ΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΙΩΤΙΣΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΑ!!!

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Γεια σας παιδια πολυταξιδευμενα!!!

Ειμαι η Ευη απο την Χαλκιδικη που εθχομαι αν γαπατε ολοι σας!!!

Ευχομαι να κανετε πολλα πολλα ταξιδια!!!

Εγω θελω την γνωμη σας για φετος το καλοκαιρι!

Θελω νησακι!!! Παραλιες, ησυχα μπαρακια και γενικα ενα ρομαντικο μερος!

Που θα μου προτεινατε??? Εγω σκεφτομαι Ναξο ή Ανδρο ή Κεφαλλονια! Αλλα εκει που εχει φτασει η βενζινη και τα διοδια δεν ξερω...
Προτεινετε μου κατιιιιιιιιιιι:D:D:D
 

TRAIAN0S

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Σαν Μαρίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Αργεντινή/Χιλή
Γεια σου Εύη Χαλκιδικιώτισα και καλωσόρισες,

αν και όπως λέμε εμείς οι βορειοελλαδίτες σαν τη Χαλκιδική δεν έχει..
σου έχω δύο πολύ καλές και βολικές προτάσεις.
1. Λευκάδα: πλέον όχι μόνο δε χρειάζεται να μπεις σε πλοίο αλλά από Θεσσαλονίκη είναι μόνο 3 ώρες με το αυτοκίνητο. Τι να πρωτοπεί κανείς για αυτό το νησί?? Παραλίες, ζωή, μίνι κρουαζιέρες στο Σκορπιό και στο Φισκάρδο... Επιπλέον αν το ψάξεις λίγο από τώρα μπορείς να βρεις δωμάτιο στο Νυδρί σε πολύ καλές τιμές
2. Σκόπελος: το ferry από Βόλο κάνει μόνο 3-4 ώρες αν θυμάμαι καλά και είναι αρκετά φθηνό. Το νησί πανέμορφο. Οι παραλίες ονειρικές. Και σε αυτήν την περίπτωση μπορείς να βρεις δωμάτιο σε οικονομική τιμή.
Αν δεν έχεις επισκεφθεί κάποιο από τα δύο αυτά νησιά στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Ότι και να αποφασίσεις πάντως (αν και είναι λίγο νωρίς) καλά να περάσεις. Επίσης θα σου πρότεινα να πας σε σχετικά off season περίοδο (πχ Ιούνιο ή μετά τις 15 Αυγούστου) ώστε να ευχαριστηθείς τις διακοπές σου χωρίς πάρα πολύ κόσμο και ίσως σε καλύτερες τιμές. Εξάλλου είσαι στη Χαλκιδική οπότε όσο ζέστη και να κάνει Ιούλιο-Αύγουστο όλο και κάποια παραλία θα απέχει από το σπίτι σου λιγότερο από μισή ώρα
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Γεια σου Εύη Χαλκιδικιώτισα και καλωσόρισες,

αν και όπως λέμε εμείς οι βορειοελλαδίτες σαν τη Χαλκιδική δεν έχει..
σου έχω δύο πολύ καλές και βολικές προτάσεις.
1. Λευκάδα: πλέον όχι μόνο δε χρειάζεται να μπεις σε πλοίο αλλά από Θεσσαλονίκη είναι μόνο 3 ώρες με το αυτοκίνητο. Τι να πρωτοπεί κανείς για αυτό το νησί?? Παραλίες, ζωή, μίνι κρουαζιέρες στο Σκορπιό και στο Φισκάρδο... Επιπλέον αν το ψάξεις λίγο από τώρα μπορείς να βρεις δωμάτιο στο Νυδρί σε πολύ καλές τιμές
2. Σκόπελος: το ferry από Βόλο κάνει μόνο 3-4 ώρες αν θυμάμαι καλά και είναι αρκετά φθηνό. Το νησί πανέμορφο. Οι παραλίες ονειρικές. Και σε αυτήν την περίπτωση μπορείς να βρεις δωμάτιο σε οικονομική τιμή.
Αν δεν έχεις επισκεφθεί κάποιο από τα δύο αυτά νησιά στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Ότι και να αποφασίσεις πάντως (αν και είναι λίγο νωρίς) καλά να περάσεις. Επίσης θα σου πρότεινα να πας σε σχετικά off season περίοδο (πχ Ιούνιο ή μετά τις 15 Αυγούστου) ώστε να ευχαριστηθείς τις διακοπές σου χωρίς πάρα πολύ κόσμο και ίσως σε καλύτερες τιμές. Εξάλλου είσαι στη Χαλκιδική οπότε όσο ζέστη και να κάνει Ιούλιο-Αύγουστο όλο και κάποια παραλία θα απέχει από το σπίτι σου λιγότερο από μισή ώρα

Γεια σου ΤΡΑΙΑΝΕ!!! Λευκαδα πηγα περυσι και την λατρεψα!!! Αλλα οχι το Νυδρι! Αγαπησα τον Αγιο Νικητα παααααααρα πολυ!!!
Οσο για Σκοπελο πηα πριν καμια 10ετια..μπορει και παρα πανω! οποτε....καλη ιδεα!

σ ευχαριστω παρα πολυ! περιμενω κι αλλες ιδεες!

Και ειμαι μια προνομιουχα Χαλκιδικιτισσα!!! Ειμαι απο την Κασσάνδρα και η θαλασσα ειναι 4 χλμ απο το σπιτι μου!!!:D
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.891
Likes
14.568
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
από Θεσσαλονίκη είναι μόνο 3 ώρες με το αυτοκίνητο

με φεραρι το κανες αυτό το 3 ώρες??

Σκόπελος: το ferry από Βόλο κάνει μόνο 3-4 ώρες αν θυμάμαι καλά και είναι αρκετά φθηνό.

φθηνό ;;; πόσο καιρό έχεις να πας; γιατί πέρσυ οι τιμές ήταν στα ύψη, κυριως για τη μεταφορά οχήματος.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Καλως ηρθες και απο εμας. Μια που εισαι προς βορα γιατι δεν πας Σαμοθρακη?
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Γεια σας παιδια πολυταξιδευμενα!!!
Ειμαι η Ευη απο την Χαλκιδικη που εθχομαι αν γαπατε ολοι σας!!!
mrgreen::D:D
Και εγω η Ευη απο το Ρεθυμνο
Καλως ηρθες στη παρεα μας :welcome:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες!
Λατρευω Ναξο και θα σου αρεσει πολυ..μεγαλο νησι ..με πολλες και καλες παραλιες ..ωραιο φαγητο ..αξιοθεατα.κλπ
Ισως ομως σου πεφτει μακρια απο Χαλκιδικη.
Συμφωνω και γω με Σκοπελο,Σαμοθρακη και Θασο.
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Γεια σου Εύη, καλώς μας ήρθες. Χμμ...μάλλον θα συμφωνήσω και εγώ με τους προλαλήσαντες για την Σκόπελο.
 
Last edited by a moderator:

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
πηγαινε στην σιθωνια ...καβουροτρυπες πορτο καλι πλατανιτσι αρμενιστη κλπ ...:D
και ασε τους αλλους να τρεχουν στα νησακια ...:roll: αλλα εαν επιμενεις θα προτεινα θασο -- σαμοθρακη -- λευκαδα .
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Καλησπερα παιδια! Ευχαριστω για τις απαντησεις σας !
Λευκαδα πηγα περυσι, 2ο ποδι εχω παει οπως και Θασο και Σμοθρακη! Αρα μου μενει η Σκοπελος που παλι εχω παει αλλα πριν απο καμια 10-12 χρονια...καμια αλλη προταση???

Κεφαλλονια ας πουμε? Ρόδο?

Και πολυ θα ηθελα να παω στις Κυκλαδες αλλα νομιζω μας πεφτουν πολυυυυυυ μακρυα!
:roll::roll::roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.998
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom