Κροατία Σλοβενία Κροατία ή/και Σλοβενία

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Σας ευχαριστώ και τους 2! Λογικα θα δοκιμάσω το τουρλου και απλα θα αποφασίσω για τα μέρη.

@underwater, να φανταστώ ότι είχατε βάση και όλες τις διανυκτερεύσεις στην Λιουμπλιάνα έτσι?

Αρχές Σεπτέμβρη θα πάω εγώ, ας ελπίσουμε να έχει ξεμπουκώσει κάπως.
Ναι, βάση τη Λιουμπλιάνα είχαμε. Είχα σκεφτεί και την εναλλακτική κάποιας διανυκτέρευσης επαρχία, αλλά επειδή ήταν λίγα τα βράδια δεν ήθελα να κάνω check in-check out κάθε μέρα, άλλωστε οι αποστάσεις είναι μικρές.

Από εκεί και πέρα όταν λέω ότι είναι τουριστικά, μη φανταστείτε levels Πράγας πχ. Αλλά σίγουρα πολύ περισσότερο από όσο ήξερα ότι ήταν λίγα χρόνια πριν.
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
703
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
Κάθε πέρσι κ καλύτερα…πλέον εκτός σεζόν για δημοφιλή μέρη!
Είναι και κάτι ανώμαλοι σαν κ εμένα που πάνε Bled με βροχή και είναι σχεδόν μόνοι τους!!!

Κατά τ'αλλα συμφωνώ κ εγώ με τις προτάσεις της @underwater. Ίσως θα κοιτούσα και το Maribor, δεν έχω πάει αλλά φαίνεται ωραίο.

IMG_20220426_115330.jpg


IMG_20220517_035712.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Νομίζω πολύ καλύτερη επιλογή από την περιοχή της Rijeka...
Επαιξε ρολο και το οτι οι συγκοινωνιες γυρω απο τη Rijeka ειναι απλα τραγικες. Ειναι αδυνατον να το επιχειρησει καποιος που δεν οδηγει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Διαμονη στο Koper η το Piran? Ποιο ειναι πιο ομορφο? Μου φαινεται το Piran απο τις φωτογραφιες που ειδα.
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
160
Likes
1.205
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Κάπου καλα για φαγητό σε Λιουμπλιάνα, Μπλεντ, Πιραν ξέρουμε?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.310
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κάπου καλα για φαγητό σε Λιουμπλιάνα, Μπλεντ, Πιραν ξέρουμε?
Monstera bistro
Γκουρμεδιά επώνυμου σεφ, τα μεσημεριανά μενού είναι εξαιρετικά VfM. Κάτσε να βρω και το πιο ανώνυμο που φάγαμε και ήταν επίσης πολύ καλό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom