ΜΠΑΝΣΚΟ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!

jabo22

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
:mad:ΜΠΑΝΣΚΟ??? ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΟ !!!!!

Ταξιδάκι στο Μπάνσκο 27/29-01-2013.

Eίμαι από Καβάλα. Δυο ζευγάρια αποφασίσαμε να κάνουμε ταξιδάκι στο Μπάνσκο .
Εμείς είχαμε πάει ακόμα μια φορά το 2009 αλλά διότι ήταν εκτός σεζόν δεν είδαμε τίποτα και θέλαμε να ξαναπάμε σε περίοδο fullll. Στο χωρίο υπήρχε αρκετή κίνηση full season!!!
Έκλεισα μέσω booking το ξενοδοχείο στο οποίο είχα πάει και την προηγούμενη φορά. Mountain Dream Aparthotel 4* κέντρο απόκεντρο από το οποίο μείναμε ευχαριστημένοι από τις εγκαταστάσεις.(κανένας δεν μπήκε στον κόπο βέβαια να καθαρίσει την είσοδο από τα χιόνια και το αμάξι έμπαινε με το ζόρι μέσα) Αντιμετωπίσαμε το εξής πρόβλημα, σε προηγούμενη επίσκεψη το κινητό λειτουργούσε κανονικά και έτσι δεν μπήκα στην διαδικασία για ρομινγκ και μείναμε χωρίς τηλέφωνο.(ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΛΑΘΟΣ) Δεν βρίσκαμε τρόπο να επικοινωνήσουμε με τα σπίτια μας. Κάρτα δεν μπορούσες να αγοράσεις γιατί το ταχυδρομείο ήταν κλειστό ΤΡΑΓΙΚΟ. Τελικά με δανικό τηλέφωνο από έναν κράχτη μια ΡΕΧΑΝΑΣ τηλεφωνήσαμε για να ενημερώσουμε ότι φτάσαμε. Όταν έφτασα στο ξενοδοχείο το βράδυ άλλο ΣΟΚ γιατί δεν μπορούσες να κάνεις τηλέφωνα από το ξενοδοχείο!!!! Από έναν απαράδεκτο «ρεσεψιονιστ» που του ζήτησα να κάνω ένα τηλέφωνο με πληρωμή βέβαια αρνήθηκε!!!! :clap:Ευτυχώς βρέθηκε μια κοπέλα που δούλευε στο μπαρ , η οποία είχε δουλέψει στην χώρα μας και προσφέρθηκε να μας βοηθήσει.
Πρώτη μέρα: επισπευτήκαμε μια ΡΕΧΑΝΑ(λίγο πιο πάνω από το KEMPINSKI μετά την ΠΕΙΡΑΙΩΣ βγαίνοντας από το χωρίο από έξω κούκλα από μέσα πανούκλα) να φάμε. Με το που μπήκαμε μέσα ένας τσογλαναράς Βούλγαρος με σπαστά Ελληνικά μας υπέδειξε που να καθίσουμε ,αγενέστατα, ενώ αλλού θέλαμε να κάτσουμε. Σε λίγο φέρνει και πετάει πάνω στο τραπέζι 4 καταλόγους και φεύγει. Εννοείται ότι δεν κάτσαμε σηκωθήκαμε και φύγαμε. Σε άλλη ΡΕΧΑΝΑ (TAVERN λίγο πιο κάτω από το κινέζικο!!!!!)που φάγαμε στο κέντρο ήταν τα πράγματα και το επίπεδο πολύ ανεβασμένο. Το φαγητό ήταν πολύ καλό όχι και τόσο φτηνό όμως!!!
Τα ποτά είναι αρκετά φθηνά. Μετά καφέ στο KEMPINSKI 5* χωρίς να μου κάνει κάποια ιδιαίτερη εντύπωση το 5αστερο και καλά. (τιμές Ελλάδος). Το βράδυ ποτάκια στο ξενοδοχεία με αρκετά καλή τιμή!!!
Δεύτερη μέρα: ΤΕΛΙΚΑ βρέθηκε το ταχυδρομείο και πήραμε την κάρτα την οποία έπρεπε να δοκιμάσουμε σε καμιά δεκαριά καρτοτηλέφωνα για να βρούμε κάποιο να δουλεύει η επικοινωνία με Ελλάδα αποκαταστάθηκε. Το πρόγραμμα έλεγε να επισκεφτούμε το σαλέ στο χιονοδρομικό κέντρο. ΚΟΣΤΟΣ 30€(μετ΄ επιστροφής) το ζευγάρι για την μεταφορά μας εκεί με το τελεφερίκ που ξεκινά από το κέντρο του χωριού!!!!!!!!! ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!! Αποφασίσαμε να πάμε με το αυτοκίνητο. Ο δρόμος μέχρι πάνω ήταν πολύ καθαρός. Λίγο πριν φτάσουμε στο σαλέ πετάγετε μπροστά μου μια κολοβουργάρα και άρχισε να μου λέει να πληρώσω πάρκιν
12€ φωνάζοντας προς το μέρος μας. Τρελάθηκα ανοίγω τα παράθυρο και αρχίσω τις φωνές (στα Ελληνικά). Αυτοί χέστηκε από τον φόβο της!!!!! και απομακρύνθηκε από το αυτοκίνητο. Ηρέμησα και την έκανα νόημα να έρθει να πληρώσω. Βέβαια δεν ήρθε αυτή αλλά ένας άλλος τύπος που βγήκε μέσα από το ταμείο. Λίγο πριν το σαλέ υπάρχει μια μικρή ανηφόριτσα την οποία δεν την είχαν καθαρίσει με αποτέλεσμα όταν φτάσαμε εκεί να έχει ένα καλυμμένο αυτοκίνητο και να κωλύσω και εγώ από πίσω του. Μας σπρώξανε και βγήκαμε τελικά. Το σαλέ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ! Βρομούσε κατρουλήλα και γενικά μας έβγαζε κάτι παρακμιακό να το πω? Για το ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΚΟ μιας και δεν ασχολούμαι με σκι δεν θα πω τίποτα αλλά από ότι μου φάνηκε πρέπει να είναι σε πολύ καλό επίπεδο(εγκαταστάσεων κ.λ.π.). Το απόγευμα βολτίτσα και καφέ στο STONE FLOWER στον κεντρικό δρόμο του χωριού κοντά στο λιφτ. ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ!
Όποιος πηγαίνει από Έξοχη καλό θα ήταν να έκανε και μια στάση στο Γκότσε Ντέλτσεφ μια κωμόπολη πάνω στο δρόμο. Τυπικό Βουλγάρικο.

:mad:
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλημέρα δεν εχω κάτι να πω για το Μπανσκο, αλλά :
1)Εχεις γράψει σε λάθος σημείο εδώ γράφουν τα νέα μέλη για να γνωριστούμε.
2)Δεν νομίζω πως χαρακτηρισμοί όπως κο@@βουλγάρα είναι και οτι καλύτερο για ενα ποστ.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Eμένα δεν με ενόχλησε η αυθόρμητη και αυθεντική γραφή του φίλου.

Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί κόσμος εξακολουθεί να πηγαίνει στο Μπάνσκο απ τη στιγμή που δεν ασχολείται με το σκι.

Πλέον σχεδόν όλοι ξέρουν οτι το μέρος δεν αξίζει και ειδικά τα τελευταία χρόνια έχουν ακουστεί πολλά άσχημα.
Νομίζω έχουμε πολύ ομορφότερα και ποιοτικά μέρη για χειμερινές εξορμήσεις στην Ελλάδα.
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Eμένα δεν με ενόχλησε η αυθόρμητη και αυθεντική γραφή του φίλου.
Πραγματικά με καλή διάθεση θέλω να πω πως έμενα με ενοχλεί.
Οπως και σε άλλα θέματα εδω μέσα με ενοχλούν οι γενικεύσεις, οι απαξιωτικοί χαρακτηρισμοί και η έλλειψη ευγένιας.
 

tupacgr13

Member
Μηνύματα
283
Likes
597
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο!
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Την τελευταία φορά που πήγε ο αδερφός μου γύρισε με ακριβώς του ίδιους χαρακτηρισμούς χαχα. Δεν έχω βέβαια προσωπική άποψη για το μέρος δεν έχω πάει.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Πραγματικά με καλή διάθεση θέλω να πω πως έμενα με ενοχλεί.
Οπως και σε άλλα θέματα εδω μέσα με ενοχλούν οι γενικεύσεις, οι απαξιωτικοί χαρακτηρισμοί και η έλλειψη ευγένιας.
Όπου πιστεύετε ότι υπάρχει παραβίαση των όρων χρήσης μπορείτε να χρησιμοποιείτε το κουμπάκι της αναφοράς για να το κοιτάμε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Όπου πιστεύετε ότι υπάρχει παραβίαση των όρων χρήσης μπορείτε να χρησιμοποιείτε το κουμπάκι της αναφοράς για να το κοιτάμε.
Μα το ότι κάτι μας ενοχλεί (αν μας ενοχλεί), δε σημαίνει ότι παραβιάζει ταυτόχρονα και τους όρους χρήσης. Μπορεί κάτι να μη μας αρέσει, αυτό δε σημαίνει ότι είναι και παραβίαση. Π.χ. και κάτι χρυσαύγουλα που κυκλοφορούν στο forum ενοχλούν, αλλά δεν παραβιάζουν κανένα όρο χρήσης.

Υ.Γ. Μην παρεξηγηθώ, το παράδειγμα δεν αναφέρεται σε κάποιον από τους συμμετέχοντες σ' αυτή την κουβέντα.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
1)Εχεις γράψει σε λάθος σημείο εδώ γράφουν τα νέα μέλη για να γνωριστούμε.
.
μια χαρά βρήκε το μέρος, δεν μπορούσε καλύτερα να μας παρουσιάσει τον εαυτό του
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom