Μάλτα Μάλτα - Διαμονή και άλλες info

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
θελει ψαξιμο παντως καθημερινο. Τη μια το ιδιο δωματιο το βλεπεις 90€, την αλλη 60 , την αλλη 50...
Αυτό σκοπεύω να κάνω, μήπως δω και καμία ακύρωση σε καταλύματα που μου αρέσουν αλλά δείχνουν φουλ για τέλη Οκτωβρίου που ψάχνω. Είναι στη μέση και οι όποιες εξελίξεις με Covid, οπότε μέρα με τη μέρα θα το πάω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Αυτό σκοπεύω να κάνω, μήπως δω και καμία ακύρωση σε καταλύματα που μου αρέσουν αλλά δείχνουν φουλ για τέλη Οκτωβρίου που ψάχνω. Είναι στη μέση και οι όποιες εξελίξεις με Covid, οπότε μέρα με τη μέρα θα το πάω.
Δες το Hotel Castille στο οποιο μειναμε και θα ξαναμεινουμε. Η θεα στο Μεγαλο Λιμανι ειναι ολα τα λεφτα.
Οχι Σλιεμα, αν δεν θελετε να σας φαει το πηγαινε ελα με τα καραβακια της γραμμης.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δες το Hotel Castille στο οποιο μειναμε και θα ξαναμεινουμε. Η θεα στο Μεγαλο Λιμανι ειναι ολα τα λεφτα.
Οχι Σλιεμα, αν δεν θελετε να σας φαει το πηγαινε ελα με τα καραβακια της γραμμης.
Το βλέπω τώρα, πολύ καλό, ευχαριστώ!
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εκτος απο το οτι εχει νορμαλ τιμες διαμονης, εχει γαλλικο εστιατοριο με ΤΗ ΘΕΑ στο roof top που ειδα οτι λειτουργει κανονικα.
Μια χαρά με ψήνεις! Η άλλη επιλογή μέχρι στιγμής ήταν αυτό: The Coleridge Boutique Hotel In Valletta, Βαλέτα – Ενημερωμένες τιμές για το 2021 (booking.com)

Πιο τσιμπημένο λίγο. Αχ, μου φαίνεται μακρινός ο Οκτώβριος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Μια χαρά με ψήνεις! Η άλλη επιλογή μέχρι στιγμής ήταν αυτό: The Coleridge Boutique Hotel In Valletta, Βαλέτα – Ενημερωμένες τιμές για το 2021 (booking.com)

Πιο τσιμπημένο λίγο. Αχ, μου φαίνεται μακρινός ο Οκτώβριος.
Κανενα ταξιδι δεν ειναι βεβαιο φετος μεχρι να μπεις στο αεροπλανο. Αστα, μην προπληρωσεις τιποτε.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Κανενα ταξιδι δεν ειναι βεβαιο φετος μεχρι να μπεις στο αεροπλανο. Αστα, μην προπληρωσεις τιποτε.
Για να δώσω βέβαια μια νότα αισιοδοξίας, μέχρι τώρα (για δουλειά όμως) για το 2021 έχω κάνει τρία ταξίδια Βιέννη. Οπότε, υπάρχει ελπίς!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
vicks κλεισε 2 -3 με δωρεαν ακυρωση ομως... μεχρι τοτε εχεις καιρο... Τελικα Δετερα ειναι ακονοιχτα ή κλειστα τα μαγαζια στη Βαλεττα; ειχα διαβασει οτι ηταν κλειστα το χειμωνα
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλησπέρα, μόλις γυρίσαμε από Μάλτα! Επειδή με ρωτάτε σε π. Μ. για τη διαμονή, γράφω εδώ να το δουν όλοι. Μείναμε τελικά στο Luciano Valletta Studio - Self Catering, Βαλέτα, Μάλτα .. Μείναμε πολύ ειχαριστημενοι. Είναι κάτω από τους κήπους upper bacara. Αυτό το κλείσαμε σε προσφορά 200ε τα 4 βραδιά, σηλ 50 ε. Το castille πιπλα ειχε 90 τη βραδια... Πήγαμε 2 με 6 Αυγούστου. Είναι κέντρο και είναι ισόγειο με ένα παράθυρο με θέα στο δρόμο κ τη θσλαδδα... Πολύ ωραίο!!! Με κουζίνα, πιστολάκι δυνατό, μεγάλο δωμάτιο κ πολύ ήσυχο. Θέλαμε δωμάτιο για λόγους κορονοιου, να μην έχουμε επαφές με άλλους. Αν κ έτσι κ αλλιώς προτιμάμε τα δωμάτια. Κ το hotel castille που πρότεινε η παεστρα πολύ καλό!!!! Δίπλα ήταν. Η Μάλτα υπέροχη!!! Χώρις πολύ κόσμο....... Α!!!! Προσοχή σε αυτό που προτείνω για διαμονή.... Ο luciano έχει πολλά σπίτια... Εμείς μείναμε στο στούντιο με θέα το δρόμο 25τμ... Γι αυτό σας λέω...
 
Last edited:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Έχει αρκετή ζωή και 2 μέρες πετύχαμε πολλά live σε στενάκια.... και στον καθεδρικο ναιο του Αγ. Ιωαννη. Πήγαμε Δευτέρα με Παρασκευή ξημερώματα.... Comino είχε κόσμο στο blue lagoon αλλά πήγαμε νωρίς με το φαστ φερυ από βαλετα στο γκόζο κ κατευθείαν με καραβάκι κομινο ώστε να κολυμπήσουμε 10 το πρωί χωρίς πολύ κόσμο.... Πετσέτα δεν μπορούσες να απλώσεις αλλά αφήσαμε τις τσάντες μας στα βράχια κ κολυμπησαμε αρκετά. Λεωφορεία χρησιμοποίησαμε αρκετά κ δεν είχαν κόσμο, όλοι με μάσκες κ βρίσκαμε να καθίσουμε! 15ε η κάρτα με 12 δρομολόγια κ μας περίσσεψαν κιόλας.... Στον καθεδρικό του αγ Ιωάννη αξίζει, αν τους πείτε ότι είστε φοιτητές σας βγάζουν φοιτητικό 12ε αντί για 15ε, εμένα δεν μου έλεγξαν το πάσο από το μεταπτυχιακό μου... Να πιείτε kinnie !!!! Τέλειο! και νομιζα δεν υπηρχε κατι καλυτερο απο κοκα κολα! Τα νερά πανάκριβα 2ε το μικρό και με τη ζεστη τα παιρναμε 10-10, με το ζόρι βρήκαμε σουπερ μάρκετ να πάρουμε πιο φτηνό....Τη δευτερη μερα βρηκαμε σουπερ μαρκετ και πηραμε 6αδα για το δωματιο.... Σαν να είναι κρυμμένα....
 
Last edited:

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Όλα τέλεια, αν κ ειχε πολλή ζέστη, μαζί με υγρασία, κ καυτό ήλιο. Βάλτε αντιηλιακό οπβςδγποτε κ καπέλο. Πάντως σε σχέση με κοβιντ αισθανομασταν ασφαλείς παντού!!!! Τα έγγραφα να τα έχετε ανεβάσει αν πάτε με ραυαν αιρ γιατί έχετε προτεραιότητα. Θέλει πιστοποιητικό εμβολιασμου, dplf και να σας έρθει το μέιλ με το μπαρ κοουντ), εκτυπωμένο χειρόγραφο plf (αυτό με τα κουτάκια) για να πας κ για επιστροφή το ελληνικό dplf με το μπαρ κοουντ κ το πιστοποιητικό εμβολιασμου. Γενικά για Αυγούστο μας έκανε καλό ο κοβιντ γιατί ήταν καλά από κόσμο... P. S. Ουίσκι με 3.80;;;; σε πολύ ωραία μαγαζάκια με ροκ μουσική...
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
Δευτερο ταξιδι στη Μαλτα και ειχα κλεισει παλι στο Castille Hotel δωματιο economy στα 54 ευρω το δικλινο, με κατι τρελες εκπτωσεις απο το ξενοδοχειο συν την Genius εκπτωση απο τη booking. Δηλαδη κοστισε ακριβως μιση τιμη σε σχεση με 5 χρονια πριν που πληρωσα 110 παλι economy, αν και τοτε περιελαμβανε και το πρωινο, παλι Αυγουστο.
Μας εκαναν δωρεαν αναβαθμιση σε δωματιο με θεα στο Μεγαλο Λιμανι και μας εδωσαν δωρεαν το πρωινο γιατι ετσι (ειχε λιγο τουρισμο η Βαλετα).
Το συστηνω αν βρειτε δωματιο. Εντελως value for money για 3αστερο στη Βαλετα.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.373
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom