Λιμένι και πέριξ, 4 βράδια

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Έτσι και δε μου αρέσει η Ματουλα την κατσατε.
Θα θυμασαι τα σκουπιδια που τρωγαμε στη Κουβα σε καθημερινη βαση και θα σου φαινεται πεντανοστιμο χαχαχα

Και δεν μιλαω για καποια γκουρμε που ξεφυτρωσαν και στα ξενοδοχεια.
Κουτια αντιοξινα κουβαλαγα απο την Ελλαδα για φιλους και εμενα .
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Θα το πω να μην το κρατάω...80 ποστ για να παει ο @Yorgos στο Λιμένι..Που έχει γυρίσει όλο τον κόσμο...enough που λένε και στο χωριό μου :haha::xalara:
Μαλλον τον εχουμε αναγκη για τις τέλειες ιστοριες του και την ευγενεια του να απανταει για χιλιοστη φορες στις ιδιες ερωτησεις για Κουβα .
Ειναι και επίτιμο μέλος σταθερος απο τη γεννηση του φορουμ!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Τωρα το θυμηθηκα . Προσφατα ανοιξε το Φινο με γλυκα και παγωτα διπλα στην Αστυνομια.
Τα γλυκα του εκπληκτικα , το ενα καλιτερο απο το άλλο .Ακριβά δυστυχως αλλά απο την άλλη ευτυχως γιατι γλυτωνω θερμιδες. Ειμαι γλυκατζου , τι να κάνουμε ;
Παγωτα δεν εχω δοκιμασει ακομα .
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Μαλλον τον εχουμε αναγκη για τις τέλειες ιστοριες του και την ευγενεια του να απανταει για χιλιοστη φορες στις ιδιες ερωτησεις για Κουβα .
Ειναι και επίτιμο μέλος σταθερος απο τη γεννηση του φορουμ!
Σίγουρα αυτά που λες..Αστείο ήταν το ποστ μου.Φανερό είναι αλλά το διευκρινίζω.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μαλλον τον εχουμε αναγκη για τις τέλειες ιστοριες του και την ευγενεια του να απανταει για χιλιοστη φορες στις ιδιες ερωτησεις για Κουβα .
Ειναι και επίτιμο μέλος σταθερος απο τη γεννηση του φορουμ!
Όχι βρε, εγώ ήρθα στο φορουμ πολλά χρόνια μετά τη γέννηση του χαρη στο μακαρίτη το @vagantos .
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Το 2008 μου απαντουσες σε πρ.μην. με υπομονη και ευγενεια κατεβατα ολοκληρα για αποριες , πολλες αποριες που ειχα για Κουβα !
14 χρονια σταθερης παρουσιας σε κανουν επιτιμο , οπως και τον αειμνηστο Μητσοτακη!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Θα θυμασαι τα σκουπιδια που τρωγαμε στη Κουβα σε καθημερινη βαση και θα σου φαινεται πεντανοστιμο χαχαχα

Και δεν μιλαω για καποια γκουρμε που ξεφυτρωσαν και στα ξενοδοχεια.
Κουτια αντιοξινα κουβαλαγα απο την Ελλαδα για φιλους και εμενα .
Δεν του τα λες και πολύ καλά, να τον ενθαρρύνεις. :p

@Yorgos θα πάτε και νωρίς, στα ωπα ωπα θα σας έχουν. Καπνιστό συγλινο και καγιανα μην ξεχάσετε.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα θυμασαι τα σκουπιδια που τρωγαμε στη Κουβα σε καθημερινη βαση και θα σου φαινεται πεντανοστιμο χαχα
Το φαγητο στην κουβα έχει ανέβει 5 επίπεδα από τότε. πχ η Αβάνα έχει τουλάχιστον 20 παλαδαρες που στην Αθήνα στέκονταν ευκολαααα και μάλιστα στη μισή τιμή απ ο,τι στοιχίζουν τα αντίστοιχα ελληνικά.
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Το 2008 μου απαντουσες σε πρ.μην. με υπομονη και ευγενεια κατεβατα ολοκληρα για αποριες , πολλες αποριες που ειχα για Κουβα !
14 χρονια σταθερης παρουσιας σε κανουν επιτιμο , οπως και τον αειμνηστο Μητσοτακη!
14 χρόνια μετά εξακολουθεί και κάνει το ίδιο και τον ευχαριστούμε πολυ 😊😊
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Το φαγητο στην κουβα έχει ανέβει 5 επίπεδα από τότε. πχ η Αβάνα έχει τουλάχιστον 20 παλαδαρες που στην Αθήνα στέκονταν ευκολαααα και μάλιστα στη μισή τιμή απ ο,τι στοιχίζουν τα αντίστοιχα ελληνικά.
Χορχε δεν μιλαω για φαγητο εξω .
Στα σπιτια που μαγειρευα εγω η οι ιδιοκτητες ακομα πονάει το στομαχι μου οταν το σκεφτομαι. Αφου ειχε προηγηθει αγώνας απο ολους στη αναζητηση τροφιμων.
Ουτε μια φορά δεν ειχα καταφερει να μαγειρεψω την ιδια μερα φαγητο που ηθελα. Ολο και καποιο υλικο θα ελειπε απο την αγορά . Ακομα και για μένα που ειχα χρηματα να το αγορασω .
Και μονοτονια τα ιδια και τα ιδια . Αυτα για εξι μηνες που εμεινα Αβανα .
Στο Τρινιδαδ καλιτερα χαρη στη καπατσωσυνη της νοικοκυρας που εμενα και στην επαρχια ολο και καποιο ζαρζαβιτικο βρισκαμε και αστακουδακια και γαριδες. Αλλά με τα λαδια και το χοιρινο λιπος αντι αυτου ακομα ανατριχιαζω . Οταν τελειωσε το λαδι που ειχα παρει μαζι μου εδινα 13 δολλαρια το λιτρο για ισπανικο.
Χαιρομαι που αλλαξαν τοσο τα πραγματα τα τελευταια χρονια που δεν εχω παει.

Ασχετο ολο αυτο με το Λιμενι ....αλλά δεν βαρυεσαι να κυλησει το σαββατοβραδο μιας και ειμαι εσωκλειστη και ταλαιπωρημενη
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Χορχε δεν μιλαω για φαγητο εξω .
Στα σπιτια που μαγειρευα εγω η οι ιδιοκτητες ακομα πονάει το στομαχι μου οταν το σκεφτομαι. Αφου ειχε προηγηθει αγώνας απο ολους στη αναζητηση τροφιμων.
Ουτε μια φορά δεν ειχα καταφερει να μαγειρεψω την ιδια μερα φαγητο που ηθελα. Ολο και καποιο υλικο θα ελειπε απο την αγορά . Ακομα και για μένα που ειχα χρηματα να το αγορασω .
Και μονοτονια τα ιδια και τα ιδια . Αυτα για εξι μηνες που εμεινα Αβανα .
Στο Τρινιδαδ καλιτερα χαρη στη καπατσωσυνη της νοικοκυρας που εμενα και στην επαρχια ολο και καποιο ζαρζαβιτικο βρισκαμε και αστακουδακια και γαριδες. Αλλά τα λαδια και το χοιρινο λιπος αντι αυτου ακομα ανατριχιαζω . Οταν τελειωσε το λαδι που ειχα παρει μαζι μου εδινα 13 δολλαρια το λιτρο για ισπανικο.
Χαιρομαι που αλλαξαν τοσο τα πραγματα τα τελευταια χρονια που δεν εχω παει.

Ασχετο ολο αυτο με το Λιμενι ....αλλά δεν βαρυεσαι να κυλησει το σαββατοβραδο μιας και ειμαι εσωκλειστη και ταλαιπωρημενη
Α, σε αυτά είναι πολύ χειρότερα η χώρα τωρα. Πολύ.

Επιστρέφουμε στο θέμα Μάνη περικαλώ.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
6.647
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Το 2008 μου απαντουσες σε πρ.μην. με υπομονη και ευγενεια κατεβατα ολοκληρα για αποριες , πολλες αποριες που ειχα για Κουβα !
14 χρονια σταθερης παρουσιας σε κανουν επιτιμο , οπως και τον αειμνηστο Μητσοτακη!
Τον βρίζεις τώρα ή λάθος κατάλαβα;
@Yorgos εμένα αν με φώναζαν επίτιμο μέχρι φόνο θα έκανα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom