Γενικά Λευκάδα 'η Ζάκυνθο?!

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
για φτηνα δωματια που θελεις νομιζω θα βρεις και στα δυο νησια.
αν πας λευκαδα να μεινεις στην πολη στανταρ.
αν πας ζακυνθο οχι απαραιτητα.εμεις μειναμε αργασι που και ζωη εχει,καμια σχεση με το αισχος του λαγανα και ειναι 4 χλμ απ την πολη της ζακυνθου.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Διάβασε και τις πληροφορίες που έχουν ήδη γραφτεί για τα δύο νησιά που σε ενδιαφέρουν, στην παρακάτω ενότητα:
Νησιά Ιονίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
Νησιά Ιονίου - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

Καθώς και τις ταξιδιωτικές ιστορίες των μελών:
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%EF%F0%F1%DC%F3%E9%ED%EF-%F6%FC%ED%F4%EF.html
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...EB%DC%E4%E1/224-%E6%DC%EA%F5%ED%E8%EF%F2.html
 

Anastasia92

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Σας ευχαριστώ πάααααρα πολύυ!! Θα τα διαβάσω όλα μολις βρω λίγο χρόνο και αν έχω κάποια απορία θα ενοχλήσω ξανά:) :p
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
η κοπελα σας λεει οικονομικα και εσεις της λετε νοικιασε αυτοκινητο κτλ
λοιπον αγαπητη φιλη προταση μου ειναι να πας λευκαδα.μενεις αγ.νικητα που ειναι πανεμορφα,φθηνα,με ωραιο κοσμο,ωραια μαγαζακια και 2-3 μπαρακια να πιεις τα ποτακια σου το βραδυ, ειναι στο δρομο που περναει λεοφωρειο για εγκρεμνους,πορτο κατσικι κτλ.επισης εχει λεοφωρειο και για την πολη τηςλευκαδας.αηδια το βραδυ.λες και εισια σε κεντρο αστικης πολης με γκλαμουρια κιτσαρια κτλ.(το αναφερω γιατι ειπες πως θελετε ησυχια και ωραια ατμοσφαιρα).αρα για 4 μερες πχ μενετε αγ νικητα που εχει πανεμορφη παραλια και ενα πολυ ωραιο χωριουδακι με ολες τις ανεσεις.κανεις μια μονοημερη εγκρεμννους ή πορτο κατσικι,βγαινεις ενα βραδακυ με ταξι στον γυρισμο για λευκαδα και 3 βραδυα βγαινεις αγ νικητα που εχει ωραιο κοσμο και ωραια ατμοσφαιρα.ζακυνθος ειναι τεραστια...εχω παει με δικο μου αυτοκινητο και θελεις σιγουρα μεσο.οπως και κεφαλονια τα ιδια.οτοι αλλο θελεις ρωτας.καλες διακοπες να εχουμε ολοι παντως με υγεια :clap:
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
το αηδια το βραδυ αναφερετε στην πολη της λευκαδας.......
 

iolh

Member
Μηνύματα
35
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος ΗΠΑ
τα δύο νησιά που σε ενδιαφέρουν μοιάζουν αρκετά μεταξύ τους όποτε επέλεξε αυτό στο οποίο θα βρεις οικονομικότερο κατάλυμα αφού αυτό σε ενδιαφέρει.
στην ζάκυνθο πάντως εμείς μέναμε στο aeolos resort στο καλαμάκι και το είχαμε βρει σε καλή τιμή στο booking εκείνη την περιόδο.
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Παιδια να ρωτησω και γω κατι; Σε οτι αφορα τις πρωτευουσες των δυο αυτων νησιων ποια αξιζει περισσοτερο σαν πολη; Ενταξει ξερω, καμια δεν συγκρινεται με την παλια πολη της Κερκυρας αλλα και παλι.Ποια εχει περισσοτερο ενδιαφερον αρχιτεκτονικα, με ομορφες εκκλησιες κτλ;
Ευχαριστω προκαταβολικα!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δυσκολη η ερωτηση σου γιατι εμενα δε μου αρεσε καμια ..:D
Με πολυ μικρη διαφορα να πω η Λευκαδα ..γιατι το Αργοστολι θυμιζε λιγο περισσοτερο τσιμεντοπολη.
Η παραλιακη της Λευκαδας ηταν χαριτωμενη με τα μαγαζακια και τα ιστιοφορα ,μικροτερη πολη..και πιο μαζεμενη ..αλλα μη φανταστεις σπουδαιες διαφορες.
 

Dust

Member
Μηνύματα
101
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
Nέα Ζηλανδία
Σε ευχαριστω για την απαντηση Κλεοπατρα. Για την πρωτευουσα της Ζακυνθου τι εχεις να πεις;
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Συγκριτικα με τις αλλες 2 δειχνει ομορφη οπως φτανει το καραβι στο λιμανι.Εχει κ καποια μικρα λοφακια στο μπακγκραουντ .....εχει τη Μποχαλη με την ωραια θεα κ τα ωραια μαγαζακια .Εμενα μου αρεσει καλυτερα απο Αργοστολι-Λευκαδα ...δεν παυει ομως να ειναι μεγαλη πολη ..με πολυκατοικιες ,κινηση ,πολλα παρκαρισμενα κλπ...
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
και οι δυο πολεις ισοπεδωθηκαν πριν καποιες δεκαετιες στο σεισμο που επληξε τα ιονια νησια και ισοπεδωθηκαν (ενω στην φωτια που ακολουθησε τον σεισμο καηκαν τα παντα).απο κεινο τον σεισμο το μονο που σωθηκε ηταν ενα μικρο τμημα της κεφαλλονιας(Φισκαρδο).
οσο για το μεταφορικο μεσο γνωμη μου ειναι οτι ειναι απαραιτητο. εαν μπορειτε νοικιαστε μηχανακι .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom