Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

Lino22gr

Member
Μηνύματα
39
Likes
27
Φαντάσου ότι σε εκείνη την περιοχή μένουμε κ εμείς! Οπότε μας κάθετε κουτί! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες :)



Μιας και είπες σάντουιτς με κοκορέτσι! Το βλέπω παντού! Μια δοκιμή θα γίνει, ελπίζω να αξίζει :innocent:
Αν τις βάλω μαζί όπως λες τις 2 μέρες αυτές, τι άλλο να βάλω στην κενή ημέρα ; Παω να διαβάσω την ιστορία σου! :D

Εν το μεταξύ δεν ξέρω τι να πρώτο διαλέξω για φαγητό...Μας έχει πέσει το σαγόνι! Κανα καλό και οικονομικό Steak House έχει ; Βλέπω κάτι ιδιαίτερα παιδακια...

Αν έχεις insta ψάξε την σελίδα yemekneredeyenircom και μετά πες μου για σαγόνι.. Εκεί θα δεις όλα τα φαγητά της πόλης ενώ έχουν και τις διευθύνσεις εάν θες να πας.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μιας και είπες σάντουιτς με κοκορέτσι! Το βλέπω παντού! Μια δοκιμή θα γίνει, ελπίζω να αξίζει :innocent:
Και όχι μόνο, πολλά είναι που αξίζουνε στη Πόλη, μιλάμε για μια από τις καλύτερες κουζίνες του κόσμου. Ακόμα και το street food θα σας αρέσει.
Αν τις βάλω μαζί όπως λες τις 2 μέρες αυτές, τι άλλο να βάλω στην κενή ημέρα ;
Άπειρα πράγματα, ΤοπΚαπι, Βόσπορο κτλ, τόσα προτάθηκαν, θα τη βρείτε την άκρη! ;)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Αν έχεις insta ψάξε την σελίδα yemekneredeyenircom και μετά πες μου για σαγόνι.. Εκεί θα δεις όλα τα φαγητά της πόλης ενώ έχουν και τις διευθύνσεις εάν θες να πας.
Όντως, της κολάσεως γινεται....

Και όχι μόνο, πολλά είναι που αξίζουνε στη Πόλη, μιλάμε για μια από τις καλύτερες κουζίνες του κόσμου. Ακόμα και το street food θα σας αρέσει.

Άπειρα πράγματα, ΤοπΚαπι, Βόσπορο κτλ, τόσα προτάθηκαν, θα τη βρείτε την άκρη! ;)
Βόσπορο έχουμε βάλει να πάμε (αν εννοείς κρουαζιερα) ! Εντάξει τ αφήνω όπως είναι, να είμαστε ποιο χαλαροί! Στην Ασιατική πλευρά, ποιες γειτονίες βάλω να πάμε να δούμε; Η τέλος πάντων που γίνεται ο χαμούλης ;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Στην Ασιατική πλευρά, ποιες γειτονίες βάλω να πάμε να δούμε; Η τέλος πάντων που γίνεται ο χαμούλης ;
Kadikoy οπωσδήποτε, από το πρωί μέχρι όσο. Λατρεμένη συνοικία!
 

japetus

Member
Μηνύματα
579
Likes
1.071
@Thanos92 Όπως σου ξαναέγραψα έχεις βάλει πολλά στο πρόγραμμα, επειδή είναι η πρώτη σου φορά μην προσπαθήσεις να δεις τα πάντα που σου προτάθηκαν. Η Πόλη δεν θέλει άγχος.
Απόλαυσε το ταξίδι όσο μπορείς και χαλάρωσε..
Αν βάλεις στο μυαλό σου ένα πρόγραμμα και αποφασίσεις να το ακολουθήσεις βιαστικά, λίγο εδώ, λίγο εκεί, πάει, έχασες όλη τη μαγεία.. Παρτο χαλαρά, κανείς δεν σε κυνηγά, όπου αισθάνεσαι όμορφα κάτσε κι απόλαυσέ το για να ευχαριστηθείς και η Πόλη εκεί είναι και σε ξαναπεριμένει..
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
@Thanos92 Όπως σου ξαναέγραψα έχεις βάλει πολλά στο πρόγραμμα, επειδή είναι η πρώτη σου φορά μην προσπαθήσεις να δεις τα πάντα που σου προτάθηκαν. Η Πόλη δεν θέλει άγχος.
Απόλαυσε το ταξίδι όσο μπορείς και χαλάρωσε..
Αν βάλεις στο μυαλό σου ένα πρόγραμμα και αποφασίσεις να το ακολουθήσεις βιαστικά, λίγο εδώ, λίγο εκεί, πάει, έχασες όλη τη μαγεία.. Παρτο χαλαρά, κανείς δεν σε κυνηγά, όπου αισθάνεσαι όμορφα κάτσε κι απόλαυσέ το για να ευχαριστηθείς και η Πόλη εκεί είναι και σε ξαναπεριμένει..
Καλημέρα! Δεν ξέρω αν είδες το αλλαγμένο πρόγραμμα, αλλά ε όχι ότι είναι και πολλά τα παρακάτω! Στην ουσία βόλτες θα κόβουμε.

1 Ημέρα:

1) Istiklal
2) Πλατεία Ταξίμ
3) Πύργος του Γαλατά

2 Ημέρα:

1) Αγία Σοφία
2) Μπλε Τζαμί
3) Βόλτα στην αγορά Kapali Carsi

3 Ημέρα:

1) Βόλτα στην Ασιατική πλευρά

Kadikoy οπωσδήποτε, από το πρωί μέχρι όσο. Λατρεμένη συνοικία!
Η 3η μέρα είναι όλη εκεί...Ευχαριστούμε psile :D
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κανα μαγαζί να φάμε τύπου Steak House, η έστω να κάτσουμε να φάμε κανονικά και όχι μόνο Street Food, τι προτείνεται; Γιατί γίνεται χαμός και δεν βγάζω άκρη και θέλω να έχω ήδη κάποια μαγαζιά στο μυαλό μου ώστε να μην πεσώ σε παγίδες!

EDIT 1: Ένα κρεατικό που βλέπω που είναι κομμάτια σε αλουμινόχαρτο, είναι παϊδάκια ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Κανα μαγαζί να φάμε τύπου Steak House, η έστω να κάτσουμε να φάμε κανονικά και όχι μόνο Street Food, τι προτείνεται; Γιατί γίνεται χαμός και δεν βγάζω άκρη και θέλω να έχω ήδη κάποια μαγαζιά στο μυαλό μου ώστε να μην πεσώ σε παγίδες!

EDIT 1: Ένα κρεατικό που βλέπω που είναι κομμάτια σε αλουμινόχαρτο, είναι παϊδάκια ;
Δεν ειπώθηκε για το ciya στο Kadikoy πιο πάνω;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Κάτι τελευταίο. Είχε αναφέρει ο @japetus μια τράπεζα ή όποια δεν χρεώνει προμήθεια για ανάληψη. Θυμάστε ποια είναι ώστε να κάνω μερικές λίρες ανάληψη αύριο;
 

vaskal

Member
Μηνύματα
19
Likes
20
Όντως, της κολάσεως γινεται....



Βόσπορο έχουμε βάλει να πάμε (αν εννοείς κρουαζιερα) ! Εντάξει τ αφήνω όπως είναι, να είμαστε ποιο χαλαροί! Στην Ασιατική πλευρά, ποιες γειτονίες βάλω να πάμε να δούμε; Η τέλος πάντων που γίνεται ο χαμούλης ;
στην ασιατική πλευρά θα πρότεινα να δείτε σαν αξιοθέατο το παλάτι beylerbeyi είναι ακριβώς στην πρώτη γέφυρα από κάτω είναι πανέμορφο μικρό και φθηνό εισιτήριο. Μια βολτίτσα εκεί στο ουσκιουνταρ απέναντι από τον πύργο kız kulesi (ο οποίος μέχρι πριν έναν μήνα ήταν υπό κατασκευή αλλά εντάξει) έπειτα αρκετά πιο πάνω αξίζει η περιοχή beykoz.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom