Ισπανία Λίγο παραπάνω στη Μαδρίτη

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Χαχαχαχα λες εκεί που κάθομαι αραχτή και τρώω το μποκαδίγιο μου να ακούσω ξαφνικά την Κορνηλία;:haha:
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Λοιπόν επαναφέρω το θέμα μιας και αφού μαδριλένιοι και σαλονικείς μου βγαλαν το λάδι, φαίνεται ότι θα κλείσει το ντηλ. Σκεφτόμουν όσο θα είμαι εκεί να κάνω μαθήματα ισπανικών, γενικά ξέρω ισπανικά λόγω προϋπηρεσίας αλλά δεν έχω κάποιο πτυχίο αφού τα έμαθα κατα κύριο λόγο στο Εκουαδόρ. Οπότε για να τα φρεσκάρω αλλά και για να κατοχυρώσω τη γνώση μου :bleh: σκέφτηκα ότι ίσως ήταν πιο συμφέρον από άποψη χρόνου και χρημάτων να κάνω εκεί μαθήματα και -γιατί όχι- να δώσω εξετάσεις και για κάποιο πτυχίο. Γνωρίζει κανείς ή καμία αν υπάρχει αυτό το πράγμα, δηλαδή να κάνει κάποιος μαθήματα ισπανικών εκεί και να δώσει για πτυχίο που να ισοδυναμεί με το Cervantes? Και αν ναι, πού απευθύνομαι;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Λοιπόν επαναφέρω το θέμα μιας και αφού μαδριλένιοι και σαλονικείς μου βγαλαν το λάδι, φαίνεται ότι θα κλείσει το ντηλ. Σκεφτόμουν όσο θα είμαι εκεί να κάνω μαθήματα ισπανικών, γενικά ξέρω ισπανικά λόγω προϋπηρεσίας αλλά δεν έχω κάποιο πτυχίο αφού τα έμαθα κατα κύριο λόγο στο Εκουαδόρ. Οπότε για να τα φρεσκάρω αλλά και για να κατοχυρώσω τη γνώση μου :bleh: σκέφτηκα ότι ίσως ήταν πιο συμφέρον από άποψη χρόνου και χρημάτων να κάνω εκεί μαθήματα και -γιατί όχι- να δώσω εξετάσεις και για κάποιο πτυχίο. Γνωρίζει κανείς ή καμία αν υπάρχει αυτό το πράγμα, δηλαδή να κάνει κάποιος μαθήματα ισπανικών εκεί και να δώσει για πτυχίο που να ισοδυναμεί με το Cervantes? Και αν ναι, πού απευθύνομαι;
Το lp δίνει αυτό:
http://www.ucm.es/ccee/
Και το ινστιτούτο Θερβάντες παρέχει λίστα:
http://www.cervantes.es/lengua_y_ensenanza/portales_espanol/espanol_en_espana.htm
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom