Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο - Εισιτήρια για καλοκαίρι τωρα ή να περιμενω?

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
Θελω να κλείσω για λονδινο μια εβδομαδα εχω το εξής δίλημμα να κλείσω αεροπορικά απο τωρα ή να περιμενω καποια πιθανη προσφορα? Η περιοδος ειναι Ιουλιος-Αυγουστος και η τιμη που βρίσκω τωρα γυρω στα 200-250 ευρω το ατομο, εχω πετύχει ομως και προσφορες της aegean με 100 κατα καιρους για διαφορους προορισμούς.
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
χμμμμμμ ιδού η απορία, φοβάμαι πως κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά σ αυτή την ερώτηση
εγώ είχα κλείσει από ιανουάριο για αύγουστο πριν δυο καλοκαίρια και η τιμή κατ άτομο ήταν περίπου 200ευρώ με british
γνώμη μου είναι να το κοιτάξεις λίγο ακόμα αλλά μην το καθυστερήσεις πολύ γιατί η περίοδος που λες είναι περιζήτητη για λονδίνο
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
σιγουρα να περιμενεις! ψαξου στην easyjet για φθηνα εισητηρια.....ενας φιλος μου πηγε φετος πρωτοχρονια Λονδινο αλλα ειχε κλεισει απο το καλοκαιρι και πληρωσε λιγο παραπανω απο 100 ευρω.....
 

manic

Member
Μηνύματα
63
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-Bora
easy jet δεν θελω αρα να περιμενω μεχρι τελος του μηνα για καποια προσφορά λετε?
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
easy jet δεν θελω αρα να περιμενω μεχρι τελος του μηνα για καποια προσφορά λετε?
Γιατί? Μια χαρά είναι η easy... εμείς πληρώσαμε το Δεκέμβρη 200 πήγαινε έλα δύο άτομα. Αλλά αν δεν θες με τίποτα εasy, εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις λιγάκι...σίγουρα θα βρεις προσφορά.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Γιατί? Μια χαρά είναι η easy... εμείς πληρώσαμε το Δεκέμβρη 200 πήγαινε έλα δύο άτομα. Αλλά αν δεν θες με τίποτα εasy, εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις λιγάκι...σίγουρα θα βρεις προσφορά.
Για εσένα η EASYJET είναι μια χαρά... για εμένα και πολλούς άλλους καθόλου μια χαρά δεν είναι... σε ένα ταξίδι δεν παίζει ρόλο μόνο η τιμή... παίζει ρόλο το αεροδρόμιο, η άνεση ακόμα και το σέρβις...

Στο θέμα μας... μέχρι το Πάσχα πιθανόν να έχουν βγει προσφορές για Λονδίνο... περίμενε μέχρι τότε είναι πολύ νωρίς ακόμα για τέτοια διαδρομή...
Μην περιμένεις βέβαια θεαματικά πράγματα... γύρω στα 150€ θα παίξει αν παίξει η προσφορά...
 

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Δεν ξέρω απο που ταξιδεύεις αλλά τουλάχιστον από Θεσσαλονίκη- Λονδίνο δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα με την easy jet, η οποία πηγαίνει Gatwick. Και αναφέρομαι περισσότερο σε τυχόν καθυστερήσεις, ακυρώσεις κλπ...

Τώρα αν δεν θες easy οπως ειπώθηκε παραπάνω για λόγους service, ανεσης κλπ πάσο.

Το καλοκαίρι πάντως δύσκολο να βρεις με 100 ευρώ πχ το άτομο, σίγουρα παραπάνω..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Α, και συν τοις άλλοις η Easy για Ιούλιο και Αύγουστο είναι πανάκριβη... πάνω από 200€...
 

dove

Member
Μηνύματα
25
Likes
4
κ μένα η συμβουλή μου είναι να περιμένεις...βέβαια όταν είχα πάει καλοκαίρι(ήξερα από πολύ νωρίς ότι θα πάω τότε) προσφορά δεν βγηκε παρά 1 εβδομάδα πριν φύγω!Αλλά κ πάλι για Ιουλιο τα εκλεισα τέλη Μαιου-αρχές Ιουνίου 200 ή με olympic ή aegean(δεν θυμάμαι!)
 

hypatia

Member
Μηνύματα
74
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Southern Italy
Ταξίδι-Όνειρο
Σεράγεβο, Λίβανος, Περού
Εχουμε και μεις το ίδιο θεματάκι για μέσα με τέλη Ιουνίου. Θα αποφύγουμε και μεις την easy, αν και γενικα τη χρησιμοποιώ, λόγω αεροδρομίου, αποσκευών κλπ.
Τους έχω πείσει να περιμένουμε κανα μήνα ακόμα μήπως πετύχουμε καμιά προσφορά της aegean.
Oντως η eassy στην προκειμένη δε συμφέρει. Το να δώσω 210ε με την aegean και να πάω με τη βαλίτσα μου και με την άνεσή μου εχει καλώς. το να δώσω 200ε στην easy και να πάω χωρίς τα παραπάνω, μου κάθεται κάπως χειρότερα. Είμαι ηδη φικαρισμένη που για προορισμό εντός ευρώπης θα δώσουμε για να πάμε 200ε αλλά η παρέα μόνο τότε συγκλίνει. πίκρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom