Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

violetta_sal

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Ευχαριστώ θεώρησα οτι θα διαβάζατε προσεκτικά το μήνυμά μου και θα με βοηθούσατε ως γνώστες (υποθέτω) του θέματος !
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Γειά σας μια ερωτηση , εκανα κρατηση με την ryanair θεσσαλονικη -αθηνα - θεσσαλονικη .Το site ηταν στα ελληνικα και έβαλα τα ονοματα στα ελληνικά. Σημερα έκανα on line check in και (σε αντιθεση με αλλες περιπτωσεις που διαβασα στο internet ) το boarding pass μου , ειναι στα ελληνικα (ως καρτα επιβηβασεις) με όλα τα στοιχεία του στα ελληνικά.
Υπάρχει περιπτωση να αντιμετοπισω προβλημα επειδη τα ονοματα είναι στα ελληνικα?
Πάρε τηλέφωνο στην ryanair να τους ενημερώσεις.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Ευχαριστώ θεώρησα οτι θα διαβάζατε προσεκτικά το μήνυμά μου και θα με βοηθούσατε ως γνώστες (υποθέτω) του θέματος !
Να ξερεις οτι πουθενα εδω και χρονια δεν εκδίδουν εισιτήρια με τα ονοματα στα ελληνικα...ουτε καν στα πλοια..παρε τηλ οπωσδηποτε να μιλησεις με εκπρόσωπο της εταιρείας...ή παρε τηλ στο αεροδρομιο ισως να σε βοηθησουν και απο εκει...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Να ξερεις οτι πουθενα εδω και χρονια δεν εκδίδουν εισιτήρια με τα ονοματα στα ελληνικα...ουτε καν στα πλοια..παρε τηλ οπωσδηποτε να μιλησεις με εκπρόσωπο της εταιρείας...ή παρε τηλ στο αεροδρομιο ισως να σε βοηθησουν και απο εκει...
Στον ΟΣΕ εκδίδουν πάντως :)
 

violetta_sal

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
και στη ryanair! μίλησα με εκπρόσωπο και μου πε οτι δεν θα χω κανενα προωλημα εφοσον τα συγκεκριμένα στοιχεια μου εμφανιζονται και στα ελληνικα στην ταυτότητα! επίσης όταν έκανα το check in το ονομά δεν μετατραπικέ σε λατινικα! Από ότι φαίνεται αλλαξε η πολιτικη της εταιρίας
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Αν εκτός από το οτι είναι γραμμένο στα ελληνικά έχω φάει και ένα τελικό ς. Έλεος πια για πτήση εσωτερικού τόσο άγχος. Το΄99 πέταξα με ALITALIA και ο πράκτορας είχε τυπώσει στο εισιτήριο το ου του επωνύμου μου που υπάρχει δυο φορές μάλιστα με u ενώ στο διαβατήριο ήταν ou.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.294
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπαγκλαντες
Μικρή Αγγελία (ΤΑ ΠΑΛΑΙΑ τευχος 765)

Ελληνίδα, απόφοιτος ΣΤ' Δημοτικού, αναλαmβάνει την συμπλήρωση-αντιγραφή των στοιχείων σας (κυρίων ονομάτων) στην κράτησή σας με την Ryan. Aποτελέσματα εγγυημένα. Για να μην τρέχετε, και σπαταλάτε αργότερα άδικα χρόνο και χρήμα σε τηλεφωνήματα κλπ.
Αυστηρή εχεμύθεια. Τιμές προσιτές
Με ενα τηλέφωνο στο 231976342000083546 έρχομαι στο χώρο σου.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δεν χρειάζεται να το γράφεις σε κάθε θέμα της εταιρείας.Όπως σου είπα και στο προηγούμενο,πάρ'τους τηλέφωνο.
DIM, περιλαμβάνονται όλες οι low-cost ή μόνο Ryan;
 

pico

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Έκλεισα εισιτήρια με alitalia για Ρώμη, το θέμα μου είναι ότι έκανα ορθογραφικά λάθη στα επίθετα (λατινικά γρρρρ). Μίλησα με την alitalia και με ενημέρωσαν ότι θα κάνουν μια "υποσημείωση" με τα νέα διορθωμένα επίθετα. Το θέμα μου είναι ότι κανείς δεν μου επιβεβαιώνει ότι δεν θα έχω πρόβλημα στο αεροδρόμιο, ενδέχεται να μην μας αφήνουν να πετάξουμε, ανάλογα λένε ΑΝ το δεχθούν οι υπάλληλοι της αεροπορικής που θα ειναι στο αεροδρομιο αυτη την ωρα ???
Εχει συμβει σε καποιον απο εσας κατι αναλογο και τι κανατε???

θελω τοσο πολυ αυτο το ταξιδι και δεν μπορω να ζω με το αγχος με το τι θα αποφασίσει ο υπαλληλος στο γκισε του αεροδρομιου και ειδικα 05:00 πμ!!! (μηπως να παρω ενα κουτι γλυκα και καφε για να τον/την γλυκανω)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom