟΚ..Έτσι θα κανω..Κατι τελευταίο..Στα Χανιά που να μείνω;Μεσα στην πολη;Σε κάποιο διπλανό χωριό;Δεν θελω πολυ φασαρία αλλα να εχω και την επιλογή να πάω να πιω το βράδυ ενα ποτάκι.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
ΟΚ..Έτσι θα κανω..Κατι τελευταίο..Στα Χανιά που να μείνω;Μεσα στην πολη;Σε κάποιο διπλανό χωριό;Δεν θελω πολυ φασαρία αλλα να εχω και την επιλογή να πάω να πιω το βράδυ ενα ποτάκι.
http://www.booking.com/city/gr/chan...1t1:neg;sid=26fc0acefe90e63f3bc4f54c60c4f5e9;
Δες αναλυτικα τα ξενοδοχεια και αποφασισε ποιο σου αρεσει
Προσωπικα μου αρεσε η Archontki
http://www.booking.com/hotel/gr/arc...g;sid=26fc0acefe90e63f3bc4f54c60c4f5e9;dcid=1
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οχι κοριτσι μου φυγε την επομενη για Χανια εχεις τοσες επιλογες εκει ....δεν υπαρχει συγκριση
Διαβασε προσεκτικα τα θεματα και τις απαντησεις θα καταλαβεις και αν εχεις απορια εδω ειμαστε
Δε συμφωνώ. Για κάποιον που ψάχνει κάτι περισσότερο από ήλιο, θάλασσα, παραλίες και μάσα, τα Μάταλα είναι μια χαρά βάση για εξορμήσεις στην Κεντρική Κρήτη. Τα 'χω ξαναπεί αρκετά αναλυτικά:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Κρητη-9-ημερες-διακοπες.8429/page-2#post-94531
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.677
Likes
16.429
Δε συμφωνώ. Για κάποιον που ψάχνει κάτι περισσότερο από ήλιο, θάλασσα, παραλίες και μάσα, τα Μάταλα είναι μια χαρά βάση για εξορμήσεις στην Κεντρική Κρήτη. Τα 'χω ξαναπεί αρκετά αναλυτικά:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Κρητη-9-ημερες-διακοπες.8429/page-2#post-94531
Άμα δεν παινέψεις το σπίτι σου.....

Όχι ότι διαφωνώ βέβαια ....Υπάρχει ακόμα εκείνη η παμπ στα βράχια απ όπου βλέπαμε αν θυμάμαι καλά τα φώτα της Αγίας Γαλήνης το βράδυ....Πριν καμιά 20αρια χρόνια είχε αρκετή ζωή (αλλά μόνο καλοκαίρι) αρκετές ταβέρνες....

Εκεί γύρω σε ακτίνα 30 περίπου χιλ θα μπορούσε να πάει κανείς σε Καλούς Λιμένες, Λέντα, Φαιστό (εκεί κοντά ήταν και μια ταβέρνα που έκανε κουνέλι, τηγανητό νομίζω), Ζαρό με τη λιμνούλα και τις πέστροφες (εκεί υπήρχε και ένας νερόμυλος που λειτουργούσε κανονικά), Μονή Καλυβιανής, το "υπέροχο" Τυμπάκι με τον "νάυλον κάμπο", τον Κόκκινο Πύργο, την Αγία Γαλήνη, την απομονωμένη παραλία Άγιου Πάυλου, την Πρέβελη (φτιάξαν εκεί το σημείο πρόσβασης η πάς ακόμα με κείνη τη ξύλινη σκάλα :D), Κουρταλιώτικο Φαράγγι, Σπήλι....ξέφυγα...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Βάλε και Αγιοφάραγο, Μάρτσαλος σας έχω γράψει ολόκληρα κατεβατά...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Δε συμφωνώ. Για κάποιον που ψάχνει κάτι περισσότερο από ήλιο, θάλασσα, παραλίες και μάσα, τα Μάταλα είναι μια χαρά βάση για εξορμήσεις στην Κεντρική Κρήτη. Τα 'χω ξαναπεί αρκετά αναλυτικά:
http://www.travelstories.gr/community/threads/Κρητη-9-ημερες-διακοπες.8429/page-2#post-94531
Aσε taver παιδι μου θα συμφωνουσα μαζι σου αν δεν ημουν προσφατα εκει.......Ειχα πολλα χρονια να παω αλλα είδα τη παρακμη της παρακμης
Ισως αθελα μου συγκρινω τα Ματαλλα με αλλες παραλιες.....αλλα και απο εκει κοντα μπορει να παει μονο στο Κομό και το Καλαμάκι....που αν φυσαει και μπεις μεσα....θα βρεθεις στο Κοκκινο Πυργο.....μη σου φαινετε αστειο εχει συμβει αυτο
Εξορμησεις απο εκει ...δεν γινονται ...δεν μπορεις να πας Λεντα, Καλοι Λιμενες, Καραβοβρυση κ.λ.π
Ας παει η φιλη μας και ας αποφασισει μονη της αν της αρεσει εκει ....ή αν θα φυγει την επομενη
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Όχι ότι διαφωνώ βέβαια ....Υπάρχει ακόμα εκείνη η παμπ στα βράχια απ όπου βλέπαμε αν θυμάμαι καλά τα φώτα της Αγίας Γαλήνης το βράδυ....Πριν καμιά 20αρια χρόνια είχε αρκετή ζωή (αλλά μόνο καλοκαίρι) αρκετές ταβέρνες.......
Ακριβως οπως τα λες...πριν 20 χρονια...τωρα ειναι αλλιως....η παμπ υπαρχει αλλα ξερεις τυπου Hawaian και δεν συμμαζευομαστε....

Εκεί γύρω σε ακτίνα 30 περίπου χιλ θα μπορούσε να πάει κανείς σε Καλούς Λιμένες, Λέντα, Φαιστό (εκεί κοντά ήταν και μια ταβέρνα που έκανε κουνέλι, τηγανητό νομίζω), Ζαρό με τη λιμνούλα και τις πέστροφες (εκεί υπήρχε και ένας νερόμυλος που λειτουργούσε κανονικά), Μονή Καλυβιανής, το "υπέροχο" Τυμπάκι με τον "νάυλον κάμπο", τον Κόκκινο Πύργο, την Αγία Γαλήνη, την απομονωμένη παραλία Άγιου Πάυλου, την Πρέβελη (φτιάξαν εκεί το σημείο πρόσβασης η πάς ακόμα με κείνη τη ξύλινη σκάλα :D), Κουρταλιώτικο Φαράγγι, Σπήλι....ξέφυγα...
Καλο και ενημερωμενο το προγραμα σου αλλα δεν ειναι για 4ημερο...θελει περισσοτερες μερες .... η ταβερνα με το κουνελι υπαρχει ακομα ειναι πριν το Πετροκεφαλι διπλα στη Πετρινη Πολιτεια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.097
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom