Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο, Ambassadors Hotel

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Μιας και εισαι Λονδινοπληκτος,να σου πω...Εγω εκλεισα το Novotel London West,ειναι διπλα στο σταθμο του μετρο στο Hammersmith,ξερω πως δεν ειναι κεντρικα αλλα το βρηκα σε προσφορα το executive δωματιο,η περιοχη πως ειναι γενικα;Αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ,αν ειναι ησυχη και ασφαλης.

(το κανα copy-paste)
Eμενα κι εγω εκει κοντα. Προσωπικα δε ταλαιπωρηθηκα καθολου, βεβαια εφευγα πρωι και γυρνουσα βραδυ οποτε και 10 λεπτα και 20 να εκανα παραπανω δε με ενοιαζε.

Προσωπικα δε φοβηθηκα καθολου, εχει αρκετο κοσμο και το βραδυ. Εχει μια τεραστια pub που δοκιμασα και ονομαζεται William Morris, πολυ οικονομικη και ομορφη μεσα. Δεν την εψαξα και πολυ τη περιοχη τριγυρω αλλα ειχα δει αρκετα μαγαζια με ρουχα σ'ενα κεντρικο δρομο και μερικα για φαγητο. Ο σταθμος ειναι πολυ μεγαλος με μαγαζια και σουπερ μαρκετ μεσα. Ο tripakias πριν παω μου'χε πει οτι ειναι πολυ κοντα σ'ενα τεραστιο εμπορικο κεντρο που ποτε δεν εψαξα.

Να κοιταξεις ποια νυχτερινα λεωφορεια σε βολευουν, εγω ειχα βρει ενα που πηγαινε σχεδον απ'εξω απ'το ξενοδοχειο μου και εφευγε απο Picadilly. Οπως καταλαβαινεις ηταν ο,τι πρεπει για το βραδυ.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ο traveller επισης εχει γραψει στον οδηγο:

"Υ.Γ. Αν θέλετε κάτι σε πιό βαρβατίλα ξεχάστε τα πιό πάνω... πάρτε το ταίρι σας και πηγαίνετε μέχρι το Hammersmith... εκεί βρίσκετε το Mahdi... ένα από τα κορυφαία Ιρανικά εστιατόρια του Λονδίνου... Mahdi Restaurant London - Middle Eastern Restaurant Review and Information χτυπήστε δυο κεμπάπ πιείτε ένα αιράνι και συνεχίστε την βραδυά σας στην γύρω cult περιοχή... θα σας προσφέρει αξέχαστες συγκινήσεις..."

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...FC%F2-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF-24.html#post82075

Δεν ειχα βρει κατι αλλο σχετικα με τη περιοχη. ;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μιας και εισαι Λονδινοπληκτος,να σου πω...Εγω εκλεισα το Novotel London West,ειναι διπλα στο σταθμο του μετρο στο Hammersmith,ξερω πως δεν ειναι κεντρικα αλλα το βρηκα σε προσφορα το executive δωματιο,η περιοχη πως ειναι γενικα;Αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ,αν ειναι ησυχη και ασφαλης.

(το κανα copy-paste)

Αφου δεν σε πειραζει η αποσταση μια χαρα ειναι. Ασφαλης ειναι η περιοχη (οπως αλλωστε ολες οι περιοχες του κεντρικου Λονδινου). Αμα πετυχες και προσφορα εισαι ταμαμ.
 

Photini1986

Member
Μηνύματα
75
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Σας ευχαριστω πολυ και τους 2!
Tripakia,ναι το βρηκα σε εκπτωση απο την προσφορα των Accor hotels -50%,βεβαια εινια non refundable,αλλα τι να κανουμε;;;

Παντως το ξενοδοχειο της Δωρας δεν μου φαινεται οκ,για να ξαναπερασουμε στο θεμα μας.
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για να μην ανοοίξω άλλο θέμα, ρωτάω εδώ. Εχετε υπόψη σας το hotel corus Hyde park; Για την περιοχή μ'ενδιαφέρει πόσο κόσμο έχει, αν είναι ασφαλές να κυκλοφορείς το βράδυ μόνη γυναίκα, τέτοια. Δε θέλω να πάω και να κλείνομαι από νωρίς μέσα. Κι έχω και φοβία γενικά.
 

Neo

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ποιός ξέρει...........
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α/Καναδάς
Μιιά και εγω θα πάω Λονδίνο τέλος Αυγούστου (πρώτη φορά), έκλεισα στο Holiday Inn Regent's Park. Ποιά ειναι η γνώμη σας;.
Ευχαριστώ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.171
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μιιά και εγω θα πάω Λονδίνο τέλος Αυγούστου (πρώτη φορά), έκλεισα στο Holiday Inn Regent's Park. Ποιά ειναι η γνώμη σας;.
Ευχαριστώ.
Τα Holiday Inn του Λονδινου συνηθως (τουλαχιστον οσα εχω δει) ειναι αξιοπρεπεστατα και με πολυ καλο πρωινο (το αμερικανικο). Τοποθεσια cool.
 
  • Like
Reactions: Neo

antonio1969

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
καλησπέρα, ένα ωραίο ξενοδοχείο, που έχω μείνει είναι το Lancaster Gate Hotel, πολύ καλή περιοχή και βλέπει hyde park. Koντά στο κέντρο.
 
  • Like
Reactions: Neo

Neo

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ποιός ξέρει...........
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α/Καναδάς
Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο!.
 

altsi

Member
Μηνύματα
33
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Νυρεμβεργη
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κοσμος
εγω παιδια παω λονδινο αρχες οκτωβρη.εχω κλεισει αεροπορικα κ εχω αρχισει να ριχνω μια ματια για ξενοδοχεια. μηπως εχεις κανεις αποψη για το ξενοδοχειο chrysos στην περιοχη paddington? εχω διαβασει ικανοποιητικες κριτικες αλλα αν ξερει κανεις τιποτα παραπανω ας το καταθεσει στο forum.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.282
Μηνύματα
886.530
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom