Κύθνος Κύθνος basics!

STKF

Member
Μηνύματα
1.140
Likes
5.325
ηθελα να μου πειτε οποις γνωρίζει αν
οι θαλασσες εκει ειναι βαθιές και απότομες....
Η Κύθνος είναι νησί με δεκάδες παραλίες οπότε μπορείς να βρεις σχεδόν ότι ψάχνεις.
Από τις πιο γνωστές πάντως που έχω πάει, Επισκοπή και Απόκρουση βαθαίνουν φυσιολογικά. Η πιο οικογενειακή όμως ήταν το Σχοινάρι. Κατά 90% είχε γιαγιάδες και παιδάκια.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Καλησπερα σκεφτόμαστε μια εξορμιση μετα τις 20 Σεπτέμβρη και λεμε για Κύθνο..
επειδη ομως εχουμε και τα μικρουλια μας 5 και 3 ετων ηθελα να μου πειτε οποις γνωρίζει αν
οι θαλασσες εκει ειναι βαθιές και απότομες....

ευχαριστώ

επισης θα ηθελα οποιος γνωριζει ποιοι ειναι οι καλυτεροι προορισμοι για οικογενειες με παιδια της δικης μας ηλικίας

και πάλι ευχαριστώ
Στην Κύθνο παω συνεχομενα 3 χρόνια και ναι οι θάλασσες ειναι βαθειες οπως ειναι συνηθισμενο στο Αιγαίο και κρύες. Δεν ξέρω για απότομες κάποιες έιναι κάποιες όχι, σίγουρα δε βρίσκεις παραλία να παερπατάς και να μην βαθάινει.Την εποχή που θα πάτε θα είναι σχεδόν άδειο το νησί αλλα πολύ ομορφο!
 

Alexia Alexia

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
αυτο που με ενδιαφέρει ειναι να μην βαθαίνει απότομα....να μπορει ο μικρος να μπει....χωρις να φοβάμαι μηπως ξαφνικά βρεθει στα άπατα

αυτο που με ενδιαφέρει ειναι να μην βαθαίνει απότομα....να μπορει ο μικρος να μπει....χωρις να φοβάμαι μηπως ξαφνικά βρεθει στα άπατα
οπως για παραδειγμα ο μεγας γιαλος (αν γνωριζετε) στη Συρο ηταν οτι επρεπε
 
Last edited by a moderator:

Alexia Alexia

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
αλλαγη σχεδίων παιδια δεν θα εχει καλο καιρο στην Κυθνο πεφτει η θερμοκρασία...η Αιγινα θα εχει καλο καιρο τις ημερομηνίες που θα πάμε...
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.210
Likes
5.678
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλη η Νότια Αμερική
επισης θα ηθελα οποιος γνωριζει ποιοι ειναι οι καλυτεροι προορισμοι για οικογενειες με παιδια της δικης μας ηλικίας

και πάλι ευχαριστώ
Αν ρωτάς μόνο για την θάλασσα, η Λήμνος είναι από τις καλύτερες περιπτώσεις: ωραίες παραλίες με ρηχά και ζεστά νερά!
 

Alexia Alexia

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
Αν ρωτάς μόνο για την θάλασσα, η Λήμνος είναι από τις καλύτερες περιπτώσεις: ωραίες παραλίες με ρηχά και ζεστά νερά!
θα την εχω υπ' οψιν γιατι για τωρα θελω μια πιο κοντινη αποσταση λογω εποχης

ευχαριστω
 

papatomas7

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
καλημερα παιδια και καλο καλοκαιρι!!!!
Για διαμονη κυθνο κατι οικονομικο και καθαρο? να κλεισω ή να παω εκει και να βρω?(30 ιουνιουυ με 4 ιουλιου παω με αυτοκινητο)
 

Alexia Alexia

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
τελικά καταφέραμε μετα απο ενα χρονο να πάμε Κυθνο....ηταν ΥΠΕΡΟΧΗ!!!!!!ξαναπάω με χιλια (ο σύζηγος δεν ακολουθει γιαιτ δεν θελει να πηγαινει στα ιδια μέρη) ηταν φανταστική...με τους δρόμους τρομαξα αρκετά καθότι ηταν πολυ στενοί και χωρις προστατευτικά.....οποτε με αυτο το δεδομένο δεν πηγα σε καποιες παραλίες που ηταν ακρως επικυνδυνος ο δρόμος οπως για παραδειγμα οι Λευκες ...δεν χωρουσαν 2 αυτοκίνητα, αν συναντουσες αυτοκίνητο απο το αντίθετο ρεύμα θα υπηρχε πρόβλημα....ωστοσο αυτο που μου εχιε μεινει ειναι οτι μειναμε ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ!!!!!παρα τους φοβους μου με το δρομο η επιλογή μας ήταν η καλύτερη...μειναμε στο Πανόραμα Νάουσας...μου εκανε μεγαλη εντυπωση οτι κοσμος που πηγαιενι καθε χρονο στο νησι δεν το γνωρίζει αυτο το μέρος....Ημασταν τελικά πολύ τυχεροί!
 

CVZ

Member
Μηνύματα
18
Likes
57
Θα μείνουμε για 3 μερες και θα ήθελα τα φώτα σας!
Φτάνουν; Που να πάμε; Τι να δούμε πέρα από την κολώνα;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.967
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Θα μείνουμε για 3 μερες και...
Απαραίτητη προϋπόθεση η ύπαρξη μεταφορικού μέσου.
Βλέπεις αρκετά πράγματα με καλό προγραμματισμό, αν και το νησί είναι εν μέρει δύσβατο και ίσως να χρησιμοποιήσεις και κάποιες από τις εκδρομές.
Να αφιερώσεις χρόνο και στους οικισμούς του νησιού πλην Μέριχα.
Ξεκίνα διάβασμα και θα βρεις πολλές πληροφορίες στο συγκεκριμένο νήμα;)
 

CVZ

Member
Μηνύματα
18
Likes
57
Έχω ξεκινήσει ήδη! Θα έχουμε αμάξι, με αγχωνουν οι πολλοι χωματόδρομοι κι αν θα βρισκουμε το μονοπάτι σε καποιες παραλίες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.803
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom