Κρητικη Κοπη Πιτας 2019

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
Αλλος ενας χρονος μπηκε και πλεον η συναντηση της κοπης της πιτας μας εχει γινει παραδοση!!!!!!!
Εχουμε να πουμε πολλα απο τα ταξιδια μας την χρονια που περασε και αυτη που μολις μπηκε.....
αλλοι μολις γυρισαν , αλλη φευγουν, αλλοι εμειναν εδω και δεν πηγαν πουθενα, αλλοι αποκτησαν νεα μελη!πολλα νεα!!!!
Ηρθε λοιπον η ωρα να μαζευτουμε να κοψουμε την πιτα μας,να πουμε τις ιστοριες μας,να αναπολησουμε για μια ακομα φορα και να μην θελουμε να αποχωριστουμε ο ενας τον αλλο.......
Ημερομηνια??????........εγω προτεινω την Κυριακη 24 Φλεβαρη......
τι λετε?
το μερος φανταζομαι οτι θα ειναι το γνωστο γι'αυτο και δεν το βαζω στην συζητηση.....αν ομως θελετε αλλο μερος και αυτο αλλαζει!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Αφού είδα το θεμα έγκαιρα, έχω κάποιες ερωτήσεις. :)
Πρώτο και βασικό, το μαγαζί που προτιμάτε, επιτρέπει το κάπνισμα;
Κι επίσης, τι ώρα συνήθως γίνεται το πανηγυράκι;;
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτικη + Αρκτικη
ωωωωω ναι σωστα!εχουμε και νεα μελη και δεν ξερουν τα προηγουμενων χρονων!
το μαγαζι που λεμε ειναι η ταβερνα "κουμανδρος" στις Καλυβες Χανιων και συνηθως λεμε 1,30 το μεσημερι ετσι ωστε μεχρι τις 2-2,30 να εχουμε ερθει ολοι!οσο για το καπνισμα........επιτρεπεται........χωριζομαστε σε καπνιζοντες και μη.........
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
ΚΡΗΤΙΚΗ ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ

Κυριακή 24 Φλεβάρη
Ταβέρνα Κούμανδρος Καλύβες Χανιά
Ωρα 1.30

Επιτέλους μαζευτήκαμε όλοι να κόψουμε τη πίτα μας
Μέσα και εγώ 3 άτομα
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Παιδιά, με μεγάλη χαρά θα σας γνωρίζαμε, αλλά δεν πάμε σε μέρη καπνιζόντων. Ξέρω, αυτομάτως αυτό μας περιορίζει, αλλά δεν διαπραγματευόμαστε το συγκεκριμένο θέμα, ειδικά πλέον με τον μικρό. Ας πούμε, στην ταβέρνα Εαρινό στους κάτω Ασίτες, ναι. :) Απλά πρέπει να είναι Ρέθυμνο, το καταλαβαίνω.
Ελπίζω να σας γνωρίσουμε, αν όχι όλους, λίγους λίγους όταν κάνουμε εκδρομές στο νησί. :D
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Ας πούμε, στην ταβέρνα Εαρινό στους κάτω Ασίτες, ναι. :)
Οι Κάτω Ασίτες δεν είναι στο Ρέθυμνο, ούτε καν στο Ηράκλειο. Είναι πολύ μακριά για τον περισσότερο κόσμο νομίζω.
Λογικά θα έρθω και εγώ. Σε καμία δεκαριά μέρες θα ξέρω σίγουρα.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Οι Κάτω Ασίτες δεν είναι στο Ρέθυμνο, ούτε καν στο Ηράκλειο. Είναι πολύ μακριά για τον περισσότερο κόσμο νομίζω.
Λογικά θα έρθω και εγώ. Σε καμία δεκαριά μέρες θα ξέρω σίγουρα.
Ξέρω μωρέ, γι' αυτό και είπα ότι δε γίνεται. Μόνο σ΄αυτό το μαγαζί έχουμε πάει
από τότε που κατεβήκαμε να πω την αλήθεια. Εκτός αν είναι καλοκαίρι, οπότε βρίσκεις περισσότερες επιλογές.
Τέλος πάντων, είμαι σίγουρος ότι θα περάσετε φοβερά, όπως κάθε χρόνο!! ;)
 

Triplover

Member
Μηνύματα
1.183
Likes
4.033
Ξέρω μωρέ, γι' αυτό και είπα ότι δε γίνεται. Μόνο σ΄αυτό το μαγαζί έχουμε πάει
από τότε που κατεβήκαμε να πω την αλήθεια. Εκτός αν είναι καλοκαίρι, οπότε βρίσκεις περισσότερες επιλογές.
Τέλος πάντων, είμαι σίγουρος ότι θα περάσετε φοβερά, όπως κάθε χρόνο!! ;)
Η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα και δη στη Κρήτη θα ζοριστείτε πολύ πολύ πολύ να βρείτε ταβέρνα που να απαγορεύεται το κάπνισμα. Βέβαια σε αυτό μεγάλη ευθύνη φέρουμε και εμείς οι μη καπνίζοντες πελάτες.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα και δη στη Κρήτη θα ζοριστείτε πολύ πολύ πολύ να βρείτε ταβέρνα που να απαγορεύεται το κάπνισμα. Βέβαια σε αυτό μεγάλη ευθύνη φέρουμε και εμείς οι μη καπνίζοντες πελάτες.
Δεν πειράζει, μένει κανένα παραπάνω ψιλό για το εξωτερικό, και για καμία καταγγελία πού και πού.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.608
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom