Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Στο Travelodge Central Bank μπορω να φτασω ευκολα με τα μεσα? με εξπρες και μετα τι?
Είτε με λεωφορείο της national express είτε με το stansted express μέχρι το Liverpool Street, και μετά με τη γραμμή Central (κόκκινη) μια στάση προς Bank, ή 2-3 στάσεις με κάποιο από τα άπειρα λεωφορεία που περνάνε (δες google maps) ή, αν έχετε όρεξη και κάνει καλό καιρό ένα 15λεπτο περπάτημα από κει.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Στο Travelodge Central Bank μπορω να φτασω ευκολα με τα μεσα? με εξπρες και μετα τι?
Γραμμη Central(κοκκινη) μεχρι τη σταση Bank και μετά ποδαράκια, κοντα θα είσαι.
Βασικα κοντα εισαι και απο Liverpool Street για να το πάρεις περπατώντας.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Παιδια εχω oyster απο προηγουμενο ταξιδι μου ,πριν 2 χρονια, που εχει μεσα αρκετες λιρες. Θα ισχυει το μαιο που θα ξαναπαω;
 

JChris

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Σε 20 μέρες φεύγω για Λονδίνο και μιας και είναι η πρώτη μου φορά και κανείς από την παρέα μου δεν εχει ξαναπάει, θα ήθελα αν μπορείτε να μου προτείνεται κάποια μέρη που αξίζουν..Από ποτό, φαγητό (Κάτι σχετικά οικονομικό μιας και είμαστε φοιτητές και δεν ρέει το χρήμα) μέχρι και κάποια ωραία γειτονιά για βόλτα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
20 μέρες, έχεις χρόνο να διαβάσεις το θέμα αυτό και trip reports.
 

konstas86

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
καλησπερα.ταξιδευουμε για λονδινο απο θεσσαλονικη κ θα παρουμε μαζι μας φωτογραφικη μηχανη με φακο.ειναι καλο να δηλωθει στο αεροδρομιο?κ αν ναι που κ αν κοστιζει κατι?
 

VASPAS

Member
Μηνύματα
9
Likes
2
Καλησπέρα!!
Πρώτη φορά θα ταξιδέψω στο Λονδίνο. Έχω σημειώσει αρκετές πληροφορίες και με έχετε βοηθήσει πολύ σχετικά με την οργάνωση του ταξιδιού.Έχω δύο ερωτήσεις και όποιος μπορεί να με βοηθήσει, θα ήμουν ευγνώμων:
1. Το αεροπλάνο θα προσγειωθεί στο αεροδρόμιο Stansted. Υπάρχει κάποιο οικονομικό μέρος να αφήσω τα πράγματα στο Λονδίνο? Κοίταξα ότι υπάρχουν διάφορες στάσεις στο Λονδίνο όπου μπορείς να αποθηκεύσεις τις βαλίτσες ωστόσο δεν ξέρω το κόστος της αποθήκευσης. Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος οικονομικός χώρος αποθήκευσης; Σε περίπτωση που πάρω national express από Stansted ξέρετε αν υπάρχει κάποιος χώρος αποθήκευσης σε κάποια στάση στο Λονδίνο;
2. Ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι εναλλακτικές για να μετακινηθώ από Λονδίνο-Cambridge καθώς θα μένω στο Cambridge και θα κάνω συχνά αυτή την διαδρομή.Τι συμφέρει καλύτερα;
Σας ευχαριστώ πολύ!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα!!
Πρώτη φορά θα ταξιδέψω στο Λονδίνο. Έχω σημειώσει αρκετές πληροφορίες και με έχετε βοηθήσει πολύ σχετικά με την οργάνωση του ταξιδιού.Έχω δύο ερωτήσεις και όποιος μπορεί να με βοηθήσει, θα ήμουν ευγνώμων:
1. Το αεροπλάνο θα προσγειωθεί στο αεροδρόμιο Stansted. Υπάρχει κάποιο οικονομικό μέρος να αφήσω τα πράγματα στο Λονδίνο? Κοίταξα ότι υπάρχουν διάφορες στάσεις στο Λονδίνο όπου μπορείς να αποθηκεύσεις τις βαλίτσες ωστόσο δεν ξέρω το κόστος της αποθήκευσης. Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος οικονομικός χώρος αποθήκευσης; Σε περίπτωση που πάρω national express από Stansted ξέρετε αν υπάρχει κάποιος χώρος αποθήκευσης σε κάποια στάση στο Λονδίνο;
2. Ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι εναλλακτικές για να μετακινηθώ από Λονδίνο-Cambridge καθώς θα μένω στο Cambridge και θα κάνω συχνά αυτή την διαδρομή.Τι συμφέρει καλύτερα;
Σας ευχαριστώ πολύ!
Το πιό οικονομικό μέρος είναι ο σταθμός Victoria Coach Station(o σταθμός λεωφορείων που είναι 300 μέτρα πιό πέρα από τον ομώνυμο σταθμό τραίνων).Το λεωοφορείο της National Express ομως που θα πάρεις απο το αεροδρόμιο απ όσο θυμάμαι τερματίζει στο σταθμό Liverpool ...δεν περνάει δηλ απο Victoria.Μπες στο σάιτ του σταθμού Liverpool street για να δείς τις σχετικές χρεώσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom