Τουρκία Κωνσταντινούπολη _ κινητό τηλέφωνο_ίντερνετ

tsepeto

Member
Μηνύματα
24
Likes
2
Καλημέρα σας.
Πρόκειται να βρίσκομαι στην Κωνσταντινούπολη και θα μου ήταν πολύ χρήσιμο να μπορώ να έχω intenet (3G) στο κινητό μου. Εάν χρησιμοποιήσω περιαγωγή η χρέωση είναι πολύ υψηλή, γνωρίζει παρακαλώ κάποιος εάν υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα (prepaid sim) την οποία να προμηθευτώ και να μπορώ να έχω φθηνότερα αυτή την υπηρεσία;
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

sdoros

Member
Μηνύματα
81
Likes
46
Ρώτα πρώτα την εταιρεία που έχεις σύνδεση. Υπάρχουν υπηρεσίες που με κάποια ημερήσια χρέωση χρησιμοποιείς τα mb που έχεις διαθέσιμα στο πρόγραμμα σου.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τ
Καλημέρα σας.
Πρόκειται να βρίσκομαι στην Κωνσταντινούπολη και θα μου ήταν πολύ χρήσιμο να μπορώ να έχω intenet (3G) στο κινητό μου. Εάν χρησιμοποιήσω περιαγωγή η χρέωση είναι πολύ υψηλή, γνωρίζει παρακαλώ κάποιος εάν υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα (prepaid sim) την οποία να προμηθευτώ και να μπορώ να έχω φθηνότερα αυτή την υπηρεσία;
Ευχαριστώ προκαταβολικά
τα περισσοτερα καφε εστιατορια εχουν free wifi οπως και τα ξενοδοχεια
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Τ
τα περισσοτερα καφε εστιατορια εχουν free wifi οπως και τα ξενοδοχεια
... σε αρκετά, όμως, πρέπει να έχεις ισχυρά αποθέματα υπομονής γιατί η σύνδεση είναι προβληματική...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Καλημέρα σας.
Πρόκειται να βρίσκομαι στην Κωνσταντινούπολη και θα μου ήταν πολύ χρήσιμο να μπορώ να έχω intenet (3G) στο κινητό μου. Εάν χρησιμοποιήσω περιαγωγή η χρέωση είναι πολύ υψηλή, γνωρίζει παρακαλώ κάποιος εάν υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα (prepaid sim) την οποία να προμηθευτώ και να μπορώ να έχω φθηνότερα αυτή την υπηρεσία;
Ευχαριστώ προκαταβολικά
Οπλισου με υπομονή και ψάξε τα Site των τουρκικών εταιριών. Βέβαια αν είσαι για λίγες μέρες ίσως έρχεται μια η άλλη με τη χρέωση του να χρησιμοποιήσεις τα ΜΒ σου στο εξωτερικό. (δηλαδή αν είναι 5€ τη μέρα και η κάρτα εκεί κάνει 15-20€ κι εσύ θα κάτσεις 3-4 μέρες δεν αξίζει την ταλαιπωρία)
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.415
Πολλή μα πολλή μεγάλη προσοχή στα ενσωματωμένα MB που αναφέρονται στα "ψιλά γράμματα" του κάθε προγράμματος κινητής.
Από έναν παθόντα...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Πολλή μα πολλή μεγάλη προσοχή στα ενσωματωμένα MB που αναφέρονται στα "ψιλά γράμματα" του κάθε προγράμματος κινητής.
Από έναν παθόντα...
Μπορείς να προστατευτείς. Βάζεις ανώτατο όριο στη συσκευή και όταν το φτάσει, απλά δεν συνδέεται.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα σας.
Πρόκειται να βρίσκομαι στην Κωνσταντινούπολη και θα μου ήταν πολύ χρήσιμο να μπορώ να έχω intenet (3G) στο κινητό μου. Εάν χρησιμοποιήσω περιαγωγή η χρέωση είναι πολύ υψηλή, γνωρίζει παρακαλώ κάποιος εάν υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα (prepaid sim) την οποία να προμηθευτώ και να μπορώ να έχω φθηνότερα αυτή την υπηρεσία;
Ευχαριστώ προκαταβολικά
Την τελευταία φορά που ήμουν στην Τουρκία πήρα μία τοπική SIM της TurkCell. Για 2GB και λίγο χρόνο ομιλίας μου πήγε κάτι παραπάνω από 20 λίρες (λογική τιμή, σε όλο τον κόσμο κάπου τόσο το πληρώνεις).
Προσοχή, η ενεργοποίηση πρέπει να γίνει σε εργάσιμη μέρα/ώρα γραφείων (9-5), και πρέπει να δώσεις αναλυτικά στοιχεία (κρατάνε φωτοτυπία διαβατηρίου κλπ). Αν την αγοράσεις εκτός ωραρίου γραφείων, περιμένεις ως την επόμενη εργάσιμη για να λειτουργήσει.
 

kegroeg

Member
Μηνύματα
5
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Αν και δεν έχω ακόμα βρεθεί Τουρκία, προγραμματίζοντας το ταξίδι μου για Νοέμβριο βρίσκω την παρακάτω λύση ιδανική ειδικά για εμάς που θα είμαστε 4 άτομα…
https://alldaywifi.com/
Προσφέρει unlimited internet για έως 10 συσκευές.
Για τις 5 μέρες που θα μείνουμε θα μας στοιχίσει 29$ και θα μας περιμένει στη reception του ξενοδοχείου μου όπου και θα το παραδώσω φεύγοντας. Φυσικά για όποιον πάει αεροπορικός μπορεί να το παραλάβει στο αεροδρόμιο και ανάλογα τις μέρες υπάρχουν και αντίστοιχες χρεώσεις.
Κάτι παρόμοιο είναι και αυτό... https://www.rentnconnect.com/
Πλέον με skype και viber νομίζω πως το internet και μόνο αρκεί.
 

kaligoulas13

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
βαρσοβια
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Όσον αφορά το internet στην πόλη τι ακριβώς γίνεται μιας και δεν είναι Ευρωπαϊκή Ένωση; Μπορούμε να μεταφέρουμε τα δεδομένα από το πρόγραμμα μας όπως γίνεται στο roaming στην Ευρώπη;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Δεν μπορείς να τα μεταφέρεις και εκεί οι χρεώσεις είναι απίστευτα μεγάλες οπότε η καλύτερη λύση είναι με το που φτάσεις στο αεροδρόμιο να αγοράσεις μια Τούρκικη κάρτα σιμ με δεδομένα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Δεν μπορείς να τα μεταφέρεις και εκεί οι χρεώσεις είναι απίστευτα μεγάλες οπότε η καλύτερη λύση είναι με το που φτάσεις στο αεροδρόμιο να αγοράσεις μια Τούρκικη κάρτα σιμ με δεδομένα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..
Προτείνεις κάποια συγκεκριμένη εταιρεία;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom