Λίβανος Λιβανος;;; Αξιζει;;

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
Πρόσεχε αν έχεις στο διαβατήριο σου είσοδο στο Ισραήλ δεν θα σου επιτρέψουν την είσοδο στην χώρα.Για συνάλλαγμα κάνε δολάρια καλύτερα.1$ έχει σταθερή ισοτιμία 1500 λίρες.
Πάλι καλά όχι δεν εχει σφραγίδες απο το Ισραήλ! Ελπίζω να μην μου το σφραγίσουν και στον Λίβανο γιατί εχω σκοπό να πάω πάλι Ισραήλ!!
 

makeup.elias

Member
Μηνύματα
103
Likes
214
εμείς δώσαμε περίπου 20€και στην επιστροφή 16€. Συνάλλαγμα κάναμε στην Hamra που βρήκαμε την πιο φθηνή ισοτιμία και επίσης στο ξενοδοχείο . Όλα ήταν σε λιβανεζικες λίρες!
Πέρασα από αυτό στην ομόνοια και μου είπαν 200€ θα μου τα δώσουν 330.000 περίπου 8€ προμήθεια που το τσέκαρα. Λέω να κάνω τόσα και να πληρώνω και με την revolut όπου χρειαστεί! Με τα πόδια περπατιέται η θέλει μόνο ταξί για μετακίνηση μεσα στην πόλη??
 
Μηνύματα
111
Likes
265
Πέρασα από αυτό στην ομόνοια και μου είπαν 200€ θα μου τα δώσουν 330.000 περίπου 8€ προμήθεια που το τσέκαρα. Λέω να κάνω τόσα και να πληρώνω και με την revolut όπου χρειαστεί! Με τα πόδια περπατιέται η θέλει μόνο ταξί για μετακίνηση μεσα στην πόλη??
Αν μείνεις κεντρικά με τα πόδια πας παντού.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
πας και με τα πόδια αλλα τα ταξί είναι πανφθηνα! Πάρε τα service που δεν είναι τα αναγνωρισμενα ταξί σταματάνε όπου είσαι και διαπραγματεύσου!
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.121
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Πού είναι αυτά;
Γενικά παρατηρείς στοιχεία σε διάφορα σημεία της πόλης και στην όλη της ατμόσφαιρα, πχ οι σφαίρες στο άγαλμα στην Πλατεία Μαρτύρων, η οποία είναι ούτως ή άλλως ένα μέρος με έντονη ενέργεια. Επίσης ένα πολύ χαρακτηριστικό κτίριο της πόλης με έντονο "άρωμα εμφυλίου" που μου έρχεται γρήγορα στο μυαλό είναι το εγκαταλελειμμένο ξενοδοχείο Holiday Inn.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
Παρατηρὼ εν τω μεταξὺ, να μην υπὰρχωσιν πολλαὶ ταξιδιωτικαὶ ιστορὶαι περὶ του Λιβανοὺ - η πιὸ πρόσφατος εὶναι οκτὼ ετὼν! Πηγαὶνει τρὶτη δημοτικοὺ δὴλα δη.

Ας ρωτήσω ωστόσο μερικὰ κὰποια, αν μου επιτρέπετε και ὰν μοὺ επιτρέπεται.

* Ποὶον μέρος στην παραλιακή, στὴν λεωφόρο Paris και de Gaulles είναι περισσὸτερο για περατζάδα;
* Στὴν Solidere; Τὶ αξίζει να ειδωθεὶ;
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Καλησπέρα. Υπάρχει καμιά νεότερη χρονικά πληροφορία σχετικά με Λίβανο;
Π.χ. δρομολόγιο από αεροδρόμιο προς Βηρυτό;
Σας ευχαριστώ
 
Μηνύματα
26
Likes
219
Καλησπέρα. Υπάρχει καμιά νεότερη χρονικά πληροφορία σχετικά με Λίβανο;
Π.χ. δρομολόγιο από αεροδρόμιο προς Βηρυτό;
Σας ευχαριστώ
φιλε μου,πολύ ''φρέσκια'' ιστορια και πολύ κατατοπιστική...θα βρεις πολλές πληροφορίες
https://www.travelstories.gr/community/threads/Στο-Λίβανο-των-αντιθέσεων.61371/
 

Eirinakits94

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους! Έχω προγραμματίσει ταξίδι στο Λίβανο αρχές Δεκεμβρίου!Χρειάζεται τελικά βίζα για το ταξίδι?
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Καλησπέρα σε όλους! Έχω προγραμματίσει ταξίδι στο Λίβανο αρχές Δεκεμβρίου!Χρειάζεται τελικά βίζα για το ταξίδι?
To διαβατηριο,κεφι και ορεξη να εχεις και εφυγες. Σφραγιδα θα παρεις οταν φτασεις και εισαι μια χαρα ειναι visa free
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom