Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Καλησπερα σας,

Θα ηθελα την συμβουλη σας σχετικα με ενα προβλημα που εχω μετα τη κρατηση εισητηριων απο το Cheap Flights - Book cheap flights to Europe with Ryanair.

Εκανα κρατηση για 4 ατομα, αλλα ατιμη στιγμη, σε ενα απο αυτα συμπληρωσα το ονοματεπωνυμο αναποδα (στο πεδιο του ονοματος εγραψα το επωνυμο και στο πεδιο του επωνυμου το ονομα). Το spelling ειναι ολοσωστο απλα εχει μπει αναποδα. Εψαξα να βρω μηπως μπορω να το διορθωσω μετεπειτα αλλα η Rayair χρεωνει για αλλαγη ονοματος 110 EUR!

Επειδη φοβαμαι τη σχολαστικοτητα των υπαλληλων στο check-in και εχω ψιλοπανικοβληθει, πιστευετε οτι θα αντιμετωπισουμε προβλημα? Δυστυχως εψαξα να βρω καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας με την εταιρια αλλα δεν φαινεται να υπαρχει κατι στην Ελλαδα.

Επισης αν θυμαμαι καλα, στο online check-in που πρεπει να γινει τουλαχιστον 4 ωρες πριν την πτηση, πρεπει να ζηταει αριθμο ταυτοτητας. Θα μπορεσει να γινει εξακριβωση με βαση αυτο?

Γενικα καθε συμβουλη ευπροσδεκτη γιατι εχω πελαγωσει... :roll:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
όχι δε παίζει κανέναν πρόβλημα, το έχω πάει πάρα πολλές φορές αυτό, κι έβαλα ανάποδα. Νο πρόμπλεμ ;)
 

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Ειστε αρχοντες παιδια!
Ευχαριστω απειρα! Καλα ταξίδια να'χετε! :)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
και εσυ καλο ταξιδι να εχεις και να προσεχεις.
μην ξεχασεις να διαβασεις τις οδηγιες τσεκ ιν
 

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Μετα απο αυτο που περασα το τελευταιο διωρο φιλε panpan (λιγο ελειψε να παρω τηλεφωνο μεχρι και στο Δουβλινο), ειναι το μονο σιγουρο οτι θα τους βαλω και τους 4 να τα επιβεβαιωσουν απο 10 φορες πριν πατησω το ΟΚ.. :lol:
Και παλι ευχαριστω!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Eιναι σημαντικο να εχεις εκτυπωμενα τα μπορντιγκ πας οπωσδηποτε
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.042
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εκανα κρατηση για 4 ατομα, αλλα ατιμη στιγμη, σε ενα απο αυτα συμπληρωσα το ονοματεπωνυμο αναποδα (στο πεδιο του ονοματος εγραψα το επωνυμο και στο πεδιο του επωνυμου το ονομα). Το spelling ειναι ολοσωστο απλα εχει μπει αναποδα. Εψαξα να βρω μηπως μπορω να το διορθωσω μετεπειτα αλλα η Rayair χρεωνει για αλλαγη ονοματος 110 EUR!
Πρόβλημα υπάρχει (ανεξάρτητα εταιρίας) μόνο αν πετάς για Ηνωμένο Βασίλειο & Ιρλανδία. Κι αυτό είναι στη διακριτική ευχέρεια του Βρεττανού immigration officer να το ξεπεράσει, αλλά ίσως η εταιρία για τους γνωστούς δικούς της $$λόγους$$ να θέλει να είναι βασιλικότερη του βασιλέως.
 

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Πρόβλημα υπάρχει (ανεξάρτητα εταιρίας) μόνο αν πετάς για Ηνωμένο Βασίλειο & Ιρλανδία. Κι αυτό είναι στη διακριτική ευχέρεια του Βρεττανού immigration officer να το ξεπεράσει, αλλά ίσως η εταιρία για τους γνωστούς δικούς της $$λόγους$$ να θέλει να είναι βασιλικότερη του βασιλέως.
Α δλδ οντως μπορει να δημιουργησει προβλημα οπως μου ειπαν καποιοι αρχικα...

Για Πολωνια ισχυει κατι τετοιο?
Εμεις πεταμε απο Θεσ/νικη -> Μιλανο -> Βροτσλαβ και επιστροφη απο Κρακοβια -> Μιλανο -> Θεσ/νικη. Αγχωθηκα γιατι με τοσες μετεπιβασεις δεν θα το γλιτωναμε...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δε νομίζω ;)

περνάς από Κρακοβία; ρίξε κάνα σήμα, για να βγούμε για καμιά μπύρα ;)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.797
Δεν θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα

Υγ
Ταβερ πανε για υπνο,εχεις ταξιδι αυριο
 

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Χαχα σωπα ρε που βρηκαμε κ πατριωτη στα ξενα..! Θα περασουμε ενα 3ημερο απο Κρακοβια σιγουρα γυρω στις 20 Απριλη, οποτε αν εισαι ακομη τριγυρω πινουμε οσες μπυρες θες Θαναση ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.041
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom