Κρήτη

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Εχθές γύρισε ένας φιλος μου από Χανιά και μου λέει καλά ωραία όλα,αλλά ειναι όλοι μπεκρηδες εμείς πίνουν όλη μέρα και λέει οι χειρότεροι οδηγοί της Ευρώπης,σε συνδυασμό με το πολύ κακό οδικό δίκτυο δεν αξίζει ο κόπος να πας καθόλου άρα χ τα Χανιά
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Εχθές γύρισε ένας φιλος μου από Χανιά και μου λέει καλά ωραία όλα,αλλά ειναι όλοι μπεκρηδες εμείς πίνουν όλη μέρα και λέει οι χειρότεροι οδηγοί της Ευρώπης,σε συνδυασμό με το πολύ κακό οδικό δίκτυο δεν αξίζει ο κόπος να πας καθόλου άρα χ τα Χανιά
Sorry αλλά εγώ τέτοιο φίλο θα τον «έκοβα». Ο νομός, για μένα, είναι με διαφορά ο καλύτερος της Κρήτης. Το ότι πίνουν οι Κρητικοί δεν είνσι μυστικό αλλά δεν νομίζω ότι οι Χανιώτες ξεχωρίζουν. Τώρα το οδικό δίκτυο έχει τα θέματά του όπως όμως συμβαίνει σε όλο το νησί και γενικότερα στη ελληνική επικράτεια.
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
229
Likes
953
Όχι δεν συμβαίνει πουθενά αυτό που συμβαίνει στη Κρήτη καθημερινά στους δρόμους αλλά αυτό δε σημαίνει ότι διαγράφεις έναν προορισμό που σου έχει να σου δώσει πολλές μοναδικές εικόνες.
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Όχι δεν συμβαίνει πουθενά αυτό που συμβαίνει στη Κρήτη καθημερινά στους δρόμους αλλά αυτό δε σημαίνει ότι διαγράφεις έναν προορισμό που σου έχει να σου δώσει πολλές μοναδικές εικόνες.
Εδώ μου είπανε να κόψω φιλο
Μου 18 χρόνια,επειδή μου κατέθεσε μια άποψη εκεί θα κολλήσουμε ;;ο άνθρωπος γύρισε εχθές και μου λέει είναι όλη μέρα με ένα ποτήρι στο χέρι και στην οδήγηση είναι στα όρια του επικίνδυνου!!!δεν μπορείς λέει να τους αντιμιλήσεις να βρεις το δίκαιο σου γιατί είναι όλοι εκεί χάμω πιστολάδες και κουβαλάνε σουγιάδες μαζί τους
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
229
Likes
953
Δουλεύω στην ενδοχώρα στα βουνά βουνά και οι άνθρωποι μόνο έτσι δεν είναι. Για διακοπές μια χαρά είναι. Για να μείνεις, άλλη συζήτηση και άλλη κουβέντα. Όπου δεν ανακατεύεσαι, σε οποιοδήποτε μέρος, δε θα σε βρει κάτι. Πόσο μαλλον στα Χανιά, στο πιο τουριστικό μέρος. Εκει που θα πας ούτε θα κουβαλάει κανείς κάτι, ούτε θα είναι με ένα ποτήρι στο χέρι. Πήγαινε με 80 στο δρόμο και όλα καλά.
 

aeragr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ικαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εχθές γύρισε ένας φιλος μου από Χανιά και μου λέει καλά ωραία όλα,αλλά ειναι όλοι μπεκρηδες εμείς πίνουν όλη μέρα και λέει οι χειρότεροι οδηγοί της Ευρώπης,σε συνδυασμό με το πολύ κακό οδικό δίκτυο δεν αξίζει ο κόπος να πας καθόλου άρα χ τα Χανιά
Είμαι Χανιώτης που μένω Λάρισα και έρχομαι καλοκαίρι στα Χανιά, το ότι πίνουν και οδηγούν κακά δεν είναι ψέματα, αλλά δεν είναι τόσο χάλια όσο τα περιγράφουν. Τα περισσότερα ατυχήματα τα έχουν προκαλέσει τουρίστες που δεν ξέρουν που πάνε παρά μεθυσμένοι. Όσο για το οδικό δίκτυο δεν είναι καλό, αλλά όχι τραγικό και μην ξεχνάς ότι κανένα νησί δεν έχει καλό οδικό δίκτυο. Το μόνο αρνητικό που θα σου έλεγα ότι το Ιούλιο και τον Αύγουστο τα Χανιά πνίγονται από το τουρισμό οι ντόπιοι σχεδόν εξαφανίζονται και βλέπεις μόνο τουρίστες...
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
λέει οι χειρότεροι οδηγοί της Ευρώπης,
Ας πάει μια από Νάπολη! Και μετά θα λέει ότι έχουν μάστερ στην οδήγηση!

Λοιπόν κάθε καλοκαίρι κατεβαίνω στα Χανιά καθώς εκεί είναι το χωριό μου. Ναι οι Κρητικοί όλοι πίνουν πάνω από το μέσο όρο, so what!?!? Στη Μύκονο έτσι είναι όλοι ντόπιοι και τουρίστες.. Οι δρόμοι αν θες να πηγαινεις σαν το Σουμαχερ ναι είναι κακοί, ελπίζω να μην θες λοιπόν! Ας μιλήσουμε όμως για τα τοπία( κάποιες από της παγκοσμίως καλύτερες παραλίες), την φιλοξενία( δεν σε ξέρουν και δίνουν και το βρακι τους για να σε ευχαριστήσουν),τα υπέροχα φαγητά (καλτσουνακια και ανθοί) και την επαφή με τη φύση (φαράγγι Σαμαριάς) και όχι για «Χ» στα Χανιά. Αλήθεια αξίζει έστω και μια φορά να επισκεφτεί κάποιος αυτό το μέρος! Κάθε χρόνο ανακαλύπτω κάτι νέο να με μαγεύει
 

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Ας πάει μια από Νάπολη! Και μετά θα λέει ότι έχουν μάστερ στην οδήγηση!

Λοιπόν κάθε καλοκαίρι κατεβαίνω στα Χανιά καθώς εκεί είναι το χωριό μου. Ναι οι Κρητικοί όλοι πίνουν πάνω από το μέσο όρο, so what!?!? Στη Μύκονο έτσι είναι όλοι ντόπιοι και τουρίστες.. Οι δρόμοι αν θες να πηγαινεις σαν το Σουμαχερ ναι είναι κακοί, ελπίζω να μην θες λοιπόν! Ας μιλήσουμε όμως για τα τοπία( κάποιες από της παγκοσμίως καλύτερες παραλίες), την φιλοξενία( δεν σε ξέρουν και δίνουν και το βρακι τους για να σε ευχαριστήσουν),τα υπέροχα φαγητά (καλτσουνακια και ανθοί) και την επαφή με τη φύση (φαράγγι Σαμαριάς) και όχι για «Χ» στα Χανιά. Αλήθεια αξίζει έστω και μια φορά να επισκεφτεί κάποιος αυτό το μέρος! Κάθε χρόνο ανακαλύπτω κάτι νέο να με μαγεύει
Κοιτά τώρα αμα ψάξουμε να βρούμε σε όλο τον πλανήτη εγώ να σου πόσες χώρες ξες;;;;και στο δελχι οδηγάς και λες το πάτερ ημων.εδώ μιλαμε για το ζουμί της υπόθεσης που είναι ότι οι Κρητικοί πίνουν σαν μανιακοί,και ξέρω ότι μέσα στις σουρες τους εχουνε πάρει πολύ κόσμο στον λαιμο του
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
ο άνθρωπος γύρισε εχθές και μου λέει είναι όλη μέρα με ένα ποτήρι στο χέρι και στην οδήγηση είναι στα όρια του επικίνδυνου!!!δεν μπορείς λέει να τους αντιμιλήσεις να βρεις το δίκαιο σου γιατί είναι όλοι εκεί χάμω πιστολάδες και κουβαλάνε σουγιάδες μαζί τους
Το λιγότερο που μπορώ να σχολιάσω για το μήνυμά σου ότι είναι παραπλανητικό και σηκοφαντικό. Φοιτητική ζωή και νεανικά χρόνια έχω ζήσει στην Κρήτη, το μόνο που ισχύει είναι για την οδήγηση. Όλα τα άλλα είναι προκαταληψεις.
 

ManEf23

Member
Μηνύματα
23
Likes
174
Εχθές γύρισε ένας φιλος μου από Χανιά και μου λέει καλά ωραία όλα,αλλά ειναι όλοι μπεκρηδες εμείς πίνουν όλη μέρα και λέει οι χειρότεροι οδηγοί της Ευρώπης,σε συνδυασμό με το πολύ κακό οδικό δίκτυο δεν αξίζει ο κόπος να πας καθόλου άρα χ τα Χανιά
Κάπως υπερβολικός είσαι. Μεγάλωσα στα Χανιά (απο 9 ετών εως 16 ετών) και κατάγομαι απο εκεί, απο την πλευρά της μητέρας μου.

Όντως, ο κόσμος "γλεντάει", και όπου γλεντάντε πολλοί υπάρχουν κάποιοι που πίνουν, συν ό,τι δεν είναι οι καλύτεροι οδηγοί στον κόσμο, αλλά δεν είναι όπως τα περιγράφεις. Ούτε στα στατιστικά είναι όπως τα παρουσιάζεις
 

Manos46

Member
Μηνύματα
594
Likes
2.464
Ταξίδι-Όνειρο
???
Εχθές γύρισε ένας φιλος μου από Χανιά και μου λέει καλά ωραία όλα,αλλά ειναι όλοι μπεκρηδες εμείς πίνουν όλη μέρα και λέει οι χειρότεροι οδηγοί της Ευρώπης,σε συνδυασμό με το πολύ κακό οδικό δίκτυο δεν αξίζει ο κόπος να πας καθόλου άρα χ τα Χανιά
Καλύτερα για να βρίσκουμε πάρκινγκ εμείς τον Αύγουστο
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Κοιτά τώρα αμα ψάξουμε να βρούμε σε όλο τον πλανήτη εγώ να σου πόσες χώρες ξες;;;;και στο δελχι οδηγάς και λες το πάτερ ημων.εδώ μιλαμε για το ζουμί της υπόθεσης που είναι ότι οι Κρητικοί πίνουν σαν μανιακοί,και ξέρω ότι μέσα στις σουρες τους εχουνε πάρει πολύ κόσμο στον λαιμο του
15αυγουστο παντως προπερσυ,πιο πολλους Αγγλους και Γερμανους ειδα στα Χανια παρα ελληνα....αν κινηθεις μονο στη παλια πολη δε πιστευω να χεις θεμα παντως για μεθυσια απο ντοπιους
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom