Νορβηγία Κυνηγώντας το Βόρειο Σέλας...

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
gioske η αφήγησή σου με συναρπάζει και με συγκινεί (με την κυριολεξία της λέξης). Νάσαι καλά :)
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Για μια στιγμή αισθάνθηκα άτρωτος, απρόσβλητος από οτιδήποτε θνητό και εφήμερο. Σαν να άγγιξα το
προσωπείο της αιωνιότητας πριν διαλυθεί και χαθεί σαν άμμος ανάμεσα στα δάχτυλά μου. Σαν να σταμάτησα για μια στιγμή τον τροχό του Χρόνου, τόσο μικρή όσο το ανοιγόκλεισμα των βλεφάρων.
Αυτή η "στιγμή" ακούγεται μαγική
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Επιτέλους βρήκα το χρόνο να διαβάσω την συγκλονιστική αυτή ιστορία!Τι εικόνες Θεε μου!!!Υπέροχη περιγραφή!!!Να είστε καλά,να χαίρεστε τα παιδάκια σας και να καταφέρετε μια μέρα να πάτε όλοι μαζί να το ξαναδείτε!!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μόλις επέστρεψα από το Tromso και προσυπογράφω ότι η ιστορία του @gioske είναι πέρα για πέρα ακριβής. Δυστυχώς το Βόρειο Σέλας δε μας έκανε τη χάρη, καθώς όλες τις μέρες είχε συννεφιά, αλλά θα ξαναπάω οπωσδήποτε - έχω αφήσει πολλές ανοιχτές εκκρεμότητες με τη βόρεια Νορβηγία..
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Μόλις επέστρεψα από το Tromso και προσυπογράφω ότι η ιστορία του @gioske είναι πέρα για πέρα ακριβής. Δυστυχώς το Βόρειο Σέλας δε μας έκανε τη χάρη, καθώς όλες τις μέρες είχε συννεφιά, αλλά θα ξαναπάω οπωσδήποτε - έχω αφήσει πολλές ανοιχτές εκκρεμότητες με τη βόρεια Νορβηγία..
Αγαπητέ, μην το αφήσεις έτσι!
Κι αν δε θες να γράψεις λεπτομέρειες, πες με λίγα λόγια τι έγινε.
Πες μας τις προσπάθειες που έκανες. Πρέπει να το κυνήγησες λίγο.
Γιατί δεν το πέτυχες;
Ξέρεις, ετοιμάζομαι να πάω και όσο κι αν λένε πως περισσότερο αξίζει ο δρόμος, στο συγκεκριμένο ταξίδι αξίζει και ο προορισμός τα μάλα.
 
Last edited:
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Αγαπητέ, μην το αφήσεις έτσι!
Κι αν δε θες να γράψεις λεπτομέρειες, πες με λίγα λόγια τι έγινε.
Πες μας τις προσπάθειες που έκανες. Πρέπει να το κυνήγησες λίγο.
Γιατί δεν το πέτυχες;
Ξέρεις, ετοιμάζομαι να πάω και όσο κι αν λένε πως περισσότερο αξίζει ο δρόμος, στο συγκεκριμένο ταξίδι αξίζει και ο προορισμός τα μάλα.
Ναι, θα τα γράψω πολύ σύντομα σε νέο ποστ εδώ! Σου το υπόσχομαι. Αξίζει και ο δρόμος και ο προορισμός :) Εγώ τουλάχιστον ήδη οργανώνω το πότε θα ξαναπάω.
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
Και εγω ειχα παει 3 μερες Τρομσον τον Δεκεμβριο αλλα το aurora borealis δεν μου εκανε την χαρη να εμφανιστει. Η ολη εμπειρια ηταν απιστευτη αλλα στεναχωρεθηκα αρκετα. Θα επιστρεψω κ γω σιγουρα καποια στιγμη να το κυνηγησω.
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Και εγω ειχα παει 3 μερες Τρομσον τον Δεκεμβριο αλλα το aurora borealis δεν μου εκανε την χαρη να εμφανιστει. Η ολη εμπειρια ηταν απιστευτη αλλα στεναχωρεθηκα αρκετα. Θα επιστρεψω κ γω σιγουρα καποια στιγμη να το κυνηγησω.
Γιατί ρε παιδιά;
Μη μου λέτε τέτοια!
Το like που σου έβαλα σημαίνει απλά ότι το διάβασα. Σιγουρα δεν χάρηκα που δεν το είδες. Πάει επίσης και στο ότι η εμπειρία ήταν απίστευτη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom