Λακωνικη Μάνη

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Τωρα θα αρχισω εγω να γινομαι Πουαρω !
Για δωσε βοηθεια .
Εισαι αγορακι ή κοριτσάκι ;
Απο Σπάρτη εισαιιιιιι ; Τραβηχτα στο τελος τα φωνήεντα οπως μιλάμε οι Γυθειατες !
Ζητω συγνωμη για το off topic στους υπόλοιπους αλλά θελω να δώσω τον αδελφό λέμε !
Λοιπόν συμπεθέρα, έχουν περάσει πολλά χρόνια απ όταν ήμουν αγοράκι, τώρα είμαι...ανήρ 😝. Κάτοικος Σπάρτης με το Λι και το Νι κανονικά! Όσο για φιλες ζωντοχήρες έχω 4 επιλογές!!! Η κάθε μία με την πετριά της!
Και για να ήμαστε on topic έχω πολύ καλές συστάσεις για τη ταβέρνα του αδελφού σου και μιας είμαι γνωστός καλοπερασάκιας θα κάνω μια επίσκεψη. Μη νομίζεις εγώ για να συμβάλλω στο φόρουμ θα πάω-έρθω!
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
797
Likes
10.008
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν.Ζηλανδία
θα κάνω μια επίσκεψη
Εκδρομή στα Μπαρδουνοχώρια και φαγητό στο Βαρουνη τον Γιωργο,μια χαρά ακούγεται :clap:
Ποιος ξέρει τι άλλο μπορεί να γίνει εκεί :grouphug:
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Όλη μέρα μιλάμε για κοκόρια, για γουρουνοπούλες για μαγειρευτά και τώρα και επιδόρπιο. Πάει (και) σήμερα η διαίτα. Τουλάχιστον ξέρουμε καμιά εντελώς ερημική παραλία μπας και κάνουμε κανένα μπανάκι φέτος;
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Εγώ πάντως κατά την επίσκεψή μου θα έχω μαζί μου τη γνωστή επιτυχία "ωραία που'ναι η νύφη μας". Δε ξέρεις τι γίνεται :xalara:
Φτειαχνουμε και ωραιες δίπλες στο χωριό . Για οσους δεν γνωριζουν ειναι κλασσικο γλυκό για αρραβωνες και γαμους , τηγανισμενες σε εξαιρετικό ελαιολαδο που εδω αφθονει και βουτηγμένες σε μελι θυμαρισιο της περιοχης.

:haha::haha: Εχω γελασει πολυ σε αυτο το τόπικ.
Να εισαστε ολοι καλά με το ωραιο ατακαδορικο χιούμορ σας !
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Ώπα ώπα, για δίπλες παντρευτώ και τη γυναίκα μου!!! :haha::haha:
Εχεις τα δίκια σου. Χθες τσακισα μία απο τα χερια της κυριας Ποτουλας.
Μεγαλη μαστορισσα στις διπλες !

Εδω στο χωριο πουλαει τακτικα η Ολυμπια που εχει ενα μικρο μαγαζι με παραδοσιακα είδη δίπλα στη ταβέρνα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Τι σου είναι τελικά μια ερώτηση "Που να φάμε εκτός της Αεροπολης;"

Μέχρι και γάμοι γίνονται.... 😁
Μαυροβούνι Κυρά Ματουλα.

Υγ. Τίποτα δεν μου γέμισε το μάτι στην Αεροπολης, οπότε καλά κάνεις και μαζεύεις προτάσεις για εκτός.
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Μαυροβούνι Κυρά Ματουλα.

Υγ. Τίποτα δεν μου γέμισε το μάτι στην Αεροπολης, οπότε καλά κάνεις και μαζεύεις προτάσεις για εκτός.
Χαχαχα η κυρία Ματούλα ειναι η μάνα του Ανδρεα που προτεινα σε προηγουμενο ποστ.
Εδω στα μικρα μερη σπανια ξερουμε το επισημο ονομα των ταβερνων.
Λεμε , παμε αποψε στον τάδε !
Μεγαλωσε η κυρά Ματουλα πηρε τα ηνία ο γυιος και ετσι πλεον λεμε παμε στον Ανδρεα το Γκοτση
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom