Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο μαζί με Οξφόρδη, Stonehenge, Bath και τους γιους μου!

chris chon

Member
Μηνύματα
12
Likes
17
Σε ευχαριστώ και την είχα διαβάσει και το είχα ψάξει - αλλά κάτι κάνω λάθος γιατί αυτές τις τιμές δεν τις βρήκα! κάτι 56 / άτομο και 80+/άτομο είδα και μου γύρισε το κεφάλι καθώς θα είμαστε 5 άτομα. Γι αυτό σε ρώτησα. Κάποιες προτάσεις άλλων συμφορουμιτών που είδα είναι για προσφορές που βγαίνουν περιοδικά και αυτή τη στιγμή δεν έχουν κάποια για αυτά που θέλουμε. Άλλη μια για ένα άλλο πρακτορείο αν θυμάμαι καλά έβγαζε ένα κόστος 350!!!! Γενικά το κόστος που μας βγαίνει δεν έχει καμία σχέση με όσα έχω διαβάσει στο φόρουμ σε διάφορες ιστορίες. Φυσικά αυτή τη στιγμή τα πάντα παντού είναι στο θεό και το αποφασίσαμε και τελευταία στιγμή. Το μόνο καλό είναι ότι βρήκα να μείνουμε στην καρδία της πόλης ένα βήμα από το μετρό με 640 για 4 διανυκτερεύσεις. Μια ώρα μετά την ολοκλήρωση της κράτησης το ίδιο μέρος για τις ίδιες ημερομηνίες έδινε κόστος 3.000!!!!!!!!!!!! Πάντως τις εκδρομές θα τις ψάξω καλύτερα, γιατί σίγουρα κάτι κάνω λάθος! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια.
Λοιπόν … δεν κοιτούσα λάθος … οι οργανωμένες εκδρομές όντως έχουν ξεφύγει!!!! Εμείς τελικά κλείσαμε εισιτήρια με τρένο μέσα από την πλατφόρμα που είχε προσφορές για οικογένειες και συγκεκριμένες ώρες που μπορούσες να ταξιδέψεις και τα εισιτήρια από τις σελίδες των πανεπιστημίων. Δεσμεύομαι να επανέλθω με λεπτομέρειες.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Λοιπόν … δεν κοιτούσα λάθος … οι οργανωμένες εκδρομές όντως έχουν ξεφύγει!!!! Εμείς τελικά κλείσαμε εισιτήρια με τρένο μέσα από την πλατφόρμα που είχε προσφορές για οικογένειες και συγκεκριμένες ώρες που μπορούσες να ταξιδέψεις και τα εισιτήρια από τις σελίδες των πανεπιστημίων. Δεσμεύομαι να επανέλθω με λεπτομέρειες.
Αν μιλας για οργανωμενη εκδρομη απο Λονδινο για Stonehenge κοιτα και στο groupon ισως αν εγγραφεις,σου στειλουν κ καποιο εκπτωτικο κωδικο 5£ κ μειωθει καπως το κοστος!
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
17.169
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Θα μπορούσατε να μου πείτε σε ποιο ξενοδοχείο μείνατε;

"The Notting Hill Guest House" λέγεται αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει πια. Δεν το βγάζει το booking και έχει περάσει από τότε μια 7ετία.
Δεν νομίζω όμως ότι θα σου άρεσε και πολύ γιατί όπως αναφέρω και στην ιστορία μου δε ήταν και από τα καθαρότερα καταλύματα που έχω μείνει. Η θέση του όμως ήταν τέλεια γι' αυτό και προτείνω να βρεις κάπου εκεί κοντά στη Holland Park Avenue, ειδικά αν θέλεις να κάνεις τις εκδρομές που έκανα και εγώ.
Είναι κοντά και στο Notting Hill και στο μετρό.
 
Last edited:

evaT

Member
Μηνύματα
1.569
Likes
12.752
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Like για την πολύ ωραία ιστορία και αν είχε καρδούλα θα την έβαζα ευχαρίστως για την υπομονή σου να δεις τόσα Harry Potter :eek:
Έχω μία (τραγική) εμπειρία που άντεξα όλο το 3ωρο μαζί τους και τα επόμενα τα είδαν μόνα τους στην αίθουσα ενώ εγώ απολάμβανα το καφεδάκι μου μαζί με την ησυχία μου απέξω...και ΔΕΝ έχω την παραμικρή ενοχή που δεν έκανα το μητρικό μου καθήκον στο ακέραιο για τις συγκεκριμένες ταινίες-γιατί κάπως έπρεπε να σώσω και τη δική μου ψυχική υγεία :haha: εντάξει υπερβάλω λιγάκι.
Πάντως τους πήγα και γω στο Λονδίνο σε παρόμοια ηλικία και θυμάμαι πως μαζί με το Βερολίνο είδαμε τα περισσότερα μουσεία από παντού-ευτυχώς ήμουν μαζί με κολλητή φίλη και τα δικά της παιδιά οπότε μοιραζόμασταν τα μουσεία τότε, εγώ πχ πήγα με όλα τα παιδιά στο Φυσικής Ιστορίας, εκείνη στο Τεχνολογίας και κάπως έτσι βγήκαν καλύτερα οι χρόνοι συν ότι άφηνε η μία στην άλλη μερικές ελεύθερες ώρες δίχως τις 100 ερωτήσεις το λεπτό μέσα στα μουσεία :)
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
Λοιπόν … δεν κοιτούσα λάθος … οι οργανωμένες εκδρομές όντως έχουν ξεφύγει!!!! Εμείς τελικά κλείσαμε εισιτήρια με τρένο μέσα από την πλατφόρμα που είχε προσφορές για οικογένειες και συγκεκριμένες ώρες που μπορούσες να ταξιδέψεις και τα εισιτήρια από τις σελίδες των πανεπιστημίων. Δεσμεύομαι να επανέλθω με λεπτομέρειες.
Καλησπέρα....μπορεί να έχει περάσει 1χρονος πλας.....ψάχνω κ εγώ για οικογενειακά εισητηρια...οι τιμές άστα....350...180πληρωσα στο αεροπλάνο...έλεος..... Αν το δεις βοηθά με λεπτομέρειες πως έκλεισες εσύ τότε εισητηρια!!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom