Γενικά Κύθνος ή Κέα (Τζιά);

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
ακριβως αυτη την ερωτηση ηθελα να κανω, και βλεπω οτι εχει ηδη γινει!!

βασικα το κυριο μου ερωτημα ειναι ποιο απο τα δυο νησακια να προτιμησω για διακοπες ολιγοημερες, χωρις οχημα, με μια φιλη μου...

Εχουν κτελ ;

ευχαριστω.
 

nadiakt

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σικάγο-Νέα Υόρκη..
Λοιπόν εγώ μεταξύ των δύο προτείνω Κύθνο ασυζητητί.. Φεύγεις και από Λαύριο και από Πειραιά, εξαρτάται τι βολεύει τον καθένα, ενώ για Τζια φεύγεις μόνο από Λαύριο.
Στην Κύθνο (κατά τη γνώμη μου πάντα) είναι προτιμότερο να μείνεις κάπου στον Μέριχα (στο λιμάνι δηλαδή), όπου έχεις αρκετές επιλογές για φαγητό και ποτό. Εκεί βρίσκεται και το μοναδικό ανοιχτό club του νησιού (για όποιον ενδιαφέρεται).
ΚΤΕΛ υπάρχει, αλλά έχει και θαλάσσιο ταξί για κοντινές παραλίες που δεν έχουν πρόσβαση με αυτοκίνητο, όπως η Κολώνα που αναφέρθηκε πιο πάνω (και είναι πανέμορφη). Στη Τζια αντιθέτως οι παραλίες δεν μου άρεσαν καθόλου..
Ελπίζω να βοήθησα!
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^βοηθησες πολυ!

σε ευχαριστω και καλο καλοκαιρι:)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Λοιπόν εγώ μεταξύ των δύο προτείνω Κύθνο ασυζητητί.. Φεύγεις και από Λαύριο και από Πειραιά, εξαρτάται τι βολεύει τον καθένα, ενώ για Τζια φεύγεις μόνο από Λαύριο.
Στην Κύθνο (κατά τη γνώμη μου πάντα) είναι προτιμότερο να μείνεις κάπου στον Μέριχα (στο λιμάνι δηλαδή), όπου έχεις αρκετές επιλογές για φαγητό και ποτό. Εκεί βρίσκεται και το μοναδικό ανοιχτό club του νησιού (για όποιον ενδιαφέρεται).
ΚΤΕΛ υπάρχει, αλλά έχει και θαλάσσιο ταξί για κοντινές παραλίες που δεν έχουν πρόσβαση με αυτοκίνητο, όπως η Κολώνα που αναφέρθηκε πιο πάνω (και είναι πανέμορφη). Στη Τζια αντιθέτως οι παραλίες δεν μου άρεσαν καθόλου..
Ελπίζω να βοήθησα!

συμφωνώ, συμφωνώ, συμφωνώ..

για διαμονή στην κύθνο προτείνω ή μέριχα ή χώρα (πολυ όμορφη)!!

πιο αναλυτικά, τα έχω γράψει και εδώ..

http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...DF%EF%F5/22015-%EA%F5%E8%ED%EF%F2-basics.html
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
^ευχαριστώώώώ!!:)
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Επειδη μερικοι βιαζονται κανουν και λαθη.

Την Τζια την εχω φαει με το κουταλι εδω και χρονια, προκειται για παρεξηγημενο νησακι.

Λοιπον. Παραλιες εχει και μαλιστα πολυ καλες:
Ποισσες
Κουνδουρος
Σπαθια
Ξυλα
Οτζιας
Συκαμια

Επισης νυχτερινη διασκεδαση εχει πλεον η Τζια. Στο λιμανι. Εχουν ανοιξει πολλα barακια τα οποια προσφερουν διασκεδαση. Ειναι και δυο κλαμπακια. Επισης φαγητο εχει μπολικο στο Βουρκαρι αλλα και στο Λιμανι. Απο ψαρι μεχρι και σουβλακι-πιτσα.
Επισης οτι χρειαστεις το εχεις απο Supermarket.

Aμα πας να πας στο Λιονταρι στην Χωρα, στην εκκλησια της Καστριανης που εχει Απιστευτη θεα.

Γενικα το καλοκαιρι και κυριως Αυγουστο ειναι τιγκα στον κοσμο πλεον. Εχει κοσμο.

Θα συμφωνησω οτι οι κατοικοι ειναι καπως αρκετα καπως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.179
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom