Μήλος Μήλος - Διαμονή

CYPRUS

Member
Μηνύματα
25
Likes
0
παιδια, καθως εψαχνα για μηλο βρηκα ενα που μαρεσε πολυ!!εμεις τελικα δεν το κλεισαμε γτ ειναι στα πολλωνια, αλλα το ζηλεψα λιγακι!..φυσικα το δικο μας το προτιμω!χεχε ειναι κ στην πλακα κ εχει τελεια θεα..!!..αλλααα!!!κ αυτο που θα σας προτεινω εγω(τουλαχιστον, οπως το ειδα απο το ιντερνετ) ειναι ΠΑΝΩ στη θαλασσα, εχει φοβερη διακοσμηση-διακριτικη αλλα εγω το ερωτευτηκα- κ φυσικα ειναι φθηνο!! εχει 60ευρω τη βραδια(!) για υψηλη παντα περιοδο, κ 70 ενα λιγο πιο μεγαλο δωματιο..αλλα εμενα το μικρο μου αρεσε! εμεις το αποκλεισαμε
α) για την αποσταση απο πλακα-αδαμαντα
β) επειδη δεν εχει το καθε δωματιο δικη του βεραντα, κ για μενα αυτο ειναι must!!αλλα ρε παιδια ειναι τοσο ομορφο, ειναι κ πανω στη θαλασσα..που ενταξει!αφηστε που μου ειχε πει η κυρια οτι ειναι 3 τα δωματια..οποτε μειωνονται οι πιθανοτητες να συμπεσουν οι ωρες σας με τους διπλανους..:p λοιπον κ επειδη πιθανον να σας κινησα το ενδιαφερον(!) :) τα δωματια ειναι τα εξης Αρχική Floras Rooms ...:) πειτε μου αν δικαιολογημενα κανω ετσι...:) (??)
Οντως φαίνονται πολύ ωραία!!!!Αλλά και γω θα το απέρριπτα λόγω απόστασης.Εγώ εκλεισα στο almyris στον Αδάμαντα και μου φαίνεται πολύ ωραίο και καινούργιο.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
παιδια, καθως εψαχνα για μηλο βρηκα ενα που μαρεσε πολυ!!εμεις τελικα δεν το κλεισαμε γτ ειναι στα πολλωνια, αλλα το ζηλεψα λιγακι!..φυσικα το δικο μας το προτιμω!χεχε ειναι κ στην πλακα κ εχει τελεια θεα..!!

Για πες βρε Tinkerbell πού έκλεισες στην Πλάκα κ είχε τέλεια θέα και πόσο αν επιτρέπεται??? Εγώ κάτι έχω στα υπ'όψην αλλά θέλω να έχω πολλές πολλές εναλλακτικές και ίσως κάτι μου ξέφυγε στο ψάξιμο.
Και ακόμη δεν έχω κλείσει δωμάτιο λέτε να είναι αργά????
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Οντως φαίνονται πολύ ωραία!!!!Αλλά και γω θα το απέρριπτα λόγω απόστασης.Εγώ εκλεισα στο almyris στον Αδάμαντα και μου φαίνεται πολύ ωραίο και καινούργιο.
Όντως το almyris φαίνεται πολύ ωραίο αλλά δε λέει τιμή. Πόσο το έκλεισες?????
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
μπράβο cyprus, έκανες καλή επιλογή τα είχα δει πέρσι από το athena, απλώς είχαν γεμίσει νομίζω έκαναν κάπου στα 50ευρω το βράδυ, πολύ καθαρά και καινούρια...και ο αδάμας μια χαρά είναι σαν περιοχή, απέχει λίγο από την πλάκα, τα πολλώνια κόβουν λίγο μακρια παιδιά εγώ δεν θα το είχα σαν επιλογή, γιατί το βράδυ, που θες να βγεις υπάρχουν αρκετές επιλογές πλάκα και αδάμα, τα πολλώνια πολύ λιγότερες, μπορείς να πας ένα βραδυ εκεί τα είδες όλα...και μπορείς και το πρωί, απόγευμα να πας πολλώνια, όχι όμως τόσο συχνά βράδυ...
 

teoxen

Member
Μηνύματα
49
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
καλησπέρα ψάχνω για δωμάτια στην μηλο για γαμήλιο ταξίδι που θέλω να κάνω αλλα δεν βρισκω κατι καλό ρομαντικό να έχει και την θέα του πολύ καλό εσωτερικό αλλα να μην τσιμπάει και τόσο η τιμή. μόνο το salt hotel έχω δει που ανεβαίνει αρκετά τιμή και το del mar αλλά δεν νομίζω να έχει θέα.μπορείτε να βοηθίσετε??και θα ήθελα να μάθω και γενικά απο δραστηριότητες που μπορείς να κάνεις και γενικά αν είναι ακριβά εκεί και απο φαγητό κτλ...ευχαριστώ
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
καλησπέρα ψάχνω για δωμάτια στην μηλο για γαμήλιο ταξίδι που θέλω να κάνω αλλα δεν βρισκω κατι καλό ρομαντικό να έχει και την θέα του πολύ καλό εσωτερικό αλλα να μην τσιμπάει και τόσο η τιμή. μόνο το salt hotel έχω δει που ανεβαίνει αρκετά τιμή και το del mar αλλά δεν νομίζω να έχει θέα.μπορείτε να βοηθίσετε??και θα ήθελα να μάθω και γενικά απο δραστηριότητες που μπορείς να κάνεις και γενικά αν είναι ακριβά εκεί και απο φαγητό κτλ...ευχαριστώ
To salt είναι του Αλκαίου :) Η άχρηστη πληροφορία της μέρας...off topic closed... :haha:
 

teoxen

Member
Μηνύματα
49
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
να μας έκανε και καλή τιμή καλα θα ήταν....
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
Παιδιά πέρσυ το καλοκαίρι πέρασα στο νησί αξέχαστες διακοπές με το αγόρι μου!Μείναμε στα Πολλώνια στα Efi's studios!
Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με τις αποστάσεις..η περιοχή είναι όμορφη και ήσυχη και αν έχετε μεταφορικό δε βλέπω το λόγο να διστάζετε!

Να δώσω κάποια γρήγορα tips για φαγητό:
-Οπωσδήποτε να πάτε για αστακομακαρονάδα στο Ναυάγιο, στον Αδάμαντα, θα με θυμηθείτε! Η καλύτερη που έφαγα στο νησί...και δοκίμασα αρκετές :bleh:
-Τη μέρα που θα κάνετε το μπάνιο σας στο Παλαιοχώρι, μόλις πεινάσετε, κάντε στάση στον Αρτέμη για νόστιμα πιάτα όπως τηγανητή φέτα με μέλι και σουσάμι, σκορπίνα στα κάρβουνα και εξίσου φοβερή αστακομακαρονάδα! Όλα αυτά με θέα την όμορφη παραλία...:rolleyes:
-Στα Πολλώνια να πάτε στο Γιαλό για τα φρεσκότατα θαλασσινά, τέλεια ορεκτικά και μακαρονάδα με αστακοκαραβίδα...Ο ιδιοκτήτης είναι ευγενέστατος και στο τέλος μας κέρασε και ποτάκι μαστίχα!

Σε όλα τα παραπάνω να πω ότι φεύγαμε σκασμένοι και ευχαριστημένοι από το φοβερό φαγητό και ο λογαριασμός δεν ανέβηκε πάνω από 50 ευρώ για 2 άτομα παρόλο που τρεφόμασταν με αστακούς!

-Το βράδυ στον Αδάμαντα έχει πολλές επιλογές για να ικανοποιήσετε την πείνα σας ή μια απλή λιγούρα:bleh:...
Εγώ σας προτείνω το Ακταίον για άπαιχτη πίτσα με φρεσκότατα υλικά, νόστιμες κρέπες, μακαρονάδες και γλυκά!
Και την Αγγελική για παγωτό, ό,τι γεύση λαχταράει η ψυχή σας!

Από δραστηριότητες τώρα μία είναι η λέξη που μου έρχεται στο μυαλό...
-Παραλίεεεεεες :clap: ! Εμείς πηγαίναμε σε 2 κάθε μέρα! Είναι το δυνατό σημείο της Μήλου...Παλαιοχώρι,Αγία Κυριακή,Σαρακήνικο,Παπάφραγκας,Προβατάς,Αχιβαδολίμνη,Αλογόμαντρα θαλάσσια εκδρομή με καραβάκι σε Γέροντα και Κλέφτικο, όλες όσες χαρήκαμε μέσα σε 5 ημέρες! Θέλαμε να πάμε και Τσιγκράδο-Φυρίπλακα αλλά δυστυχώς δεν προλάβαμε, την επόμενη φορά!
-Επίσης, μη χάσετε το ηλιοβασίλεμα στην Πλάκα από το ειδυλλιακό cafe Ουτοπία ή από το όμορφο γραφικό μπαλκόνι στην Παναγιά Κορφιάτισσα...:rolleyes:

Για λεπτομέρειες και πολλές φωτογραφίες μπορεί όποιος θέλει να διαβάσει την ιστορία μου http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...EF%F2-%EA%E1%EB%EF%EA%E1%DF%F1%E9-2011-a.html και ό,τι άλλο θέλετε ευχαρίστως αν μπορώ να βοηθήσω!
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
καλησπέρα ψάχνω για δωμάτια στην μηλο για γαμήλιο ταξίδι που θέλω να κάνω αλλα δεν βρισκω κατι καλό ρομαντικό να έχει και την θέα του πολύ καλό εσωτερικό αλλα να μην τσιμπάει και τόσο η τιμή. μόνο το salt hotel έχω δει που ανεβαίνει αρκετά τιμή και το del mar αλλά δεν νομίζω να έχει θέα.μπορείτε να βοηθίσετε??και θα ήθελα να μάθω και γενικά απο δραστηριότητες που μπορείς να κάνεις και γενικά αν είναι ακριβά εκεί και απο φαγητό κτλ...ευχαριστώ
Στο Del Mar έχω μείνει! Προσωπική άποψη πάντα, δεν είναι ό,τι καλύτερο, πόσω μάλλον για γαμήλιο ταξίδι.
Θέα έχουν μόνο τα πάνω δωμάτια και αυτή είναι περιορισμένη, τα δωμάτια δεν είναι κάτι το σούπερ ουάου και όταν είχα πάει εγώ είχαμε και σοβαρό πρόβλημα με το μπάνιο (αν θες παραπάνω λεπτομέρειες, σου στέλνω προσωπικό μήνυμα)..
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
πήρες πολλές πληροφορίες, να κάνεις και το γύρο του νησιού... για διαμονή με θέα νομίζω πρέπει να ανηφορίσετε προς πλακα μερια...ή τρυπητή εισηγούμαι την αρχοντούλα...
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
καλησπέρα ψάχνω για δωμάτια στην μηλο για γαμήλιο ταξίδι που θέλω να κάνω αλλα δεν βρισκω κατι καλό ρομαντικό να έχει και την θέα του πολύ καλό εσωτερικό αλλα να μην τσιμπάει και τόσο η τιμή. μόνο το salt hotel έχω δει που ανεβαίνει αρκετά τιμή και το del mar αλλά δεν νομίζω να έχει θέα.μπορείτε να βοηθίσετε??και θα ήθελα να μάθω και γενικά απο δραστηριότητες που μπορείς να κάνεις και γενικά αν είναι ακριβά εκεί και απο φαγητό κτλ...ευχαριστώ
Λοιπόν, επειδή 2 μήνες τώρα όλο ψάχνω και ψάχνω για τη Μήλο θα σου πω το δικό μου συμπέρασμα. Για εμάς το δωμάτιο με θέα ήταν πάντα must. Γι'αυτο και αρχικά θέλαμε να μείνουμε πλάκα όμως δε βρήκα κάτι αξιόλογο κ σε καλή τιμή(φαντάσου ότι 2/7 θα πάμε). όποτε με βαριά καρδιά την απορρίψαμε και θα μείνουμε Αδάμαντα. Χωρίς θέα βέβαια αλλά σε καλό κ καθαρό δωμάτιο. Αυτό που εγώ κατάλαβα είναι ότι αν θες θέα και περιποιημένα δωμάτια, πρέπει να πας κατά Πολλώνια μεριά....
Για ρίξε μία ματιά Milos Rooms Tania on Milos Island - Pollonia
Μήλος Nefeli Sunset Στούντιος στη Μήλο, Πολλώνια - Αρχική
Δωμάτια Αιγιαλία | Μήλος Ξενοδοχεία | Μήλος Δωμάτια | Μήλος Διαμονή | Μήλος
Mary Elen Δωμάτια και Διαμερίσματα στη Μήλο, Πολλώνια
Ήταν κάποια από αυτά που κοίταξα κι εγώ για Πολλώνια αν θυμηθώ και κάτι άλλο το γράψω. Μέσα σε αυτά συγκαταλέγεται και το salt.
 

panosblueyez

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
γεια σας παιδια εγω εκλεισα για μηλο - αρχοντουλα/πλακα απλο δικλινο στην ταρατσουλα της 1/7-5/7....60ευρω.....εχει μεινει κανεις στα απλα δικλινα της αρχοντουλας?ξερω οτι ειναι λιγο μικρα αλλα ειναι ομορφα με ωραια θέα..ισχυει?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom