Λουξεμβούργο ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ ΑΘΗΝΑ

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Εχω κανει πανω απο 5 ημερησιες Παρισι Λουξεμβουργο,ολες με τρενο,η τελευταια με το γρηγορο,πανω κατω 2 ωρες.
Παρ ολο που το μερος ειναι παραμυθενιο,ιδιαιτερα η κατω πολη,ειναι λιγο βαρετο και πανακριβο.Μια βολτα με το τουριστικο λεωφορειο δεν λεει πολλα,μονο που περναει απο τα κτιρια της ΕΕ που ειναι λιγο πιο εξω απο το κεντρο.
Αντιθετα ενδιαφερουσα η βολτα με το τρενακι που κατεβαζει στην κατω πολη,αν εξαιρεσεις την ξεναγηση κονσερβα που τσακιζει.
Η πολη περπατιεται ανετα.
Αλλα εγω προσωπικα οταν σκοτεινιαζε ηθελα να φυγω,ακρα του ταφου σιωπη ενα πραμα.
Δεν εχω να προτεινω κατι για φαγητο,εκτος απο μια κρεμ μπρυλλε στην κεντρικη πλατεια.Οσο για ψωνια...κατι μαγνητακια κι αυτα με το ζορι.
Οι ντοπιοι γενικως αγνοουν ..
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
έχω πάει κ εγώ λουξεμβούργο 2 φορές-είναι μια ώρα από την πόλη που σπουδάζω- αλλά τη 2η φορά πήγαμε κυρίως στο δικαστήριο..βέβαια η πόλη γυρίζεται σε μισή μέρα, θυμάμαι κάτι κατακόμβες, την πλατεία δημαρχείου κ το παλάτι κ άλλη μια πλατεία με αρκετά εστιατόρια..βέβαια είναι πανάκριβα..οπότε κ εγώ μόνο μαγνητάκι κ καρτ ποστάλ αγόρασα..!;-) τα ευρωπαϊκά κτίρια είναι κυρίως έξω από την πόλη, τουλ. το ευρωπαϊκό δικαστήριο που είναι κ το βασικότερο ευρωπαϊκό κτίριο στο λουξεμβούργο..
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Αναιμικά τα θέματα για Λουξεμβούργο, πώς κ έτσι???:xmas_redface:
"Ψάχνω ψάχνω δεν βρίσκω", λίγοι οι εθελοντές που πλησίασαν αυτή την πρωτεύουσα;Λόγω κόστους;:xmas_cheesygrin:
Γενικά ανάμεσα σε Βρυξέλλες κ Λουξεμβούργο τι θα μου προτείνατε για χειμώνα..τέλη Φλεβάρη???
thx
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Αναιμικά τα θέματα για Λουξεμβούργο, πώς κ έτσι???:xmas_redface:
"Ψάχνω ψάχνω δεν βρίσκω", λίγοι οι εθελοντές που πλησίασαν αυτή την πρωτεύουσα;Λόγω κόστους;:xmas_cheesygrin:
Γενικά ανάμεσα σε Βρυξέλλες κ Λουξεμβούργο τι θα μου προτείνατε για χειμώνα..τέλη Φλεβάρη???
thx

Αυτα που εχουν γραφτει,για το Λουξεμβουργο (βασικα του taver),ειναι αρκετα.Τι αλλο θα ηθελες δηλαδη;
Στη δευτερη ερωτηση,νομιζω, η απαντηση ειναι προφανης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.791
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom