Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Παιδια στην περιοχη που θα μενω (Gulhane park-sirkeci) και εκει γυρω θα εχει κανα μπαρ κατι να πιω καμια μπύρα και κανα ποτό ή θα πρεπει να περναω απεναντι?
Η περιοχή έχει πολλά ξενοδοχεία και φαγάδικα πρέπει να κάνεις απαραίτητα πέρασμα από Ταξίμ.
 

spyroskara

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Η περιοχή έχει πολλά ξενοδοχεία και φαγάδικα πρέπει να κάνεις απαραίτητα πέρασμα από Ταξίμ.
ναι αλλα κατι θα υπαρχει κι εκει γυρω ελπιζω για μια χααλαρη μπυρα ας πουμε. Επισης ξενοδοχεια για ποτό στην ταρατσα εχει στην παλια πολη?
 

Georgeb4821

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Καλησπερα
Η κάρτα για μουσεία είναι ατομική η για περισσότερα άτομα? Γιατί βλέπω κοστίζει περίπου 42€
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.069
Xαίρετε!
Μήπως ξερετε κάνα μέρος, κάποια υπηρεσία στο κέντρο της πόλης για να αφήσεις την βαλιτσα;
 

spyroskara

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Έχει τύχει σε κανέναν να μην μπορέσει να περάσει σιροπιαστά απο το αεροδρόμιο για Ελλάδα?
Φοβαμαι μην τα παρω και μετα μου ριξουν κανα ακυρο.
Ευχαριστώ.
 

fenianoe

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Γεια σε όλη την παρέα! Έχω προγραμματίσει ταξίδι με τον σύντροφο μου στην όμορφη Κωνσταντινούπολη τον Μάρτιο ! Σκέφτομαι ανάμεσα στα αξιοθέατα να επισκεφτώ και το sealife Istanbul Ενυδρείο το προτείνετε ή δεν αξίζει τον κοπο ; Επίσης διάβασα στο forum για τοπική sim και φθηνότερη η turkcell γνωρίζεται κάποιο σημείο πώλησης ; Για την κρουαζιέρα στο Βόσπορο από Eminonu με τα καραβάκια μόνο 14:30 η ώρα έχει αναχώρηση ; (Ενδιαφέρομαι για την σύντομη 2 ώρες περίπου,αν γνωρίζει κάποιος το προγραμμα αναχωρήσεων θα με βοηθούσε πολύ να οργανώσω το προγραμμα μου) Τέλος ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται κάποιο εστιατόριο με ζωντανή τοπικη παραδοσιακή μουσική από μερια Eminonu , Hoca Pasa ,Sultanahmet !!
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Γεια σε όλη την παρέα! Έχω προγραμματίσει ταξίδι με τον σύντροφο μου στην όμορφη Κωνσταντινούπολη τον Μάρτιο ! Σκέφτομαι ανάμεσα στα αξιοθέατα να επισκεφτώ και το sealife Istanbul Ενυδρείο το προτείνετε ή δεν αξίζει τον κοπο ; Επίσης διάβασα στο forum για τοπική sim και φθηνότερη η turkcell γνωρίζεται κάποιο σημείο πώλησης ; Για την κρουαζιέρα στο Βόσπορο από Eminonu με τα καραβάκια μόνο 14:30 η ώρα έχει αναχώρηση ; (Ενδιαφέρομαι για την σύντομη 2 ώρες περίπου,αν γνωρίζει κάποιος το προγραμμα αναχωρήσεων θα με βοηθούσε πολύ να οργανώσω το προγραμμα μου) Τέλος ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται κάποιο εστιατόριο με ζωντανή τοπικη παραδοσιακή μουσική από μερια Eminonu , Hoca Pasa ,Sultanahmet !!
Εδώ μπορείς να δεις τα δρομολόγια για κρουαζιέρα
https://www.sehirhatlari.istanbul/en/timetables/bosphorus-tours/short-bosphorus-tour-181
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom