Ηνωμένο Βασίλειο Λονδρέζικη Κουλτούρα !!

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ΥΠΟΘΕΣΗ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ

Τα ξενοδοχεία The Waldorf ανήκουν στην πολυτελή σειρά των HILTON .
Οπως ανεφερα και στην εισαγωγή το κλείσαμε λόγω της προσφοράς 50% έκπτωσης .
Στο ξενοδοχείο υπήρχε dress code στους χώρους του .
Βαρέθηκα να μας ανοίγουν τις πόρτες όπου πηγαίναμε εντός του ξενοδοχείου .
Η κανονική τιμη του δωματίου ηταν γυρω στις 300 λίρες για ενα double executive room με πρωινό μπουφε επιπέδου hilton ( ξαναπεινάςδηλαδή απο το απόγευμα της μερας και μετα !! που εισαι Κωστα να με δικαιώσεις ???? ).

στο υπόγειο του Ξενοδοχείου υπήρχε ενας τεραστιος χωρός με όργανα γυμναστικής
και μια κλειστή πισίνα που μπορούσαν οι ενοικοι να κανουν δωρεάν χρήση .
Για τους εκτός ξενοδοχείου η είσοδος γινόταν απο άλλη πόρτα δίπλα στο ξενοδοχείο με τιμή προσφοράς για τις μερες που ειμασταν εκει στις 25 λίρες ανά μέρα .
Εμεις δεν καναμε χρήση της πισίνας ,σιγά μην άφηνα τις βόλτες στο Λονδίνο για να κάνω βουτιές στην πισίνα .

Εμεις το δωμάτιο το κλείσαμε με την προσφορά μεσω του hotel.com
στις 498,24 λίρες για 4 νύχτες σε απλό guest room με πρωινό
Οταν φτάσαμε εκεί η υπάλληλος μας πρότεινε να μας κανει αναβάθμιση σε executive δωμάτιο στον 5'οροφο αντί για 3ο που ηταν το πρώτο δωμάτιο αντι 40λιρων ανα μερα .
Της απάντησα οτι με ενδιαφέρει αλλά δεν ειμαι και διαθετιμένος να δωσω 160 λιρες επιπλέον στις σχεδόν 500 που ειχα προπληρώσει 1,5 μήνα πρίν.
Η άτιμη η οικονομική κρίση εχει κανει και εδω την εμφάνιση της αλλά αυτην την φορά ηταν με το μερος μου και κλείσαμε στις 80 λίρες συνολικά !!!!!
super deal δηλαδή ...........
Το δωματιο ηταν στον 5ο όροφο με θεα προς την Aldwich street και την πρεσβεία της Ινδίας !!!!!!.
Ακριβώς απο έξω ειχε σταση λεωφορείων και μόνιμη πιάτσα taxi .

Στο ξενοδοχείο αυτό ειναι διάσημες καποιες αίθουσες που διαθετει που ανα τακτα χρομικά διαστήματα γίνονται tea dance !! έναντι άδράς τιμής
και σε άλλες αιθουσες λειτουργούσαν ενα πολύ καλό εστιατόριο και χώροι για το απογευματινό τσάι .






* εδω να σημειώσω οτι το δωματιο στην αρχή ηταν twin και οταν επιστρεψαμε το βραδυ είχε γίνει double ( με ενιάιο στρωμα δηλαδή ).

Φωτογραφίες των υπόλοιπων χώρων για να είμαι ειλικρινής δεν έβγαλα γιατι ''ντρεπόμουν ''να το κάνω όποτε δανείζομαι μερικές απο το net για να δειτε

η μεγάλη αίθουσα του πρωινού
at0_gstatic_com_images_df72d8dc22edaff44f3af73b8071a499._.jpg

το εστιατόριο
awww.holidaycity.com_the_waldorf_london_photo3.jpg


ο προθάλαμος μπαίνοντας
ahotelmee.com_blog_wp_content_uploads_2009_01_hilton_london.jpg


η πισίνα


at2_gstatic_com_images_41223d31ac96d796aa3c7fc85cdc9422._.jpg
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Καλως ηρθες ρε ξοφλα! Ειδαμε εφαγες,ειχες αυτοκρατορικη περιποιηση ,εκανες και τα ψωνια σου στο αγαπημενο μου irregular choice
To βραδυ τι εκανες?? Πηγαινες με τις κοτες για υπνο??
Κατι πουλακια μου ειπαν οτι διασκεδαζες μεχρι πρωιας σε παρακμιακο μαγαζι στην old compton !
Εχω και ντοκουμεντα:bleh::bleh::bleh:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
πρωινό μπουφε επιπέδου hilton ( ξαναπεινάςδηλαδή απο το απόγευμα της μερας και μετα !! που εισαι Κωστα να με δικαιώσεις ???? ).
- Πειράζει να τον αντικαταστήσω? :)

- Μικρούλικο μου φαίνεται το δωμάτιο αλλά, θα μου πεις, Λονδίνο είναι. Στο "αδελφάκι" του στο Olympia, ωστόσο, έπαιζες μπάλα στο δωμάτιο που έμεινα τον Νοέμβρη... :clap:

- Μα κανένα σχόλιο για τα μαξιλάρια? ;)
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
τι καλυτερο απο ενα υπεροχο λονδινο και ειδικα by XRISTOS!!!!!!!!!
με την επιθυμια μου για ενα ταξιδακι στο λονδινο να ξαναφουντωνει.....
περιμενω και εγω την συνεχεια.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Όχι μόνο αναλυτικός και γλαφυρός, βάζεις και λινκάκι με παπουτσοκατάσταση....Διπλό ευχαριστώ και γι' αυτό...:clap:
Θέλουμε κι άλλα από Λονδίνο...Να μαθαίνουμε κι εμείς που ακόμη δεν έχουμε πάει κατά εκεί...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
- Πειράζει να τον αντικαταστήσω? :)

- Μικρούλικο μου φαίνεται το δωμάτιο αλλά, θα μου πεις, Λονδίνο είναι. Στο "αδελφάκι" του στο Olympia, ωστόσο, έπαιζες μπάλα στο δωμάτιο που έμεινα τον Νοέμβρη... :clap:

- Μα κανένα σχόλιο για τα μαξιλάρια? ;)
Ο Μέγας taver θα μου επιτρέψεις φίλε Λάζαρε να εχει ενα μικρό προβάδισμα ,ξερει αυτος τι εννοώ .Πάντως όλοι οι καλοί φίλοι χωράνε

Για λονδίνο μιά χαρά ήταν το δωμάτιο , είχε αρκετα μεγάλο μπάνιο και ενα επιπλέον μικρό δωμάτιο καρνταρόμπα με τα κλασικά ( ομπρέλα ,σιδερώστρα με σίδερο και κρεμάστρες για τα ρούχα μινι μπάρ και safe box )

Μαξιλάρια είχε τρείς επιλογές ,μεγάλο και μαλακό ,μικρό σκληρό και κανονικό μέτριο , διαλέγεις και παίρνεις ;)
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Καλως ηρθες ρε ξοφλα! Ειδαμε εφαγες,ειχες αυτοκρατορικη περιποιηση ,εκανες και τα ψωνια σου στο αγαπημενο μου irregular choice
To βραδυ τι εκανες?? Πηγαινες με τις κοτες για υπνο??
Κατι πουλακια μου ειπαν οτι διασκεδαζες μεχρι πρωιας σε παρακμιακο μαγαζι στην old compton !
Εχω και ντοκουμεντα:bleh::bleh::bleh:

Με πρόλαβαν δηλαδή τα ντοκουμέντα ???:haha::haha:.
Βιάζεσαι όμως ακόμα είμαστε στην πρώτη μέρα και εσυ ρωτάς για την προτελευταία .
Πάντως για να μην σε αφήνω σε αγωνία τους εναγκαλισμούς με λιώμα απο το πιώμα Αγγλους δεν την γλιτώσαμε :haha::haha:.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Δεν βαριέμαι ποτέ να διαβάζω για Λονδίνο!!! Ειδικά όταν στην ιστορία υπάρχουν τόσο χρήσιμες πρακτικές πληροφορίες!!!
Υ.Γ. Χάλια ξενοδοχείο είχατε βέβαια αλλά δεν πειράζει...:bleh:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Wellcome Χρισταρα απο το Λονδινο!!!!
Πιστευω να το χορτασες,ενα μηνα εκει!!!!!!!!!!!
Διαβαζω την ιστορια σου, αλλα οταν καποια στιγμη με προσκαλεσει ο Καρολος να παω :haha: θα σου ζητησω πληροφοριες απο πρωτο χερι.
Καλη προσαρμογη στην καθημερινοτητα,και περιμενω τη συνεχεια της ιστοριας σου.
Ωραιες και κατατοπιστικες φωτο!!


Υγ. Αφησες και τη Ρενατα ενα μηνα στο φορουμ να σπαμαρει μονη της.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.143
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Χρηστο, ο,τι πιο ευχαριστο μπορουσα να διαβασω:clap:
Μου φτιαξες το απογευμα...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ειδα τα δύο κρεβάτια στη αρχή και φρίκαρα!!
τοσα χρήματα και να κοιμασαι χώρια??
μετά το σωσες..
χμμμ μπουρμπουάρ πόσα έσκαγες στο άνοιξε κλείσε??:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.875
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom