Τουρκία Κωνσταντινουπολη με γκρουπ.Καμια καλη προσφορα?

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
tripakias said:
Το πρωτο δεν λεει τιποτα. Κοιτα αν ειναι ανασταλτικος παραγοντας η διαφορα τιμης ας πανε και Σουλταναχμετ, δεν χαλασε ο κοσμος. Αλλα οπως και να το κανουμε το δυνατο χαρτι της Πολης ειναι η Ιστικλαλ. Οσο πιο κοντα, τοσο πιο καλα.
Expert και της Κωνσταντινούπολης πλέον ο tripakias

Χαχαχα

ΥΓ. Ήθελα ναξερα αυτά που γράφεις τα πιστεύεις κιόλας ;;;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
thrasheri21 said:
δηλαδη στην παλια πολη δεν εχει απολυτως τιποτα να κανεις το βραδυ?ουτε να φας σε ενα ζαχαροπλαστειο ουτε εστιατορια?
Λοιπον στην παλιά πόλη οπου έμεινα πριν 20 μερες εχει και ζαχαροπλαστεία κ εστιατόρια κ μπυραρίες και ειναι μια χαρα για ένα ήσυχο βράδυ!και βλέπεις την αληθινη οθωμανική πλευρά της .
Στο Ταξιμ εχει πολυ κόσμο εστιατόρια,μπαρ και κλαμπ και μια χαρα ειναι απλα κάποιοι προτιμούν να ξυπνούν με τη μαγεία της ανατολής κ άλλοι της Δύσης.
Η απόσταση με τα μέσα συγκοινωνιας(τραμ κ υπόγειο) καλύπτεται σε 20 λεπτά και με ταξί σε 10 λεπτα και κοστίζει μεχρι 10 λίρες το πολυ!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Expert και της Κωνσταντινούπολης πλέον ο tripakias

Χαχαχα

ΥΓ. Ήθελα ναξερα αυτά που γράφεις τα πιστεύεις κιόλας ;;;
Expert; Οχι φυσικα, αλλος ειναι ο ειδικος για την Πολη.

Χαιρομαι παντως που το κοριτσι με τα ψηλα τακουνια συμφωνει μαζι μου. Υπαρχει κι ενας νορμαλ ανθρωπος σ' αυτο το φορουμ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επιτέλους, δεν είναι θρησκευτικός πόλεμος να πρέπει να πάρουμε θέση Sultanahmet ή Beyoglu. Και τα 2 έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά τους. Για τη συγκεκριμένη περίπτωση (1η φορά στην πόλη και χωρίς διαθέσεις για εξόδους κλπ) προτείνω Sultanahmet, αλλά εγώ αν πήγαινα σήμερα θα έμενα Beyoglu.
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
λοιπον επιστρεφω με νεα!Πηρα στο ταξιδιωτικο γραφειο και μου ειπαν τα ξενοδοχεια ειναι το antik hotel στην παλια πολη και το feronya στην Ταξιμ.Επειδη ομως λεει γινονατι κατι εργα του μετρο στην Ταξιμ και ειναι κοντα στο Feronya κατα 99.9% θα κλεισουν με το antik
http://www.antikhotel.com/
που απ'οτι βλεπω στο Ιντερνετ ειναι τρομερο!Και εξαλλου τελικα αποφασισα παλια πολη μιας και ουτως ή αλλως και η Ταξιμ ειναι κοντα με ταξι.Το ερωτημα μου τωρα ειναι πρωτον πως το βλεπετε το ξενοδοχειο ειναι καλο και δευτερον δεν γνωριζει κανεις το vlassopoulos travel?μπορω καπου να βρω πληροφοριες?ευχαριστω παρα πολυ!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
λοιπον επιστρεφω με νεα!Πηρα στο ταξιδιωτικο γραφειο και μου ειπαν τα ξενοδοχεια ειναι το antik hotel στην παλια πολη και το feronya στην Ταξιμ.Επειδη ομως λεει γινονατι κατι εργα του μετρο στην Ταξιμ και ειναι κοντα στο Feronya κατα 99.9% θα κλεισουν με το antik
Best Istanbul Hotels: Old City 4 Star Antik Hotel
που απ'οτι βλεπω στο Ιντερνετ ειναι τρομερο!Και εξαλλου τελικα αποφασισα παλια πολη μιας και ουτως ή αλλως και η Ταξιμ ειναι κοντα με ταξι.Το ερωτημα μου τωρα ειναι πρωτον πως το βλεπετε το ξενοδοχειο ειναι καλο και δευτερον δεν γνωριζει κανεις το vlassopoulos travel?μπορω καπου να βρω πληροφοριες?ευχαριστω παρα πολυ!
Το vlassopoulos travel δεν το γνωρίζω αλλά για να καταλάβω..Στην τύχη το επέλεξες το συγκεκριμένο πρακτορείο?Σχεδόν όλα τα πρακτορεία πάντως παρέχουν το ίδιο προγραμμα.Το ξενοδοχείο φαίνεται αρκετά καλό και έχεις κοντά τις στάσεις τραμ του Πανεπιστημίου Laleli και του Kapali Carsi.Μέχρι την Αγία Σοφία είναι κάνα 20λεπτο περπάτημα.
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
ναι στην τυχη γιατι εκανα κατι λαθος?απλα τα ειδα ολα σωστα και γι αυτο..αν γνωριζει καποιος θα με βοηθουσε παρα πολυ!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Mόνο για το ξενοδοχείο ρώτησες?
Δεν ρώτησες αν περιλαμβάνονται οι είσοδοι? Ή η βόλτα στα Πριγκηπόνησα?
Έχει ξεναγό? ή ο αρχηγός θα σας λέει στα γρήγορα τα σχετικά ρίχνοντας κλεφτές ματιές αν έρχεται η τουριστική αστυνομία?
Και αν έχει ξεναγό, έχει αρχηγό? Ο αρχηγός θα λύσει τα προβλήματα αν το λεωφορείο και ο ξεναγός δεν φανούν στο αεροδρόμιο.
Πολύ φτηνό για να τα περιλαμβάνει όλα αυτά. Και εντελώς αντιεπαγγελματικό που δεν αναφέρει τι ΔΕΝ περιλαμβάνεται.
Δηλαδή ο πελάτης πρέπει να μαντέψει ότι δεν περιλαμβάνονται μια σειρά από υπηρεσίες. Και όταν πάει εκεί, να έρθει προ τετελεσμένου.
Το πιο πιθανό είναι να μην έχει αρχηγό και να σας αναλάβει ελληνόφωνος ξεναγός, ο οποίος όμως δεν θα αναλάβει να λύσει προβλήματα οργάνωσης του πρακτορείου, γιατί δεν είναι υπάλληλος του.
Επίσης να μην έχετε εισόδους - που μαζί με τα Πριγκηπόνησα και τα αμαξάκια - θα ξεπεράσουν τα 80 ευρώ. Και να είστε προετοιμασμένοι για ατέλειωτες επισκέψεις σε βιοτεχνίες δερμάτινων, χαλιών και σουβενίρ. Όσο φτηνότερο είναι ένα ταξίδι στην Πόλη τόσο πιο πολύ σε πάνε σε μαγαζιά για να πάρουν τις προμήθειες και να πατσίσουν τη χασούρα της χαμηλής τιμής.
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
μολις πριν απο λογο εκλεισα την προσφορα χωρις να κοιταξω το μηνυμα σου και τωρα που το ειδα ομολογω οτι απογοητευτηκα...
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
τελικα για το ταξιδι με το γκρουπ που σας ελεγα κλεισανε στο Feronya ακουω γνωμες!
 

thrasheri21

Member
Μηνύματα
127
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
αν μπορει καποιος να με ηρεμησει γιατι εχω αγχωθει.Μου εστειλαν οπως σας ειπα το προγραμμα που θα ακολουθησει το γκρουπ και μου ειπαν οτι τελικα δεν θα μεινουν στο Σουλταναχμετ και στο Antik Hotel αλλα στην Ταξιμ στο Feronya.Και φοβαμαι γιατι πρωτον εχω ακουσει οτι το Feronya δεν ικανοποιησε αρκετους και δευτερον γιατι για ενα οχι και τοσο νεανικο ζευγαρι οπως οι γονεις μου δεν ειναι καλυτεο το Σουλταναχμετ?Θα περασουν καθολου καλα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom