Μέρος Επιβίωσης

ganlayer3

Member
Μηνύματα
165
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
MANADO - INDONESIA
Καλησπερα,δεν ηξερα που να τοποθετησω το θεμα μου,γι αυτο το τοποθετησα εδω. Ψαχνω προορισμους : εξω απο τον πολιτισμο,σε δαση και γενικοτερα στην υπαιθρο με μονο σημαδι κανενα κοντινο γραφικό χωριό με ελαχιστους κατοικους. Στο μερος αυτο να υπαρχει ποτάμι ή κάποια πηγή πόσιμου νερου. Επισης αν ειναι εύκολο να ειναι στην Ελλάδα και όχι στο εξωτερικό για ασφάλεια περισοτερο. Τελος,να μην ειναι και πολυ άγρια η ζωή εκεί γιατί δεν είμαστε και Survιvor :ρ

Αυτό που ψάχνεις μεταφράζεται ως η παραλία του "Να" στην Ικαρία.:clap:
 

Nektarios87

Member
Μηνύματα
99
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Φολεγανδρος
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Για τον Βοιδοματη διαβασα οτι ειναι απο τα πιο καθαρα ποταμια στην Ευρωπη,εχεις ξαναπαει? πολυ καλη ιδεα ακουγεται!
Είναι πράγματι πεντακάθαρο,δοκίμασα νεράκι από εκεί το καλοκαίρι που μας πέρασε.Στις πηγές πήγα γι'αυτό και τις προτείνω,γενικά ότι έχει να κάνει με το φαράγγι του Βίκου είναι μαγευτικό!Έχει πάμπολλες πεζοπορίες και μέρη να χαθείτε στα Ζαγοροχώρια.Μια άλλη διαδρομή που δεν πρόλαβα αλλά θεού θέλοντος θα ξαναπάω να την κάνω είναι ανάβαση στη Δρακόλιμνη.Στα μισά της διαδρομής μας είπαν εχει καταφύγιο για διανυκτέρευση,ψάξτο λίγο στο γούγλη και θα πάθεις πλάκα.Η μόνη μου ένσταση είναι η εποχή,για πεζοπορία η άνοιξη είναι σούπερ,δε ξέρω όμως πως θα είναι η διανυκτέρευση στην ύπαιθρο αν σκεφτεις πως Αυγουστο μήνα το βραδάκι ήθελες μπουφανάκι ψιλό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.736
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom