Τουρκία Κωνσταντινούπολη - μετακινήσεις

taxidiaris88

Member
Μηνύματα
123
Likes
124
Το τραμ σε αφήνει στο Kabatas όπως το είδες στο χάρτη και μετά θα πάρεις την κίτρινη γραμμή F1 για να πας στην πλατεία Ταξίμ.Δηλαδή αυτά που λέει στο χάρτη των μέσων σταθερής τροχιάς θα χρησιμοποιήσεις για να πας στην πλατεία Ταξίμ.
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
να κανω και εγω μια -δυο ερωτησεις μιας και παω Κωνσταντινουπωλη την δευτερα για 6 ημερες.

1. Οταν φτασω αεροδρομιο απο εκει να κανω τα ευρω Τουρκικες λιρες?

2. Για μετακινησεις απο το Ταξιμ που θα μενουμε στα διαφορα αξιοθεατα μουσια κλπ, υπαρχει καποια καρτα διαρκειας που να ειναι για 2 ατομα και να συμφερει για μετακινησεις στα μετρο/τραμ/λεοφωρεια? η καθε φορα να κοβουμε μεμονομενα εισητιρια?
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Επειδή πεταω σε μια ώρα και δεν έχω λάβει απάντηση μπορεί να μου πει κάποιος;

Και ακόμα ξέρετε αν το ντολμα μπαχτσε και τόπ λαοί έχουν στάση μετρό;
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Συνάλλαγμα στο αεροδρόμιο θα κάνεις μόνο σε ΑΤΜ(όχι σε ανταλλακτήριο). Σε ανταλλακτήριο στη πόλη θα βρεις καλές ισοτιμίες. Αν μείνετε πολλές μέρες αγόρασε την istanbul cart, την οποία θα πιστώνεισ με όσα χρήματα θες. Κοντά στο τοπ καπι υπάρχει η στάση του τραμ sultanahmet. Στο Dolmabahce δεν υπάρχει στάση μετρό/τραμ.
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δηλαδή για το dolma bache με ποιον τροπο να πάω από πλατεία taksim που μένω; Η πιο κοντινή στάση δηλαδή;
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Η πιο κοντινή στάση είναι το Kabatas και δεν είναι και τόσο μακριά από το Dolmabahce, 5-10 λεπτά με τα πόδια είναι.
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Ευχαριστώ και πάλι. Και οι τελευταίες μου ερωτήσεις είναι αν γνωρίζετε πως πάω στο μεγάλο εμπορικό κέντρο και πως λέγετε καθώς και για την εγυπτιακη αγορα
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Μάλλον το καπαλι τσαρσί εννοεί ο φίλος ή το άλλο που λένε πως ειναι το μεγαλύτερο mall στην ευρώπη;
 

koyrsaros

Member
Μηνύματα
55
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
AUSTRALIA
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ(soon)
αυτο ειναι το μεγαλυτερο Home

απλως στο forum εχει και το turkuazoo να δει
 

panos83

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδιβες
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδιβες
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις . Πήγαμε στο Εμπορικό και όντως ήταν τεράστιο. Επειδή πρέπει να διαλεξουμε τώρα ανάμεσα στο τόπ καπι και στο ντολμα μπαχτσε να διαλεξουμε ένα για να πάμε εσείς τι λέτε; Ποιο είναι πιο εντυπωσιακό για να δούμε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom