Κωνσταντινούπολη με bebek

bifteki

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
καλησπέρα παιδιά! Εδώ και κάποιες μέρες διαβάζω με αφοσίωση περιγραφές από ταξίδια στην Κωνσταντινούπολη. Πρόκειται να πάω για πρώτη φορά 21-25 Μαρτίου, μαζί με τον 20 μηνών γιο μου. Θα μείνουμε στο Maywood Hotel. Αλήθεια έχει ταξιδέψει κανείς εκεί με μωρό? Αν ναι έχετε κάποια tips ή μέρη προς αποφυγή? Να πω κάπου εδώ ότι ο μικρός ταξιδεύει μαζί μας από 5 μηνών και γενικά είναι εκπαιδευμένος :). Μέχρι τώρα έχει πάει Νάπολη & Costiera, Βρυξέλλες, Βερολίνο, Ρώμη, Βενετία και έχει κάνει και 700χλμ με ποδήλατο (σε τρέιλερ) στη Γαλλία (La Loire a velo) σε συνδυασμό με camping. Κάθε πρόταση ευπρόσδεκτη (εδικά για το μωρό-για τα υπόλοιπα υπάρχει άφθονο υλικό :))
 

bifteki

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι αυτά τα έχω δει αλλά ο μπομπιρας μου είναι πολύ μικρός για να συμμετέχει σε τέτοιου είδους δραστηριότητες (εκτός βέβαια από τις βόλτες στα πάρκα). Με ενδιαφέρει πιο πολύ να μάθω αν πχ μπαίνει καρότσι στο τραμ ή θα έχουμε πρόβλημα χώρου? και άλλα τετοιου είδους "τεχνικά" θεματα χιχι
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι αυτά τα έχω δει αλλά ο μπομπιρας μου είναι πολύ μικρός για να συμμετέχει σε τέτοιου είδους δραστηριότητες (εκτός βέβαια από τις βόλτες στα πάρκα). Με ενδιαφέρει πιο πολύ να μάθω αν πχ μπαίνει καρότσι στο τραμ ή θα έχουμε πρόβλημα χώρου? και άλλα τετοιου είδους "τεχνικά" θεματα χιχι
Θυμάμαι κάποιες φορές στο τραμ (μήνας Φεβρουάριος) ήταν υπερβολικά στριμωγμένα, ο ένας πάνω στον άλλο.. Αν πέσεις σε ώρα αιχμής δε θα χωράτε ούτε εσείς ούτε το καρότσι.. :)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.571
Επίσης οδηγούν χειρότερα απ'τους Έλληνες! Είχα ακούσει πολλους να το λένε πριν πάω και εκεί το διαπίστωσα και μόνη μου.. Οπότε προσοχή στους δρόμους!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Εγώ δε νομίζω να είναι η Κωνσταντινούπολη, πώς να το πω, πόλη για σουλάτσο με μωρό. Ανηφόρες-κατηφόρες, στενά, αυτοκίνητα που πάνε γκαζωμένα, συνωστισμός στο τραμ....βέβαια, αν από την άλλη δεν έχετε και άλλη επιλογή...
 

bifteki

Member
Μηνύματα
34
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Εγώ δε νομίζω να είναι η Κωνσταντινούπολη, πώς να το πω, πόλη για σουλάτσο με μωρό. Ανηφόρες-κατηφόρες, στενά, αυτοκίνητα που πάνε γκαζωμένα, συνωστισμός στο τραμ....βέβαια, αν από την άλλη δεν έχετε και άλλη επιλογή...
χαχαχααα ναι θα είναι σαν βόλτα στην Αθήνα. Κοίτα γενικά όπου και να πάμε πάμε μαζί με το μωρό. Καταρχάς δεν έχουμε άλλη επιλογή αλλά το ποιο σημαντικό δεν θέλουμε κιόλας. Άλλωστε όπως είπα και πριν ο μικρός είναι αρκετά ταξιδεμένος (έχει μάθει δηλαδή στο έξω και χωρίς πολλές ανέσεις) Τώρα όσον αφορά στο κυκλοφοριακό κτλ δεν πιστεύω ότι θα είναι πολύ διαφορετικά από την Αθήνα. Κι εδώ για να ανέβεις ή να κατέβεις από πεζοδρόμιο θέλει μεγάλη τύχη και προσπάθεια ...:)
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία
Φαντάζομαι είναι πολύ μεγάλος για μάρσιππο, ε;
Πάντως οι Τούρκοι αγαπάνε πολύ τα παιδιά, και πιστεύω θα σε βοηθάνε να κυκλοφορείς.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.743
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom