Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Κάτι τελευταίο. Είχε αναφέρει ο @japetus μια τράπεζα ή όποια δεν χρεώνει προμήθεια για ανάληψη. Θυμάστε ποια είναι ώστε να κάνω μερικές λίρες ανάληψη αύριο;
Καλημέρα !!
Αν εχεις revolut η τράπεζα αυτή δεν χρεώνει προμήθεια.
Τη δοκίμασα τον Μάρτιο.

Ζiraat bank

Κ εγώ εδώ στο forum ρώτησα πριν λίγο διάστημα και μου είπαν για την τράπεζα αυτή.
 

pepakos

Member
Μηνύματα
158
Likes
404
Επόμενο Ταξίδι
Dubai
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή 🇦🇷
Κανα μαγαζί να φάμε τύπου Steak House, η έστω να κάτσουμε να φάμε κανονικά και όχι μόνο Street Food, τι προτείνεται; Γιατί γίνεται χαμός και δεν βγάζω άκρη και θέλω να έχω ήδη κάποια μαγαζιά στο μυαλό μου ώστε να μην πεσώ σε παγίδες!

EDIT 1: Ένα κρεατικό που βλέπω που είναι κομμάτια σε αλουμινόχαρτο, είναι παϊδάκια ;
Δεν είναι steak house ακριβώς αλλα είναι πολύ ωραίο με πολλές επιλογές.

Develi Nişantaşı
 

patsman

Member
Μηνύματα
191
Likes
523
Έχει πάει κανένας στα Πριγκηπόννησα καλοκαίρι; Θα το προτείνατε για 3-4 βράδια;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Έχει πάει κανένας στα Πριγκηπόννησα καλοκαίρι; Θα το προτείνατε για 3-4 βράδια;
Οι περισσότεροι (αν όχι όλοι) τα έχουμε δει πηγαίνοντας αυθημερόν. Άμα κάτσεις στην Πόλη 2 εβδομάδες (κι εν συνεχεία βρεις καταλύματα στα νησιά) να το δεχτώ να μείνεις κάποιο βράδυ εκεί, αλλά 3-4 πάλι είναι πολλά, εκτός αν έχεις π.χ. συγγενείς εκεί, οπότε αλλάζει το πράγμα.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
εχω μεινει τριημερο αλλα οχι καλοκαιρι.... ειναι Μαγεια την Ανοιξη πηγαμε και διαμειναμε σε ενα πολυ ιστορικο ξενοδοχειο με ξυλινα πατωματα το οποιο ηταν θερετρο μεγαλων Ηγετων και τεραστιων προσωπικοτητων με μεγαλο φωτογραφικο λευκωμα στις αιθουσες του πρωινου.
Νομιζω οτι αν θες να παρεις λιγη αυρα απο την παλια αριστοκρατικη αιγλη και αερα του νησιου αξιζει!! Ειναι λιγο ακριβο θυμαμαι σαν εστιαση κλπ αλλα εχει επιλογες και για χαμηλοτερα βαλαντια! Ειναι τουριστικος προορισμος και αξιζει ειτε για βολτα με το ποδηλατο είτε χαλαρο περπατημα στις ομορφιες πλαγιες του.
Παιτονι δεν δοκιμασαμε αν και ακουσα οτι καταργηθηκαν τα αλογα προσφατα!!
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Εγώ μετά από έρευνα και πολυ διάβασμα εδώ έκλεισα εν τέλη στη γύρω περιοχή του γάλατα κοντά στην Ιστικλαλ. 11 με 16 Σεπτεμβρίου και μετά φεύγουμε για Καπαδοκια. Σαν μέρη και τοποθεσίες που θέλουμε να παμε είναι τα εξής: Αγία Σοφια, μπλε τζαμί, βασιλική κιστερνα, τοπ καπι, καστρο Ρούμελης, γέφυρα μαρτύρων, απο περιοχές θέλουμε να δούμε karakoy kadikoy bebek, να παμε πριγκριπονησια αλλα δε ξέρουμε σε ποια και φυσικά να κάνουμε τη βόλτα μας σε γκραν μπαζαρ, αγορά μπαχαρικών κλπ. Ελπίζω οι μέρες να μας βγάλουν, έχω φτιάξει προγραμμα το οποίο δείχνει να μπορεί να βγει άνετα. Επίσης έχω τσεκάρει 3 4 μέρη για φαγητό κάθε προσθήκη από κάποιον είναι ευπρόσδεκτη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Εγώ μετά από έρευνα και πολυ διάβασμα εδώ έκλεισα εν τέλη στη γύρω περιοχή του γάλατα κοντά στην Ιστικλαλ. 11 με 16 Σεπτεμβρίου και μετά φεύγουμε για Καπαδοκια. Σαν μέρη και τοποθεσίες που θέλουμε να παμε είναι τα εξής: Αγία Σοφια, μπλε τζαμί, βασιλική κιστερνα, τοπ καπι, καστρο Ρούμελης, γέφυρα μαρτύρων, απο περιοχές θέλουμε να δούμε karakoy kadikoy bebek, να παμε πριγκριπονησια αλλα δε ξέρουμε σε ποια και φυσικά να κάνουμε τη βόλτα μας σε γκραν μπαζαρ, αγορά μπαχαρικών κλπ. Ελπίζω οι μέρες να μας βγάλουν, έχω φτιάξει προγραμμα το οποίο δείχνει να μπορεί να βγει άνετα. Επίσης έχω τσεκάρει 3 4 μέρη για φαγητό κάθε προσθήκη από κάποιον είναι ευπρόσδεκτη.
Πριγκιπόνησα να πάτε Πρίγκιπο ή Χάλκη ή και τα δύο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom