Ηνωμένο Βασίλειο Λονδινο για 4 ημερες

Tzodi

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΑΛΛΙΚΗ ΠΟΛΥΝΗΣΙΑ
Ζηταω την εμπειρια οσων εχουν επισκεπτει το Λονδινο περισσοτερο απο μια φορες για να μου δωσουν συμβουλες για μια επισκεψη 4 διανυκτερευσεων.
Τι να επισκεπτω σχετικα με μουσεια-μνημεια ( λαμβανοντας υποψην οτι δεν θελω να χασω πολυ χρονο σε ουρες σε μουσεια κτλ)
Ποιο παρκο αξιζει τον κοπο να το περπατησει καποιος
Ποιο κλαμπ ειναι απο τα πιο γνωστα σχετικα με τη νυχτερινη διασκεδαση
Ποιος δρομος εμπορικος αξιζει να τον περπατησεις για να χαζεψεις βιτρινες
Τι να αποφυγω και τι να κανω οπωσδηποτε
Η περιοχη earls court για διαμονη αποτελει σωστη επιλογη?
Ευχαριστω
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Τι να επισκεπτω σχετικα με μουσεια-μνημεια ( λαμβανοντας υποψην οτι δεν θελω να χασω πολυ χρονο σε ουρες σε μουσεια κτλ)
Ποιο κλαμπ ειναι απο τα πιο γνωστα σχετικα με τη νυχτερινη διασκεδαση
Τι να αποφυγω και τι να κανω οπωσδηποτε
Εχουμε και λεμε:

Λονδίνο - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%F1%FE%F0%E7/204-%EF%E4%E7%E3%FC%F2-%EB%EF%ED%E4%DF%ED%EF.html,

εδω θα βρεις πολλες πληροφοριες για το Λονδινο,

αυτα τα 2 λινκ, ειναι ενα μικρο δειγμα απο τις πληροφοριες που μπορεις να βρεις πατωντας το κουμπακι της αναζητησης.
Ποιο παρκο αξιζει τον κοπο να το περπατησει καποιος
Regents hands down
Ποιος δρομος εμπορικος αξιζει να τον περπατησεις για να χαζεψεις βιτρινες
Old Bond Street, Sloane Street, Regent Street αν θες να χαζέψεις κι αν αντέχει η τσέπη σου. διαφορετικά όπου βλέπεις κόσμο
Η περιοχη earls court για διαμονη αποτελει σωστη επιλογη?
τέλεια
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.144
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προφανως αν επιλεξει να παει μονο σε ενα εννοεις. Γιατι ενα σωρο παρκα αξιζουν στο Λονδινο. Αλλωστε εχεις ανοιξει και σχετικο θεμα.

Old Bond Street, Sloane Street, Regent Street αν θες να χαζέψεις κι αν αντέχει η τσέπη σου. διαφορετικά όπου βλέπεις κόσμο
Βαλε και μια Oxford st που θα βρεθει θελοντας και μη.

:shock: Πες μου πως κανεις πλακα να ησυχασω...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Γιατι, τι θεμα εχεις μαζι του? Μονο σε κατι σημεια του west broumpton που στραβωνω καπως, κατα τ αλλα και κυριως ανατολικα του, ειναι ωραιοτατα
 

georgina81

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλημέρα είμαι καινούρια και θα ήθελα να ρωτήσω τα έξις :
α) Φτάνω Λονδίνο Γκάτγουικ στισ 10 και 15 και θέλω να πάω στο ξενοδοχείο μου MANDERVILLE HOTEL πωσ μπορώ να πάω εκτός απο ταξί ?
β) 3 τοπ εστιατόρια με κρέας οχι πολύ ακριβά ?
γ) πια αξιοθέατα πληρώνεις είσοδο και πόσο?
δ)Αξίζει να πας για ψώνια ή είνια πιο ακριβά από την Ελλάδα?
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
α) Κανε μια αναζητηση εχουν αναφερθει πολυ τροποι. Εγω ειχα παρει το τρενο.
β) Εχουν αναφερθει οχι 3 αλλα 53 (που λεει ο λογος).
γ) Εσυ ποια θες να δεις; Σε πολλα μουσεια δε πληρωνεις παντως. London eye, madam tissauds ειναι καποια απ'αυτα που πληρωνεις.
δ) Θεωρω οτι αξιζει! Υπαρχουν μαγαζια με πολυ φτηνα ρουχα πχ. Primark και αναλογη ποιοτητα, βλ. HM, Zara, Bershka κτλ. Αλλα υπαρχουν και αλλα που μπορει να'ναι πιο ακριβα αλλα εχουν πολυ ιδιαιτερα πραγματα. Και παλι θα χρειαστει να ψαξεις.

https://www.google.gr/search?q=%22%CE%BA%CE%BF%CF%81%CE%B1%CE%BB%22+site%3Atravelstories.gr&sugexp=chrome,mod=11&sourceid=chrome&ie=UTF-8#hl=el&sclient=psy-ab&q=%22%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%BD%CE%BF%22+site:travelstories.gr&oq=%22%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CE%B4%CE%B9%CE%BD%CE%BF%22+site:travelstories.gr&gs_l=serp.3...162360.163931.1.164440.7.5.0.0.0.2.1161.1910.0j3j1j7-1.5.0...0.0...1c.1.zBBb8EwfaYo&psj=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=3ffb594799471b66&bpcl=35277026&biw=1152&bih=613
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Το ξενοδοχείο αυτό είναι στην oxford street;
Μπες στην ιστοσελίδα του Γκάντγουικ και θα δείς όλους τους τρόπους πρόσβασης στην πόλη.
Εχει και κάτι λεωφορεία της easy jet που πηγαίνουν όμως earls court και λεωφορεία της national express που πηγαίνουν Βικτόρια,φθηνότερα από το τραίνο αλλά κάνουν περισσότερο χρόνο.
Προτιμότερο το τραίνο για Βικτόρια(κέντρο)και από κει μετά θα χρειασθεί να πάρεις μετρό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom