Μήλος Μήλος πληροφορίες

despina.mina

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Καλημερα σε ολους!Σε λιγες μερες φευγουμε για Μηλο.
θα ηθελα να ρωτησω γι'αυτα τα καραβακια που κανουν εκδρομες.
Μου φαινεται υπερβολη να δωσουμε 60€/ατομο.Εχω σκεφτει να παμε Κιμωλο με το πλοιο της γραμμης που ειναι πολυ φθηνο και να αφιερωσουμε εκει μια μερα και αλλη μερα να παρουμε απο τους Κηπους το καικι για Κλεφτικο που εχει 25/ατομο.Αυτο ομως δεν περναει απο Συκια.Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο που δοκιμασατε εσεις με τιμη σε νορμαλ πλαισια?
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλημερα σε ολους!Σε λιγες μερες φευγουμε για Μηλο.
θα ηθελα να ρωτησω γι'αυτα τα καραβακια που κανουν εκδρομες.
Μου φαινεται υπερβολη να δωσουμε 60€/ατομο.Εχω σκεφτει να παμε Κιμωλο με το πλοιο της γραμμης που ειναι πολυ φθηνο και να αφιερωσουμε εκει μια μερα και αλλη μερα να παρουμε απο τους Κηπους το καικι για Κλεφτικο που εχει 25/ατομο.Αυτο ομως δεν περναει απο Συκια.Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο που δοκιμασατε εσεις με τιμη σε νορμαλ πλαισια?


Εχω ακουσει και ας μην εχω παει απο ντοπιο οτι τα πλοια για Κλεφτικο στοιχιζουν σχεδον τοσα και καποια παραπανω.Υπαρχει ομως ο καπεταν Γιαγκος πολυ γνωστος στο νησι οπου σε παει με τα μισα λεφτα τυπου 25 ευρω ,οπου περα απο το Κλεφτικο σε κανει το γυρο της μηλου ,σε παει και σε κανα 2 αλλες παραλιες για βουτια και παει και Κιμωλο.Τσεκαρε το
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλημερα σε ολους!Σε λιγες μερες φευγουμε για Μηλο.
θα ηθελα να ρωτησω γι'αυτα τα καραβακια που κανουν εκδρομες.
Μου φαινεται υπερβολη να δωσουμε 60€/ατομο.Εχω σκεφτει να παμε Κιμωλο με το πλοιο της γραμμης που ειναι πολυ φθηνο και να αφιερωσουμε εκει μια μερα και αλλη μερα να παρουμε απο τους Κηπους το καικι για Κλεφτικο που εχει 25/ατομο.Αυτο ομως δεν περναει απο Συκια.Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο που δοκιμασατε εσεις με τιμη σε νορμαλ πλαισια?
μια βόλτα να κάνετε στον Αδάμαντα στο λιμάνι, έχει αρκέτες εκδρομές προς Κλεφτικο.. τιμες απο 30 εως 150 (αναλογα τι θες) .. εμεις πηγαμε(πριν 3 χρονια) με 30 το ατομο συμπεριλαμβανομένου ένα γευμα στο καραβάκι, και μειναμε φουλ ικανοποιημένοι!!
 

despina.mina

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Εχω ακουσει και ας μην εχω παει απο ντοπιο οτι τα πλοια για Κλεφτικο στοιχιζουν σχεδον τοσα και καποια παραπανω.Υπαρχει ομως ο καπεταν Γιαγκος πολυ γνωστος στο νησι οπου σε παει με τα μισα λεφτα τυπου 25 ευρω ,οπου περα απο το Κλεφτικο σε κανει το γυρο της μηλου ,σε παει και σε κανα 2 αλλες παραλιες για βουτια και παει και Κιμωλο.Τσεκαρε το
Ρωτησα,ειναι 40€.Σαφως συμφερει απο τους αλλους αλλα και παλι ειναι ακριβα.Και στην Κιμωλο σταματαει μονο στο λιμανι.Ενω αν πας μονος σου πας και στην top παραλια Πρασσα

μια βόλτα να κάνετε στον Αδάμαντα στο λιμάνι, έχει αρκέτες εκδρομές προς Κλεφτικο.. τιμες απο 30 εως 150 (αναλογα τι θες) .. εμεις πηγαμε(πριν 3 χρονια) με 30 το ατομο συμπεριλαμβανομένου ένα γευμα στο καραβάκι, και μειναμε φουλ ικανοποιημένοι!!
Δεν θυμασαι,ποιο καραβακι πηρατε,ε?Γιατι ο Καπεταν Γιαγκος λεει 40 και χωρις φαι.Στη Συκια σταματησατε?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Δεν θυμασαι,ποιο καραβακι πηρατε,ε?Γιατι ο Καπεταν Γιαγκος λεει 40 και χωρις φαι.Στη Συκια σταματησατε?
Δεν θυμαμαι δυστυχως.. μας πηγε Κλεφτικο, Τσιγκράδο, Φυριπλακα και σε μια σπηλια απλα να την δουμε . στην Συκια δεν μας ειχε παει.. μην αγχωνεσαι ομως , εχει αρκετες επιλογες στο λιμανι, δεν χρειαζεται να κλεισεις απο τωρα !! αν δεν σε ικανοποιησει καμια, στην χειροτερη πηγαινε Κιμωλο που ειναι εξισου ωραια..
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλημερα σε ολους!Σε λιγες μερες φευγουμε για Μηλο.
θα ηθελα να ρωτησω γι'αυτα τα καραβακια που κανουν εκδρομες.
Μου φαινεται υπερβολη να δωσουμε 60€/ατομο
Καλημέρα και σε σένα, καλά να περάσετε.
Πολύ σωστά σου φαίνεται υπερβολή. Και μας το ίδιο μας είχε φανεί, γι' αυτό και δε τα προτιμήσαμε. Αντ' αυτού το καραβάκι από Κήπους για Κλέφτικο και Γέροντα είναι τιμιότατο, σε κόστος και σε ώρες.
να παμε Κιμωλο με το πλοιο της γραμμης που ειναι πολυ φθηνο και να αφιερωσουμε εκει μια μερα
Πολύ σωστό, μία μέρα μη σου πω και δύο για να κάνετε την εκδρομή προς τη Πολύαιγο. Αναλόγως πόσες έχετε.
Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο που δοκιμασατε εσεις με τιμη σε νορμαλ πλαισια?
Πάνω κάτω οι τιμές είναι ίδιες, γιατί εκτός των άλλων προσφέρουν και φαγητο. Θα το δεις στο λιμάνι του Αδάμαντα, άντε να το βρεις 5-10 ευρώ χαμηλότερα στη καλύτερη περίπτωση.
Μεγάλη προσοχή σε ότι κι αν κάνεις, να μελετήσεις το καιρό και τους ανέμους.
 

despina.mina

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
[/QUOTE]
Καλημέρα και σε σένα, καλά να περάσετε.
Πολύ σωστά σου φαίνεται υπερβολή. Και μας το ίδιο μας είχε φανεί, γι' αυτό και δε τα προτιμήσαμε. Αντ' αυτού το καραβάκι από Κήπους για Κλέφτικο και Γέροντα είναι τιμιότατο, σε κόστος και σε ώρες.

Πολύ σωστό, μία μέρα μη σου πω και δύο για να κάνετε την εκδρομή προς τη Πολύαιγο. Αναλόγως πόσες έχετε.

Πάνω κάτω οι τιμές είναι ίδιες, γιατί εκτός των άλλων προσφέρουν και φαγητο. Θα το δεις στο λιμάνι του Αδάμαντα, άντε να το βρεις 5-10 ευρώ χαμηλότερα στη καλύτερη περίπτωση.
Μεγάλη προσοχή σε ότι κι αν κάνεις, να μελετήσεις το καιρό και τους ανέμους.
Παντως ο Καπεταν Γιαγκος που ειναι υποτιθεται ο πιο οικονομικος ειναι χωρις φαι,οποτε κατι να φας μια η αλλη θα σου ρθει.
Δεδομενου οτι δε μας παιρνει οικονομικα και να περασουμε Κιμωλο και να κανουμε το γυρο της Μηλου και να παμε Πολυαιγο,ποια εκδρομη προτείνεις?
Εννοω αναμεσα σε Πολυαιγο και Κλεφτικο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
ποια εκδρομη προτείνεις?
Εννοω αναμεσα σε Πολυαιγο και Κλεφτικο
Πολύ δύσκολη ερώτηση.
Τι να σου πω τώρα, τις είχα κάνει και τις δύο. Να πας Μήλο και να μη πας στο Κλέφτικο γίνεται;
Οσο κι αν εμένα μου άρεσε πολύ περισσότερο η ολοήμερη εκδρομή στη Πολύαιγο. Πέρασα καλύτερα.
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Καλημερα σε ολους!Σε λιγες μερες φευγουμε για Μηλο.
θα ηθελα να ρωτησω γι'αυτα τα καραβακια που κανουν εκδρομες.
Μου φαινεται υπερβολη να δωσουμε 60€/ατομο.Εχω σκεφτει να παμε Κιμωλο με το πλοιο της γραμμης που ειναι πολυ φθηνο και να αφιερωσουμε εκει μια μερα και αλλη μερα να παρουμε απο τους Κηπους το καικι για Κλεφτικο που εχει 25/ατομο.Αυτο ομως δεν περναει απο Συκια.Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο που δοκιμασατε εσεις με τιμη σε νορμαλ πλαισια?
Εννοείται να πας και στη μήλο με καραβάκι έχει πάρα πολλααααα (ούτε εγώ θυμάμαι ποιο πήραμε (το μόνο που θυμάμαι είναι ότι ειμασταν 10 άτομα και πήγαινε γρηγορα) πάνω από 50 δεν δώσαμε. Καθομασταν παραπάνω σε παραλιες .μαγικααααα.κανε μια βόλτα κάποιο θα βρεις . Και Κίμωλο(πρασα) και στη χώρα που ειναι πολύ πιο ωραία από τη μήλο
 

athens8

Member
Μηνύματα
125
Likes
464
Καλημερα σε ολους!Σε λιγες μερες φευγουμε για Μηλο.
θα ηθελα να ρωτησω γι'αυτα τα καραβακια που κανουν εκδρομες.
Μου φαινεται υπερβολη να δωσουμε 60€/ατομο.Εχω σκεφτει να παμε Κιμωλο με το πλοιο της γραμμης που ειναι πολυ φθηνο και να αφιερωσουμε εκει μια μερα και αλλη μερα να παρουμε απο τους Κηπους το καικι για Κλεφτικο που εχει 25/ατομο.Αυτο ομως δεν περναει απο Συκια.Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο που δοκιμασατε εσεις με τιμη σε νορμαλ πλαισια?
Volcano Boat
Μ αυτό είχαμε πάει το βρηκααα
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού
Ψάχνω αυτοκίνητο για την εβδομάδα που έρχεται και σε όσα πήρα τηλέφωνο οι τιμές ξεκινούσαν από 50€. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δηλαδή τον Αύγουστο τι τιμές έχουν;

Να περιμένω και να κλείσω από κοντά, μήπως είναι καλύτερα;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Ψάχνω αυτοκίνητο για την εβδομάδα που έρχεται και σε όσα πήρα τηλέφωνο οι τιμές ξεκινούσαν από 50€. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δηλαδή τον Αύγουστο τι τιμές έχουν;

Να περιμένω και να κλείσω από κοντά, μήπως είναι καλύτερα;
Ψιλονορμάλ οι τιμές για βραχυχρόνια ενοικίαση αυτοκινήτου, ε δεν είναι και Ιούνιος...
Φαντάζομαι δε θα νοικιάσεις για 2-3 εβδομάδες, εκεί αλλάζει το πράγμα.
Δε νομίζω και από κοντά να βρεις πολύ φθηνότερα, άντε 40-45 από καμιά ακύρωση, αλλά στη θέση σου νομίζω δε θα το ρίσκαρα για τόσο μικρή διαφορά τιμής
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom