Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο, Ambassadors Hotel

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
καλησπέρα
είπες ότι Ta holiday inn είναι αξιοπρεπέστατα
τα express holiday inn είναι εξίσου καλά;
Χωρις να εχω μεινει σε κανενα απο αυτα, εχω την εντυπωση πως υστερουν αρκετα... κυριως λογω τοποθεσιας και ανεσης.
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
εγω παιδια παω λονδινο αρχες οκτωβρη.εχω κλεισει αεροπορικα κ εχω αρχισει να ριχνω μια ματια για ξενοδοχεια. μηπως εχεις κανεις αποψη για το ξενοδοχειο chrysos στην περιοχη paddington? εχω διαβασει ικανοποιητικες κριτικες αλλα αν ξερει κανεις τιποτα παραπανω ας το καταθεσει στο forum.
Έμεινα εκεί πριν 3 χρόνια πριν τις γιορτές. Είναι σε καλή γενικά περιοχή ειδικά από άποψη συγκοινωνίας, 150 μέτρα από το μετρό και πλησίον των λεωφορείων που πηγαινοέρχονται στην oxford street. Ανοίκει σε Κύπριους και η γνώση ελληνικών προσθέτει ίσως σε κάποιους. Το κτίριο παλαιό αλλά συντηρημένο με ικανοποιητικά δωμάτια. Το πρωινό φτωχό. Δεν αξίζει να το πάρετε. Σε γενικές γραμμές είναι καλό για τον ταξιδώτη που όλη μέρα είναι στο δρόμο και αναζητά ένα αξιοπρεπές κατάλυμα για διανυκτέρευση.
 

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
sos
τι γίνεται με τις διαφορετικές πρίζες που έχουν;
τα ξενοδοχεία σου προσφέρουν μετατροπέα ρεύματος;έτσι δεν λέγεται;
αλλιώς που θα βρω να αγοράσω;
 

antonio1969

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
sos
τι γίνεται με τις διαφορετικές πρίζες που έχουν;
τα ξενοδοχεία σου προσφέρουν μετατροπέα ρεύματος;έτσι δεν λέγεται;
αλλιώς που θα βρω να αγοράσω;
Δεν έχω υπόψη μου να δίνουν μετατροπέα.Πάρε καλού καλού ένα απο το αεροδρόμιο
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καποια ξενοδοχεια (συνηθως 4στερα και πανω) εχουν και ευρωπαικες πριζες (τουλαχιστον 1). Πολλα ομως δεν εχουν. Ανταπτορα δε θα σου δωσει κανενας. Να αγορασεις. Τα κινητα συνηθως φορτιζονται στην πριζα της ξυριστικης μηχανης στο μπανιο.
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
sos
τι γίνεται με τις διαφορετικές πρίζες που έχουν;
τα ξενοδοχεία σου προσφέρουν μετατροπέα ρεύματος;έτσι δεν λέγεται;
αλλιώς που θα βρω να αγοράσω;

Καλησπέρα!
Συνήθως τα ξενοδοχεία στη reception έχουν μετατροπεις! Δινεις ενα ποσό συνηθως 5 lires, αν θυμάμαι καλα, για εγγύηση και μόλις τον επιστρέψεις σου επιστρέφουν τα λέφτα σου! Αλλά σχεδον πάντα ολοι τον ξεχνάνε και τον πέρνουν μαζί τους. Ουσιαστικά τον αγοράζουν με 5 lires! :lol:

Αν θέλεις να αγοράσεις μπορεις να τον βρεις σε μαγαζι με ηλεκτρικα - ηλεκτρονικα ειδη!
 

alex_thess

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
καλησπέρα
είπες ότι Ta holiday inn είναι αξιοπρεπέστατα
τα express holiday inn είναι εξίσου καλά;
Τα holiday inn ειναι ξενοδοχεια 3 η 4 αστέρων
Τα express holiday inn ειναι ξενοδοχεία 3 αστέρων - συνήθως ειναι πολύ καλά για την κατηγορία του!

Μην νομίζεις ομως οτι τα ξενοδοχεία 4* ειναι παντα καλύτερα απο τα 3*
Υπαρχουν 3* που είναι 3*+ και μερικά 4* που αναρωτίεσαι πως ειναι δυνατόν να ειναι 4*!
 

altsi

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Νυρεμβεργη
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κοσμος
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες gone.θα τις λαβω υποψη μου κ θα το μελετησω το θεμα πριν αποφασισω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.278
Μηνύματα
886.092
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom