Τουρκία Κωνσταντινούπολη Updated

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Γιαννουλα, το 360 δεν εχει θεα στην Ταξιμ, εχει ομως τελεια πανοραμικη θεα της πολης… (συγχωρεισαι γιατι εχεις και τα θεματα σου αυτη την περιοδο :p )
To μαγαζι ειναι τελειο και αξιζει να πας… θελει ομως σιγουρα κρατηση!!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
δεν πρόσεξα το ¨θέα¨ στην Ταξίμ!!!! Αφού ξέρεις τι περνάω, τις συμβουλές τι τις θέλω;;;; :icon_redface:
 

mpempa

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.μμμμ ναι το 360 το ξερω και σιγουρα θα παμε αλλα ηθελα κατι που να βλεπει ταξιμ για να μην χασουμε τα πυροτεχνηματα και τα σχετικα...Δεν εχετε κατι υποψιν σας εε??:) επισης μια ακομα ερωτηση..Για τα κλαμπ και τα μπαρ της πλατειας ταξιμ χρειαζεται κρατηση? το καπνισμα επιτρεπεται μεσα σε τετοιου ειδους μαγαζια?και πως πανε απο τιμες? ενα ποτο ας πουμε ποσο περιπου κοστιζει? χαχαχα μαλλον ειναι παραπανω απο μια ερωτησεις αλλα αφου σας βρηκα διαθεσιμες..:icon_lol:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Κατα μηκος της Ιστικλαλ εχει παρα πολλα ισογεια καφε καθως και μπαρ που βρισκονται στον πρωτο οροφο διαφορων κτιριων… ετσι οπου και να κατσεις θα εχεις μια εικονα του πεζοδρομου… προσωπικα εκατσα στο House Cafe, στο Ada Cafe, σε ενα αλλο με ναργιλεδες σε ενα στενο καθετο στην Ιστικλαλ και στα γνωστα γλυκατζιδικα… Σε αυτα δε νομιζω να χρειαζεται κρατηση… Για μαγαζια τυπου 360 χρειαζεται οπωσδηποτε!
Eπισης πανοραμικη θεα της πολης (οχι της Ιστικλαλ) μπορεις να βρεις και στο Lebiderya στον τελευταιο οροφο του ξενοδοχειου Richmond.
Οσον αφορα στις τιμες, τo 360 και το Lebiderya ειναι τσιμπημενα, τα καφε νορμαλ.
Για καπνισμα στις καφετεριες δεν θυμαμαι γιατι ειχε καλο καιρο και καθομουν εξω ουτως ή αλλως, στο 360 απαγορευοταν μεσα αλλα ειχε μια ταρατσα για καπνισμα ολα τα λεφτα!!
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Το κάπνισμα απαγορεύεται παντού και αυτοί το τηρούν. Να φανταστείς στα Starbucks πάνω στην Ιστικλαλ στον εξωτερικό χώρο το απαγόρευαν. Παρόλα αυτά σε ένα μπαράκι σε όροφο στην Ταξιμ κάπνισα κανονικά αλλά ήταν η εξαίρεση μάλλον!
 

mpempa

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Καταλαβα!πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σας..Θελω να ρωτησω κατι ακομα..προσωπικα θα ηθελα παρα πολυ να δω πως ειναι η ζωη των ανθρωπων στην Τουρκια..Δηλαδη να περπατησω σε γειτονιες πιο πατραδοσιακες.με τα πιο φτωχικα σπιτια, τις νοικοκυρες γυναικες την απλωμενη μπουγαδα στο δρομο που λεει ο λογος ρε παιδι μου..δεν με νοιζει τοσο να δω τον ευρωπαιο τουρκο που πινει καφε σε ενα ακριβο mall αλλα τον πιο καθημερινο ανθρωπο..ξερετε μηπως τετοιες γειτονιες?Φανταζομαι οτι θα ηταν καλυτερα να τις αναζητησω στην ασιατικη πλευρα εε??και αφου θα περασω και θα περασω απεναντι που μου συστηνετε να παω? Συγγνωμη αν σας ζαλιζω αλλα θελω οταν παω να ειμαι οργανωμενη και να μην ψαχνομαι..:icon_redface:
 

mpempa

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Αχ ευχαριστω πολυυυ..Φαινεται πραγματικα το στυλ που ηθελα να δω..:clap: Εχεις υποψη σου απο τιμες στα μπαρακια τι παιζει?Δηλαδη ενα ποτο εχει κανα δεκαευρω οπως αθηνα? Γιατι εχω διαβασει για κατι τραγικα οπου ενα ποτηρι ουισκι ας πουμε εχει 30 ευρω και μου επεσαν τα μαλλιααα:eek:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.039
Kαλε τι ποτο? :p
Εκει εχει καφενεια 2x2 με στοιβαγμενους τους θαμωνες να πινουν τσαι και να βλεπουν αγωνες... εικονες βγαλμενες απο αλλη δεκαετια... δεν ειδα μπαρ και τετοια...
 

mpempa

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Αχαχα οχι οχι στο balat. Για ταξιμ ρωταω που θα βγαινουμε τα βραδυα..χαχα Συγγνωμη εγω το εθεσα λαθος..:bleh:
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Υπολογισε γύρω στις 8 με 10 λίρες το ποτό εξαρτάται βέβαια και που θα το πιείς. Μιλάω για απλά μπαράκια μέσα στα στενά της Ταξίμ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.319
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom