Νορβηγία Κυνηγώντας το Βόρειο Σέλας...

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
εκπληκτική ιστορία και φανταστικές φωτογραφίες! Εμπειρία ζωής! Εύχομαι να ζήσετε πολλές τέτοιες!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.119
Likes
20.350
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Τελικά πόσα είναι τα πράγματα που οπωσδήποτε πρέπει να κάνει κάποιος πριν πεθάνει; 100, 200, 1000;
Να δω ένα ασύλληπτο φυσικό φαινόμενο, το Βόρειο Σέλας.
Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά για μένα είναι σχετικά λίγα αυτά που θέλω να δώ πρίν πεθάνω. Ένα απο αυτά είναι σίγουρα αυτό το ασύλληπτο φυσικό φαινόμενο!
Οτιδήποτε βρίσκεται ή δημιουργείται κοντά στους πόλους της γής είναι μοναδικό.-

Να μία ακόμα ιστορία, για να διαβάσω με πολύ ενδιαφέρον :)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.119
Likes
20.350
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Με όποια σειρά και να βάλω τις λέξεις δεν θα καταφέρω να πώ αυτό που θέλω....Μοναδικό ταξίδι.-
Χαίρομαι πολύ για εσάς!!!
Καλά ταξίδια να έχετε πάντα!!!!
 

gioske

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.090
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Με όποια σειρά και να βάλω τις λέξεις δεν θα καταφέρω να πώ αυτό που θέλω....Μοναδικό ταξίδι.-
Χαίρομαι πολύ για εσάς!!!
Καλά ταξίδια να έχετε πάντα!!!!
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια. Καλά ταξίδια και σε σένα
 

paliakos

Member
Μηνύματα
68
Likes
163
Τι μαγευτικη περιγραφή!!! Τι όμορφο ταξίδι... Με κανατε να νιωσω οτι το ζουσα κι εγω, οτι ημουν μαζι σας. Τα γραφομενα σας γινοταν ζωντανη εικόνα μπροστά μου. Εύχομαι να ειστε γεροι και δυνατοι. Μεγαλο όνειρο το σελας για πολλους, φυσικα και για μενα.. Με τη βοήθεια του Θεού, υγεια να χουμε, προγραμματιζω αναλογο ταξιδι ακριβως στο ιδιο μερος, μιας και μια φιλη μου, μου ειπε τα καλυτερα.. Το καλο με μενα, ειναι οτι πλεον, δε χρειάζομαι καμία πληροφορία διότι μου τις καλυψατε ολες απ την εξωφρενικα λαμπρη περιγραφη της ιστοριας σας.. Να είστε ολοι καλα!
 

fsarigian

Member
Μηνύματα
27
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
JAPAN
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia
Το πλάνο πτήσεων είχε ως εξης: Αθήνα - Στοκχόλμη - Όσλο - Τρόμσο και στην επιστροφή Τρομσο - Όσλο - Βρυξέλλες -Αθήνα. Η συνολική διάρκεια κάθε σκέλους ήταν γύρω στις 10 ώρες (μαζί με τις αναμονες ) και το κόστος γύρω στα 800€ και για τους δύο.
Η διαμονή κόστισε γύρω στα 500€ για 5 βραδια
Θα ήθελα να σε ρωτήσω πόσο κόστησε το πακέτο για την παρακολούθηση του ΒΣ.
*Φοβερές φωτό!!
 

gioske

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.090
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Θα ήθελα να σε ρωτήσω πόσο κόστησε το πακέτο για την παρακολούθηση του ΒΣ.
*Φοβερές φωτό!!

Η συμφωνία με τους Arctic Explorers Tromso ήταν τρεις συνεχόμενες βραδιές Norhtern Lights Tour και ένα πρωινό Fjord Tour. Σε αυτό το πακέτο είχες και έκπτωση 100 NOK/ άτομο, περίπου 10€ δηλαδή. Το συνολικό κόστος έφτασε λίγο πάνω από 1000€, για την ακρίβεια 1080€ και για τα δύο άτομα. Δεν το λες και φθηνό αλλά τί είναι φθηνό για μας στην Νορβηγία;
 

ΚΩΣΤΗΣ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
2
Γράφω για να σε ευχαριστήσω , γιατί η ιστορία σου, βοήθησε εμένα και την σύζυγό μου πάρα πολύ στο ταξίδι μας στο Τρόμσο, κυρίως για την εταιρεία που διαλέξαμε και εμείς και είχαμε την τύχη να δούμε το βόρειο σέλας!! Ευχαριστούμε πολύ.
 

gioske

Member
Μηνύματα
172
Likes
1.090
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβετ
Γράφω για να σε ευχαριστήσω , γιατί η ιστορία σου, βοήθησε εμένα και την σύζυγό μου πάρα πολύ στο ταξίδι μας στο Τρόμσο, κυρίως για την εταιρεία που διαλέξαμε και εμείς και είχαμε την τύχη να δούμε το βόρειο σέλας!! Ευχαριστούμε πολύ.
Χαίρομαι πάρα πολύ γι'αυτό. Είσαστε πολύ τυχεροί να ξέρετε
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Μαλλον και εμεις σε αυτη την εταιρεια καταληγουμε και σε μια ακομη (θα παμε μια μερα με την μια και μια με την αλλη). Επισης
διαβασα καπου οτι οι πιθανοτητες να το δεις αυξανονται στις πρωτες μερες της σεληνης. Τα μισα να πετυχουμε απο οσα πετυχατε (ειδικα τα χρωματα απο τις πρωτες φωτο) τυχεροι θα ειμαστε
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.613
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom