Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Η Κινστέρνα κλειστή είναι από ότι γνωρίζω για την ώρα λόγω εργασιών
Εδώ και καιρο δυστυχώς, σε κάποιο βίντεο ειχα πετύχει και μια άλλη κινστερνα αλλά δε θυμάμαι πληροφορίες. Οποίος ξέρει κάτι ας βοηθήσει.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Εδώ και καιρο δυστυχώς, σε κάποιο βίντεο ειχα πετύχει και μια άλλη κινστερνα αλλά δε θυμάμαι πληροφορίες. Οποίος ξέρει κάτι ας βοηθήσει.
Μάλλον την Κινστέρνα του Θεοδοσίου (Şerefiye Sarnıcı) εννοείς
Şerefiye Cistern
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Θα έχω αναμονή στο αεροδρόμιο IST για περίπου 6 ώρες.
Προλαβαίνω να πεταχτώ κάπου έξω ή να καθίσω μέσα; (δεν έχω ξαναπάει Κων/πολη, οπότε δεν ξέρω)
 
D

Delmem38110

Guest
Θα έχω αναμονή στο αεροδρόμιο IST για περίπου 6 ώρες.
Προλαβαίνω να πεταχτώ κάπου έξω ή να καθίσω μέσα; (δεν έχω ξαναπάει Κων/πολη, οπότε δεν ξέρω)
όχι ο χρόνος είναι οριακός και δεν θα προλάβεις να δεις τίποτε.
από 9 ώρες και πάνω...
κάτσε μέσα, όλο και κάτι θα βρεις να καταναλώσεις τον χρόνο σου.
 
  • Like
Reactions: Pel

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Θα έχω αναμονή στο αεροδρόμιο IST για περίπου 6 ώρες.
Προλαβαίνω να πεταχτώ κάπου έξω ή να καθίσω μέσα; (δεν έχω ξαναπάει Κων/πολη, οπότε δεν ξέρω)
Αν έχεις κλείσει με Turkish και βολεύουν οι ώρες, έχει επανέλθει το touristanbul το πρόγραμμα μικρών τουρ από 3-6 ώρες, ειδικά για τους πελάτες της που έχουν αναμονή από 6 ώρες και πάνω..
https://www.turkishairlines.com/en-gb/flights/fly-different/touristanbul/
 
  • Like
Reactions: Pel
D

Delmem38110

Guest
η έξοδος από το αεροδρόμιο στις αφίξεις με τους ελέγχους είναι από 30 λεπτά μέχρι και ώρα.
η είσοδος στις αναχωρήσεις μπορεί και πάνω από ώρα. εξαρτάται την κίνηση.
το 6ωρο είναι ρίσκο.
επίσης ο δρόμος από και προς έχει ρίσκα, μποτιλιαρίσματα και καθυστερήσεις, μηχανική βλάβη.
αν δίνουν και fast track για να μπεις στις αναχωρήσεις είναι συν αλλά δεν νομίζω.
το fast track είναι τέρμα αριστερά στις αναχωρήσεις μέγιστη αναμονή 15 λεπτά με το ζόρι.
 
  • Like
Reactions: Pel

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
Μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους το ότι ξανανοίγει αύριο η Βασιλική κινστέρνα..

Με την ευκαιρία, το κόστος της istanbulkart διπλασιαστηκε στις 50 λίρες από 25 αυτή την εβδομάδα. Οι τιμές των διαδρομών παραμένουν για λίγο ακόμα οι ίδιες.
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους το ότι ξανανοίγει αύριο η Βασιλική κινστέρνα..

Με την ευκαιρία, το κόστος της istanbulkart διπλασιαστηκε στις 50 λίρες από 25 αυτή την εβδομάδα. Οι τιμές των διαδρομών παραμένουν για λίγο ακόμα οι ίδιες.

Μιας και ταξιδεύω στις 11/09 για Κωνσταντινούπολη θα ήθελα να σε ρωτήσω αν είναι 100% σίγουρη η πληροφορία για την Κινστερνα μιας και δεν βρήκα κάτι στο διαδίκτυο.
 

connosp

Member
Μηνύματα
388
Likes
825

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Στο site του μετρό Κωνσταντινούπολης πάντως όσον αφορά κόμιστρα και κάρτα δεν έχουν ενημερώσει για αυξημένες τιμές.


Edit:Γράψτε άκυρο, βρήκα Ειδήσεις κλπ να το αναφέρουν
 
Last edited:

Lino22gr

Member
Μηνύματα
39
Likes
27
Καλησπέρα σε όλους! 27-31/8 θα ήμαστε με την παρέα μου στην Κωνσταντινούπολη. Διάβασα ότι 30 Αυγούστου γιορτάζουν την ημέρα νίκης που είχαν το 1922 ως αργεία. Γνωρίζουμε εάν θα είναι τίποτα ανοικτό εκείνη την ημέρα ή εάν κλείνουν τα πάντα όπως κλείνουμε εμείς στις δικές μας αργίες; Αν είναι να προσαρμόσουμε το πρόγραμμα μας ανάλογα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.704
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom