Γαλλία Γερμανία Ελβετία Ηνωμένο Βασίλειο Κυνηγώντας τα Χριστούγεννα.Λονδίνο-Αλσατία-Μέλανας Δρυμός

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Θέλω να με πας κάπου να νιώσουμε Χριστούγεννα" μου είπε κι εγώ δεν θα μπορούσα να της χαλάσω χατίρι.
Να πείς στη σύζυγό σου, απο μένα, να σε προσέχει!!!! Δεν υπάρχουν πολλοί άνθρωποι, να κάνουν τέτοια χατίρια...
Πολύ όμορφα όλα, αλλά πιο όμορφα απ' όλα ήταν η Αλσατία, με το δρόμο του κρασιού και όλα τα χωριά και τις πόλεις!!!!
Εύχομαι να είστε καλά και του χρόνου να κάνετε τέτοια χατίρια στον εαυτό σας !!!!
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Και γω με την σειρά μου να συγχαρώ καταρχήν για τις υπέροχες φωτογραφίες, κατα δεύτερον για την υπέροχη ιστορία αλλά περισσότερο να ευχαριστήσω που με την ιστορία αυτή μας βάλατε για τα καλά στο Χριστουγεννιάτικο κλίμα !!!
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Να πείς στη σύζυγό σου, απο μένα, να σε προσέχει!!!! Δεν υπάρχουν πολλοί άνθρωποι, να κάνουν τέτοια χατίρια...
Πολύ όμορφα όλα, αλλά πιο όμορφα απ' όλα ήταν η Αλσατία, με το δρόμο του κρασιού και όλα τα χωριά και τις πόλεις!!!!
Εύχομαι να είστε καλά και του χρόνου να κάνετε τέτοια χατίρια στον εαυτό σας !!!!
Θα της το πω!!!Ευχαριστούμε πολύ και αντεύχομαι πολλά ταξίδια και σε σένα.Επειδή βλέπω ότι το έχεις με τα roadtrips και ο αδερφός σου ακολουθεί πιστά σκεφτείτε το. Έχει και αρκετές εκκλησίες:).

Και γω με την σειρά μου να συγχαρώ καταρχήν για τις υπέροχες φωτογραφίες, κατα δεύτερον για την υπέροχη ιστορία αλλά περισσότερο να ευχαριστήσω που με την ιστορία αυτή μας βάλατε για τα καλά στο Χριστουγεννιάτικο κλίμα !!!
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!

Ευχαριστώ πολύ. Οι καμήλες στην Αγίας Σοφίας με γεμίζουν θλίψη όπως και όλος ο στολισμός σε βαθμό που θα ζητήσω απο τώρα άδεια για αρχές Δεκέμβρη για να κάνω Χριστούγεννα 20 μέρες πριν σε κάποιο μέρος που να ξέρει να στολίζει. Ενώ πίνω αρκετή μπύρα όλες τις εποχές, ήπιαμε τόσο ζεστό κρασί που δεν είχα άλλο χώρο ή αντοχή:).
Πάντως όποια ιστορία έχω διαβάσει για τον δρόμο του κρασιού και την Αλσατία είναι υπέροχη και σίγουρα κάποια στιγμή θα πάμε ξανά με καλύτερο καιρό.Τώρα που είπες ότι στολίζουν και Πάσχα θα το έχω στην λίστα μου αν και θα ήθελα να δω την περιοχή σε περίοδο τρύγου μιας και είναι το στοιχείο μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom