ΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΙΣΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΑ!!!

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Γεια σας παιδια πολυταξιδευμενα!!!

Ειμαι η Ευη απο την Χαλκιδικη που εθχομαι αν γαπατε ολοι σας!!!

Ευχομαι να κανετε πολλα πολλα ταξιδια!!!

Εγω θελω την γνωμη σας για φετος το καλοκαιρι!

Θελω νησακι!!! Παραλιες, ησυχα μπαρακια και γενικα ενα ρομαντικο μερος!

Που θα μου προτεινατε??? Εγω σκεφτομαι Ναξο ή Ανδρο ή Κεφαλλονια! Αλλα εκει που εχει φτασει η βενζινη και τα διοδια δεν ξερω...
Προτεινετε μου κατιιιιιιιιιιι:D:D:D
κεφαλλονια μην το συζητας. ενα ποιημα
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και δεν ειναι καθολου κακη η προταση: Φθανεις μεχρι Λευκαδα και περνας απεναντι με μενα τοπικο φερυ μποτ απο Βασιλικη.
Η Βασιλικη εχει πολυ γραφικο λιμανακι που μπορεις να κατσεις και να απολαυσεις απο καφε εως ψαρι περιμενοντας το πλοιο.
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Δεν μας λες καλύτερα με τι παρέα θα πας;

Με τον αρραβωνιαστικο μου!! Πολυ επισημο δεν ακουγεται???
Με τον αεπι 9 χρονια αγαπημενο μου!!!αχαχαχαχ

Χωρις πλακα σκεφτομαι και Ανδρο και Ναξο.. Αλλα συμφερει αν κατεβουμε με το αυτοκινητο ή οχι? Μηπως ειναι καλυτερα με ΚΤΕΛ? και κατι αλλο απο Πειραια παει Ανδρο? γιατι ξερω για Ραφηνα...αυτα!!!
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Αν θέλετε ροματζάδα σκεφτείτε και τη Μύλο...

Οχι ρε'συ...ρομαντζαδα οπως φανταζομαι πως το εννοεις δεν θελουμε! Απλα θελουμε χαλαρα πραγματα...το πρωι παραλια (καθε μερα διαφορετικη κατα προτιμηση, γι' αυτο στην Λευκαδα ξετρελαθηκαμε!), να μαζευομαστε απογευμα, και το βραδυ φαγητο και καμια βολτα και χαλαρο ποτο!!!
 

cacofonix

Member
Μηνύματα
81
Likes
3
Στη Μύλο έχει πολλές διαφορετικές παραλίες πάντως. Ανετα ξαναπήγαινα...
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Στη Μύλο έχει πολλές διαφορετικές παραλίες πάντως. Ανετα ξαναπήγαινα...

Με χαλαει η Μυλος για εναν ανεξηγητο λογο...την εχουν πασαρει πολυ για ζευγαρονησι και δεεεν μπορω!! βγαζω σπυρια!

off topic
ΑΡΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ????
Γουσταααααρω!!!
 

TRAIAN0S

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Σαν Μαρίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Αργεντινή/Χιλή
από Θεσσαλονίκη είναι μόνο 3 ώρες με το αυτοκίνητο

με φεραρι το κανες αυτό το 3 ώρες??
Παίζει να χεις δίκιο, εννούσα 3 ώρες είναι μέχρι Ηγουμενίτσα αλλά κυρίως ότι δε χρειάζεται πλοίο

φθηνό ;;; πόσο καιρό έχεις να πας; γιατί πέρσυ οι τιμές ήταν στα ύψη, κυριως για τη μεταφορά οχήματος.
Η αλήθεια είναι ότι πέρασαν περίπου 5 χρόνια από τότε που πήγα, αλλά σε κάθε περίπτωση είναι πολύ πιο φθηνό και εφικτό από βόρεια Ελλάδα γιατί δε χρειάζεται να περάσει από πειραιά, όπου το κόστος ανεβαίνει πολύ περισσότερο. Πάντως θυμάμαι ότι όταν είχα πάει ήταν καλές οι τιμές.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.907
Likes
14.781
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Η αλήθεια είναι ότι πέρασαν περίπου 5 χρόνια από τότε που πήγα, αλλά σε κάθε περίπτωση είναι πολύ πιο φθηνό και εφικτό από βόρεια Ελλάδα γιατί δε χρειάζεται να περάσει από πειραιά, όπου το κόστος ανεβαίνει πολύ περισσότερο. Πάντως θυμάμαι ότι όταν είχα πάει ήταν καλές οι τιμές.
Πέρισυ τα δυο άτομα και 1 αμάξι για Σκιάθο από Βόλο ήθελαν ακριβώς 250 ευρω πήγαινε -έλα καθώς μόνο το αμάξι έχει 150 ? . Η οικονομικότερη λύση για Σκιάθο είναι πλέον τα οργανωμένα γκρουπάκια που ξεκινούν από Λευκό Πύργο με πούλμαν και πάνε στα Μουδανιά της Χαλκιδικής κι από εκεί μεταφέρονται στη Σκιάθο σύντομα με πλοίο .
Όσο για το 3ωρο που είπες, έτυχε να το κάνω 2 φορές πρόσφατα μέχρι λιμάνι Ηγουμενίτσας και δε βγαίνει και τόσο άνετα , παρά με υψηλές ταχύτητες που ένα αμάξι σα το δικό μου δε μπορεί να ακολυθήσει. Η Λευκάδα θέλει 4ωρο στο νερό και με δρόμο που ουδεμία σχέση με την εγνατία οδό έχει .
 

TRAIAN0S

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Σαν Μαρίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Αργεντινή/Χιλή
Πέρισυ τα δυο άτομα και 1 αμάξι για Σκιάθο από Βόλο ήθελαν ακριβώς 250 ευρω πήγαινε -έλα καθώς μόνο το αμάξι έχει 150 ? . Η οικονομικότερη λύση για Σκιάθο είναι πλέον τα οργανωμένα γκρουπάκια που ξεκινούν από Λευκό Πύργο με πούλμαν και πάνε στα Μουδανιά της Χαλκιδικής κι από εκεί μεταφέρονται στη Σκιάθο σύντομα με πλοίο .
Όσο για το 3ωρο που είπες, έτυχε να το κάνω 2 φορές πρόσφατα μέχρι λιμάνι Ηγουμενίτσας και δε βγαίνει και τόσο άνετα , παρά με υψηλές ταχύτητες που ένα αμάξι σα το δικό μου δε μπορεί να ακολυθήσει. Η Λευκάδα θέλει 4ωρο στο νερό και με δρόμο που ουδεμία σχέση με την εγνατία οδό έχει .
Για τη Σκιάθο δεν το ήξερα αυτό, αλλά δεν νομίζω να πάει και Σκόπελο. Προφανώς όμως οι τιμές πέρυσι να ανέβηκαν στα ύψη λόγω της ανόδου της τιμής του πετρελαίου.
Για Ηγουμενίτσα ωστόσο, επειδή έκανα τη διαδρομή από Θεσσαλονίκη το Μάιο, ενώ μου φαινόταν επίσης υπερβολή το τρίωρο, έκανα 3 ώρες πηγαίνοντας με 50 λόγω ομίχλης έξω από τα Γιάννενα για περίπου 20 λεπτά.
Φιλικά
 

TRAIAN0S

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Σαν Μαρίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Αργεντινή/Χιλή
Για τη Σκιάθο δεν το ήξερα αυτό, αλλά δεν νομίζω να πάει και Σκόπελο. Προφανώς όμως οι τιμές πέρυσι να ανέβηκαν στα ύψη λόγω της ανόδου της τιμής του πετρελαίου.
Για Ηγουμενίτσα ωστόσο, επειδή έκανα τη διαδρομή από Θεσσαλονίκη το Μάιο, ενώ μου φαινόταν επίσης υπερβολή το τρίωρο, έκανα 3 ώρες πηγαίνοντας με 50 λόγω ομίχλης έξω από τα Γιάννενα για περίπου 20 λεπτά.
Φιλικά
Συγνώμη, Μάρτιο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.615
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom