Μάμα Άφρικα

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλώς ήρθες eu8imia.η αφρική έχει το καλύτερο υλικο για καλλιτεχνικές φωτογραφίες!!
εχω και εγώ λόξα με τις φωτο.επίσης με την πεζοπορία γενικότερα...
περπατάω οπωσδήποτε μία ώρα την μέρα,αφού αυτό ανακάλυψα οτι με καλύπτει σαν fit.
στην κρήτη έχομε φοβερά μονοπάτια επίσης ,που οι ξένοι τα γνωρίζουν καλύτερα απο εμάς>>>
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.763
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Σ' ευχαριστώ πολύ. Έχει ακόμα δουλειά το site μου γιατί λείπουν τα κείμενα και οι φωτό από το ταξιδιωτικό μέρος αλλά θα γίνει κι αυτό.
Αιθιοπία έχεις πάει; Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που ψάχνεις ή γενικά σ' ενδιαφέρει; Όταν βρω λίγο χρόνο θα γράψω για τη φυλή των Αφάρ και το οδοιπορικό του τρεκ που κάναμε από Ανατολική Αιθιοπία μέχρι το λιμάνι του Τζιμπουτί. Το πιο δύσκολο ταξίδι που έχω κάνει ποτέ αλλά... :clap: :clap:
Αιθιοπία δεν έχω πάει αλλά είναι ο Νο1 στόχος μου για Αφρική. Πολύ θα 'θελα να ακούσω ιστορίες από πρώτο χέρι! Όποτε έχεις τη διάθεση, εδώ είμαστε εμείς για να σε διαβάσουμε :)
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
καλωσορισες! μιας και μας εφτιαξες την διαθεση με τις φωτογραφιες σου, ξελογιασε μας και με τις εμπειριες σου στην ερημο... περιμενουμε!!!
 

Euphemia

Member
Μηνύματα
40
Likes
73
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΒΑ διάπλους
Γεια σου Ρενάτα!

Φοβερή η Κρήτη, φοβερή η πεζοπορία και κάτι μου λέει ότι ίσως γνωριζόμαστε. Ήσουν ποτέ στην Αθήνα; Εξάρχεια; Μοτό; Αν όχι, τότε είναι συνωνυμία και σόρι που απασχολώ το forum αλλά δεν μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα ακόμα :roll: :roll:
Εξαιρετικές οι φωτό σου και γενικά τα ταξίδια σου. Και ναι, όσο περπατάμε κρατάμε το "οικοδόμημα" γερό, μέσα κι έξω.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Φοβερή η Κρήτη, φοβερή η πεζοπορία και κάτι μου λέει ότι ίσως γνωριζόμαστε. Ήσουν ποτέ στην Αθήνα; Εξάρχεια; Μοτό; Αν όχι, τότε είναι συνωνυμία και σόρι που απασχολώ το forum αλλά δεν μπορώ να στείλω προσωπικό μήνυμα ακόμα :roll: :roll:
Εξαιρετικές οι φωτό σου και γενικά τα ταξίδια σου. Και ναι, όσο περπατάμε κρατάμε το "οικοδόμημα" γερό, μέσα κι έξω.
ήμουνα άθλιο υποκείμενο με μοτό για 25 χρόνια,αγαπημένος τόπος ειναι τα εξάρχεια,αλλα δεν έζησα ποτέ στην αθήνα!μάλον συνωνυμία...:cool:

Η κρήτη έχει απίστευτα μονοπάτια,αριθμημένα,μικρά και μεγάλα φαράγγια για απεριοριστες βόλτες,το φαράγγι της σαμαριάς που όπως θα ξέρεις ειναι ένα μεγάλο test drive,και ένα σωρό άλλες διαδρομες που σε βγάζουν σε απίθανες παραλίες στον νότο του νομού μας,και λές τώρα σε ποια σφαίρα βρίσκομαι!!
όλα τα μονοπάτια ειναι σηματοδοτημένα και αριθμημένα στους ταξιδιωτικούς χάρτες και οι συνδυασμοί ατέλειωτοι!! καλα ορειβατικά μποτάκια να έχομε και τρώμε το νησί με το κουτάλι!!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χμμμ! Αλλαξα το avatar μου απο ελεφαντα σε καμηλα λογω του επομενου ταξιδιου χωρις να προσεξω οτι η Euphemia εχει ενα παρομοιο. (Η ισως υποσυνειδητα θελω να της μοιασω στα ταξιδια).
Παντως ευχαριστω για την αμεση απαντηση και ενθαρρυνση.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ευχαριστουμε για τη φιλοφρονηση Renata! Καλο χαμαμ να εχεις!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Euphemia νασαι σιγουρη οτι θα κανεις πολλους επαγγελματιες φωτογραφους να ζηλεψουν.Τελεια δουλεια.
Παντα επιτυχιες και ομορφα ταξιδια.
:welcome2:
Τωρα τελευταια σαν να φυσηξε μουσωνας απο αφρικανικη ερημο και εστειλε ταξιδευτες
της μαυρης ηπειρου στο φορουμ.!!
Υπεροχα.!!:clap:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Euphemia, Καλώς ήρθες...
Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες σου. Αναδεικνύουν με μοναδικό τρόπο την ομορφιά της ερήμου.
Είμαι λάτρης της ερήμου αλλά δεν είχα σκεφτεί ποτέ ότι θα μπορούσα να κάνω πεζοπορία σε κάποιο κομμάτι της. Να 'σαι καλά που μου έδωσες την ιδέα.
Όποτε μπορέσεις γράψε μας μερικά tips για την οργάνωση τέτοιων ταξιδιών.
 

Euphemia

Member
Μηνύματα
40
Likes
73
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΒΑ διάπλους
Εγώ πούλησα την τελευταία αγαπημένη μοτό μου, ένα Ηusky 610TE, το καλοκαίρι που μας πέρασε και είπα να μην ξαναπάρω. Ερώτηση: Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος / ή μάλλον πού να γράψω τα tips που μου ζητάτε για τα ταξίδια trekking στην έρημο και πώς οργανώνονται; Στο forum; Σαν συνέχεια εδώ; Δεν ξέρω καλά... Αν με βοηθούσες λίγο, έχεις κάνει πολλά χιλιόμετρα εδώ, μέσα στα travel stories :lol:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χμμμ.... Αν αναφερθεις αποκλειστικα στην Αφρικη τοτε βαλτο στην "Αναζητηση Πληροφοριων" στην υποενοτητα "Αφρικη". Αν επεκταθεις γενικοτερα και σε αλλες ηπειρους βαλε το στο "Περι ταξιδιων" στην υποενοτητα "Γενικα περι ταξιδιων". Αν για αλλου το ξεκινησεις και αλλιως καταληξει, μη στενοχωριεσαι, ζητας απο τον admin. (συνηθως τον Sporos) να το μεταφερει στην σωστη ενοτητα.
Ευχαριστουμε και παλι.
ΥΓ. Το avatar μου θα ειναι προσωρινο. Μολις γυρισω πισω θα ξαναβαλω τον ελεφαντα μου, ωστε να μη μπερδευομαστε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.388
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom