Μήλος Μήλος - Διαμονή

VACH

Member
Μηνύματα
152
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Βαλκάνια όχι παίξε γέλασε
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος των Άλπεων
Αν είναι εξαιρετικό να μου το συστήσεις, βεβαίως! Σ' ευχαριστώ πολύ!
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Καλημέρα σας,
κάποια πρόταση για οικονομική αλλά αξιοπρεπή διαμονή στη Μήλο? Θα προτιμούσα κάπου γραφικά αλλά μην είναι και ερημιά. Θα έχουμε αυτοκίνητο
 

xtolis1

Member
Μηνύματα
10
Likes
5
Καλησπέρα Λένα, στην Πολλώνια όσα καταλύματα υπάρχουν είναι όλα προσεγμένα αλλά και στην Πλάκα. Στην Πλάκα βέβαια δν ειναι και τόσο ήσυχα. Πιο απομονωμένα και ήσυχα είναι το Thalassopetra στην Αγία Κυριακή, είναι σε ύψωμα έχει θέα προς την παραλία (η Μαρία η ιδιοκτήτρια πολύ καλούλα, 2 χρόνια εμεινα εκει), απλά στην Αγία Κυριακή είναι πολύ ήσυχα τα πραγματα αλλά αφού θα έχετε αυτοκίνητο δν θα είναι προβλημα, οι αποστάσεις είναι μικρές στη Μήλο.
(και φυσικά must visit παραλίες, Θειωρυχεία, Σαρακήνικο, Προβατάς, Τσιγράδο κτλ. )
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Σ ευχαριστώ πολύ!

(*) Καλημέρα σας, λέω να επισκεφθώ τη Μήλο τέλη Ιουλίου.Θα έχω αυτοκίνητο. Υπάρχει καμία πρόταση για διαμονή οικονομική. Θα προτιμούσα όχι Αδάμαντα. Πολλώνια που έκανα μια έρευνα είναι πανάκριβα. Έχω βρει πιο οικονομικές λύσεις στην πλάκα.




(*) moderator's note: μεταφέρθηκε από άλλο θέμα​
 
Last edited by a moderator:

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Σ ευχαριστώ πολύ!

(*) Καλημέρα σας, λέω να επισκεφθώ τη Μήλο τέλη Ιουλίου.Θα έχω αυτοκίνητο. Υπάρχει καμία πρόταση για διαμονή οικονομική. Θα προτιμούσα όχι Αδάμαντα. Πολλώνια που έκανα μια έρευνα είναι πανάκριβα. Έχω βρει πιο οικονομικές λύσεις στην πλάκα.

Λοιπον: www.westcyclades.com
Θα πας Μηλος - Διαμονη - Αγναντι
Ειχα μεινει εκει πριν λιγα χρονια και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη. Πεντακαθαρο, ησυχο και οικονομικο γι αυτο κρατησα και την καρτα.
Τα δωματια 5 και 13 τα καλυτερα με θεα.



(*) moderator's note: μεταφέρθηκε από άλλο θέμα​
: www.westcyclades.com
Θα πας Μηλος - Διαμονη - Αγναντι
Ειχα μεινει εκει πριν λιγα χρονια και ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη. Πεντακαθαρο, ησυχο και οικονομικο γι αυτο κρατησα και την καρτα.
Τα δωματια 5 και 13 τα καλυτερα με θεα.
 
Last edited by a moderator:

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
157
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Σ ευχαριστώ πολύ!

(*) Καλημέρα σας, λέω να επισκεφθώ τη Μήλο τέλη Ιουλίου.Θα έχω αυτοκίνητο. Υπάρχει καμία πρόταση για διαμονή οικονομική. Θα προτιμούσα όχι Αδάμαντα. Πολλώνια που έκανα μια έρευνα είναι πανάκριβα. Έχω βρει πιο οικονομικές λύσεις στην πλάκα.




(*) moderator's note: μεταφέρθηκε από άλλο θέμα​
Πριν 2 χρόνια είχα ανατρέξει σε αυτό το θέμα για να κλείσω διαμονή στην Μήλο για μια φίλη μου. Ειχα βρει αυτη την απάντηση απο την Maria 80 "Η διαμονή στη Μήλο είναι μόνο στην κυρα Μαρίνα στις Πλάκες, πολυ απλά, καθαρά δωματιάκια μόνο με 35 ευρώ την ημέρα ακόμα και στη φουλ σεζόν και με την κυρά Μαρίνα και τον κυρ Νίκο χαμογελαστοί να σου έχουν μια έκπληξη κάθε μέρα στο δωμάτιο ή πιταράκια ή καρπουζόπιτα ή λουκουμάδες και καφεδάκι στο σύρμα τους στα Μαντράκια. Θέα δεν έχουν αλλά η τιμή και οτι αισθάνεσαι σαν το σπίτι σου εμένα μου αρκούν !!! Οσοι θέλουν το τηλ. τους ειναι 22870-21376 και 6943192396 θα με θημηθείτε !" και της έκλεισα εκεί. Ακόμα έχει να το λέει πόσο καταπληκτικοί ανθρωποι ηταν και πόσο μεγάλη (θετική) έκπληξη ήταν η διαμονή εκει.
 

EleniPa42

Member
Μηνύματα
48
Likes
24
Πριν 2 χρόνια είχα ανατρέξει σε αυτό το θέμα για να κλείσω διαμονή στην Μήλο για μια φίλη μου. Ειχα βρει αυτη την απάντηση απο την Maria 80 "Η διαμονή στη Μήλο είναι μόνο στην κυρα Μαρίνα στις Πλάκες, πολυ απλά, καθαρά δωματιάκια μόνο με 35 ευρώ την ημέρα ακόμα και στη φουλ σεζόν και με την κυρά Μαρίνα και τον κυρ Νίκο χαμογελαστοί να σου έχουν μια έκπληξη κάθε μέρα στο δωμάτιο ή πιταράκια ή καρπουζόπιτα ή λουκουμάδες και καφεδάκι στο σύρμα τους στα Μαντράκια. Θέα δεν έχουν αλλά η τιμή και οτι αισθάνεσαι σαν το σπίτι σου εμένα μου αρκούν !!! Οσοι θέλουν το τηλ. τους ειναι 22870-21376 και 6943192396 θα με θημηθείτε !" και της έκλεισα εκεί. Ακόμα έχει να το λέει πόσο καταπληκτικοί ανθρωποι ηταν και πόσο μεγάλη (θετική) έκπληξη ήταν η διαμονή εκει.
Δυστυχώς μας ενημέρωσε ότι πλέον νοικιάζει δωμάτιο μόνο με το μήνα
 

schumigirl

Member
Μηνύματα
103
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Πολυ καλη επιλογή..πολυ ωραιο νησι ...φοβερες παραλιες...

οπωςδηποτε να κανεις το γυρω του νησιου ...επελεξε τη μεγαλη κρουαζιερα με 50-60Ε. αξιζει διοτι φαγαμε 3 φορες πανω στο καραβακι..παντρεμενες σαρδελες..χταποδι..γαριδομακαροναδα...και στην επιστροφη καθως σουρουπωνε bacardi και μουσικη στο φουλ..

η πλακα ειναι πολυ πιο ομορφο μερος...με θεα..

το νησι ειναι ευκολα προσβασιμο με το μηχανακι..
χωρισε ανα μερα και περιοχες...

θα περασεις τελεια!!!
 

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso/Lapland
Καλησπέρα,
Σκέφτομαι να επισκεφτώ την Μήλο το καλοκαίρι με την κοπέλα μου αλλά διάβασα στα προηγούμενα ποστ ότι είναι πολύ δύσκολα χωρίς δικό μας μέσο. Ισχύει; Πιστεύετε είναι καλύτερα να το αφήσω για όταν μπορέσουμε να πάμε με αυτοκίνητο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα,
Σκέφτομαι να επισκεφτώ την Μήλο το καλοκαίρι με την κοπέλα μου αλλά διάβασα στα προηγούμενα ποστ ότι είναι πολύ δύσκολα χωρίς δικό μας μέσο. Ισχύει; Πιστεύετε είναι καλύτερα να το αφήσω για όταν μπορέσουμε να πάμε με αυτοκίνητο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
Καλησπέρα. Θα την έλεγα σχεδόν απαγορευτική τη Μήλο χωρίς όχημα, ότι κι αν είναι αυτό. Πολλά μέρη δεν είναι προσεγγίσιμα με τη συγκοινωνία, και το νησί είναι σχετικά μεγάλο για Κυκλάδες...
 

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso/Lapland
Καλησπέρα. Θα την έλεγα σχεδόν απαγορευτική τη Μήλο χωρίς όχημα, ότι κι αν είναι αυτό. Πολλά μέρη δεν είναι προσεγγίσιμα με τη συγκοινωνία, και το νησί είναι σχετικά μεγάλο για Κυκλάδες...
Το ίδιο με προέτρεψαν και γνωστοί μου. Την αφήνω για του χρόνου. Ευχαριστώ πολύ!
 

nen18

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Να πω κι εγώ -βασικά να παραπονεθώ- με τη σειρά μου, πως η Μήλος για εμένα και τον φίλο μου εδώ και τρία χρόνια έχει αποδειχθεί όνειρο καλοκαιρινής νυχτός. Τα τρία τελευταία καλοκαίρια, η πανάκριβη διαμονή και σε μικρότερο βαθμό τα ακτοπλοϊκά μας αποτρέπουν να κάνουμε αυτές τις πολυπόθητες διακοπές στην πανέμορφη Μήλο. Αυτό που μας την έχει δώσει όμως περισσότερο είναι πως ειδικά στον Αδάμαντα οι τιμές είναι πολύ ακριβές για αυτό που βλέπω μέσα από τις φωτογραφίες πως προσφέρουν τα δωμάτια. Οι επιλογές από εκεί και πέρα ήταν περιορισμένες στις κοντινές στον Αδάμαντα περιοχές κι η Πολλώνια φαίνεται να είναι μακρυά από οτιδήποτε. Επίσης τα περισσότερα δωμάτια κατά έναν περίεργο τρόπο είχαν γεμίσει μέχρι τέλη Απρίλη. Έτσι, για άλλο ένα καλοκαίρι δε θα καταφέρουμε να πάμε Μήλο κι αναγκαζόμαστε να επιλέξουμε άλλο μέρος για τις διακοπές μας. Μακάρι να αξιωθούμε του χρόνου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom