Ινδονησία Μαλαισία Μία ερώτηση για Μαλαισία-Βόρνεο

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
Μήπως μπορείτε να με πληροφορήσετε άν σε αυτές τις περιοχές υπάρχει πιθανότητα να δω φίδια και πού? Εσείς συναντήσατε? Εχω μεγάλη φοβία και θα ήθελα να μου πείτε άν είδατε και πού.
Ευχριστώ
 

tziale

Member
Μηνύματα
10
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Anikoum φίδια υπάρχουν σε όλες τις χώρες του κόσμου. Και μιας και μιλάμε για Μαλαισία σίγουρα οι πιθανότητες να συναντηθείς με κάποιον «όφη πονηρό» είναι περισσότερες από ότι αν ταξίδευες για παράδειγμα στο Βέλγιο ή τη Γερμανία. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα φίδια στην Μαλαισία και το Βόρνεο δες τον παρακάτω σύνδεσμο :

http://www.naturemalaysia.com/snakes.htm
 
Last edited by a moderator:

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Και δυστυχώς κάποια από αυτά σου πετάγονται και στο δρόμο με αποτέλεσμα να κινδυνεύεις να πάθεις ατύχημα προκειμένου να μην το φας λάχανο το καημένο το φιδάκι!

Πάντως, στις ζούγκλες του Βόρνεο πιο άσχημες μου ακούγονται οι βδέλες παρά τα φίδια!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Μήπως μπορείτε να με πληροφορήσετε άν σε αυτές τις περιοχές υπάρχει πιθανότητα να δω φίδια και πού? Εσείς συναντήσατε? Εχω μεγάλη φοβία και θα ήθελα να μου πείτε άν είδατε και πού.
Ευχριστώ
Εγω συναντησα ενα φιδι μεσα σε μια αυλη ηταν ακτουνγκ-αρουνγκ γωνια στη Μαλαισια.
Το τραβηξα και βιντεο.:D

 

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
Ποιές πόλεις τις ΑΣΙΑΣ να αποφύγω; Βοήθεια!!

Καλα βρε παιδιά εδώ λέμε ότι δεν μπορούμε να τα δούμε και μου τα στέλνετε και σε βίντεο? να λιποθυμήσω εν ώρα δουλειάς? please!!
Παρεπιπτόντως αυτό το αηδιαστικό πράγμα (δεν είδα εννοείτε το βίντεο) που ακριβώς το είδες μέσα στην πρωτεύουσα, δεν καταλαβα το γωνία ...... που έγραψες τι είναι; δηλαδή και μέσα σε όλες τις πρωτεύουσες της Ασίας έχω το φόβο συνάντησης με αυτά τα μπλιαξ ερπετά;
Πειτε μου όπoioς γνωρίζει please είναι λόγος να μην επισκεφτώ τις συγκκριμένες χώρες ή πόλεις. Το θέμα είναι να πηγαίνεις κάπου για να περάσεις καλά και να γουστάρεςι. Σωστά;

Y.Γ. Αν βγάζατε και το βιντεο να μην το βλέπω την ώρα που γράφω θα μου κάνατε μεγάλη χάρη. Thanks!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλα βρε παιδιά εδώ λέμε ότι δεν μπορούμε να τα δούμε και μου τα Thanks!
το αγαπημένο ερπετό ειναι δικό μου και το έχω για παρέα στο σπίτι .....δεν μπορεί να βγει το video αυτό....το όνομά του είναι Λάκης. .:bleh::bleh:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
δηλαδή και μέσα σε όλες τις πρωτεύουσες της Ασίας έχω το φόβο συνάντησης με αυτά τα μπλιαξ ερπετά;
Στις περισσοτερες ναι..σε εστιατορια...μεσα στο πιατο.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Στις περισσοτερες ναι..σε εστιατορια...μεσα στο πιατο.
έ!!!! ΄μα πως θα γίνει τώρα.....!!!!!!!!ολα παίζουν!!!!
και δεν καταλαβαίνω τι έχει ο Λάκης ...ολοι ξετρελαίνονται μαζί του...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Στις περισσοτερες ναι..σε εστιατορια...μεσα στο πιατο.
Παντως εφαγα και δε λεει. Παρα ηταν σκληρο για τα δοντια μου. Εκτος αν εφταιγε η ρατσα του....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom