Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο, stopover κατά τη διάρκεια των Ολυμπιακών Αγώνων

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μέγα ζήτημα...

Κοιτάζω κάτι εισιτήρια με easyjet άφιξη στο Λονδίνο 27/7 το βράδυ και αναχώρηση για Ρέικιαβικ στις 29/7. Κατά την επιστροφή για Ελλάδα: άφιξη και αναχώρηση πάλι απο Λονδίνο για Ελλάδα στις 12/8 άφιξη μεσημέρι και αναχώρηση βράδυ.

Ομως οι Ολυμπιακοί αγώνες ξεκινάνε και τελειώνουν τις ίδιες ημερομηνίες.

Το πιο φτηνό χόστελ που βρίσκω για 3 άτομα είναι στα 204 ευρώ τα 2 βράδια και οι κριτικές άθλιες...
Λέτε να μην το κάνω, ε;;;
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Αν δεν αλλαζουν οι ημερομηνιες σου και αν το εχεις παρει αποφαση να πας , αυτο θα σε σταματησει?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Δηλαδή τώρα τι ακριβώς απάντηση περιμένεις?
Ούτε εγώ ξέρω ρε taver, αν ήξερα δε θα ρωτούσα.
Όποιος έχει τύχει σε Ολυμπιακούς σε άλλη χώρα κάποια στιγμή, ίσως έχει πληροφορίες που μπορεί να βοηθήσουν. όποιος δεν έχει να απαντήσει, δεν απαντάει...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αν είναι να πληρώσεις σε ένα άθλιο χόστελ τα μαλλιοκέφαλά σου, καλύτερα πέταξε για Ρέυκγιαβικ μέσω Κοπεγχάγης με ένα στοποβερ εκεί για 2 μερούλες να δεις τη πόλη αν δεν την έχεις δει ήδη
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αν είναι να πληρώσεις σε ένα άθλιο χόστελ τα μαλλιοκέφαλά σου, καλύτερα πέταξε για Ρέυκγιαβικ μέσω Κοπεγχάγης με ένα στοποβερ εκεί για 2 μερούλες να δεις τη πόλη αν δεν την έχεις δει ήδη
Δυστυχώς την έχω δεί και θέλω να αποφύγω την επίσκεψη...

Κανένα Όσλο ψιλοψάχνω. Αν δε βολέψει...τι να πώ!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Bασικά δες που πετάει η Ιcelandair και η Iceland express.
Τσέκαρε τιμές και μετά δες τι συνδυασμό μπορείς να κάνεις
Στο Λονδίνο επίσης η Eaasy πετάει Gatwick και η Icelandair στο Heathrow που είναι πρόβλημα χρόνου και κόστους. H iceland express πάει Gatwick
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Οι τιμές των ξενοδοχείων στο Λονδίνο το ερχόμενο καλοκαίρι( λόγω των Ολυμπιακών)είναι μη σου πω και διπλάσιες!!σε πολλά ξενοδοχεία σε σχέση με πέρσι,ακόμα και την άνοιξη πάλι ψηλές ,
θέλει πολύ ψάξιμο για προσφορές...καλά εκείνη ειδικά την περίοδο που θέλεις εσύ δηλ ακριβώς μέσα στους ολυμπιακούς αγώνες κομματάκι δύσκολο,
εδώ και μετά που τελειώνουν οι τιμές είναι στα ύψη..
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
στη θεση σου θα απεφευγα να επισκεφτω μια πολη σε περιοδο ολυμπιακων αγωνων απο την στιγμη που δεν θα ηταν για αυτον καθαρα τον λογο το ταξιδι μου,εκτος απο διαμονη και τα αεροπορικα απο και προς λονδινο εκεινη την περιοδο θα ειναι τσιμπημενα λογικα για δες και απο βερολινο μηπως υπαρχουν δρομολογια...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.049
Likes
41.155
Ta Bed and Breakfast στο Cambridge είναι στο 1/3 της τιμής, η πόλη συνδέεται με το Λονδίνο σε μια ώρα με τρένο, σε λογική τιμή (κάπου 20 λίρες πήγαινε-έλα, ανάλογα τη μέρα και την ώρα, συμπεριλαμβανόμενης της μετακίνησης με το μετρό για αυθημερόν ταξίδια) και με σύνδεση ως τις 12 το βράδυ. Προσωπικα, το έκανα πέρσι και θα το κάνω και φέτος, άσε που η πόλη είναι παραμυθένια. Γιατί δε σκέφτεσαι αυτή την εκδοχή, να μείνεις εκτός Λονδίνου;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ta Bed and Breakfast στο Cambridge είναι στο 1/3 της τιμής, η πόλη συνδέεται με το Λονδίνο σε μια ώρα με τρένο, σε λογική τιμή (κάπου 20 λίρες πήγαινε-έλα, ανάλογα τη μέρα και την ώρα, συμπεριλαμβανόμενης της μετακίνησης με το μετρό για αυθημερόν ταξίδια) και με σύνδεση ως τις 12 το βράδυ. Προσωπικα, το έκανα πέρσι και θα το κάνω και φέτος, άσε που η πόλη είναι παραμυθένια. Γιατί δε σκέφτεσαι αυτή την εκδοχή, να μείνεις εκτός Λονδίνου;
Δεν το είχα σκεφτεί καν αυτό...

Υπάρχει κάποιο site να δω τιμές για τα b&b;

Αν υποθέσουμε ότι γίνεται έτσι, φτάνουμε Λονδίνο στις 22.50, προλαβαίνουμε να πάμε Cmbridge?

Αλλά και η αναχώρησή μας 2 μέρες μετά για Ισλανδία ''θα είναι'' πολύ πρωί, στις 07.15. Υπάρχουν τρένα όλο το 24ωρο; Μπά... Θα μπορούσαμε να μην κοιμηθούμε, αν η πτήση αναχώρησης ήταν στις 4 ας πούμε ή στις 5 που έτσι κι αλλιώς θα χάναμε τον ύπνο, αλλά στις 7.15 είναι πολλές ώρες... (καλά, εγώ αντέχω όλες τις ταξιδιωτικές κακουχίες, οι άλλοι δεν ξέρω, μάλλον τρελό θα με πούν-εκτός αν τους δελεάσω με το ότι δεν πληρώνουμε 2ο βράδυ διανυκτέρευσης...)
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.868
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Το πιο φτηνό χόστελ που βρίσκω για 3 άτομα είναι στα 204 ευρώ τα 2 βράδια και οι κριτικές άθλιες...
Λέτε να μην το κάνω, ε;;;
Couchsurfing να σωθεις .. Αν ειναι να σου χαλασει ολη σου την εκδρομη το stopover σου,καλυτερα ετσι ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.132
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom