Ινδονησία Μαλαισία Μία ερώτηση για Μαλαισία-Βόρνεο

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Παντως εφαγα και δε λεει. Παρα ηταν σκληρο για τα δοντια μου. Εκτος αν εφταιγε η ρατσα του....

καλά ρε Ερση δεν σε φτάνουν αυτά που τρώς και όλα τα κρέατα του κόσμου...βρήκες να τρώς και τα αγαπημένα μου φιδάκια???? ντροπή ...τα ερπετά θέλουν την χλωρίδα τους :mad:
οταν έρθεις εδώ θα κρύψω τον Λάκη!!!!:cool:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
καλά ρε Ερση δεν σε φτάνουν αυτά που τρώς και όλα τα κρέατα του κόσμου...βρήκες να τρώς και τα αγαπημένα μου φιδάκια???? ντροπή ...τα ερπετά θέλουν την χλωρίδα τους :mad:
οταν έρθεις εδώ θα κρύψω τον Λάκη!!!!:cool:
Πες στον Λακη να μη φοβαται. Η γαστριμαργικη μου σχεση με τα φιδια τελειωσε στην πρωτη-αντε στη δευτερη μπουκια. Σε διαβεβαιωνω δεν ηταν και για παραπανω.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
που ακριβώς το είδες μέσα στην πρωτεύουσα, δεν καταλαβα το γωνία ...... που έγραψες τι είναι;
Ειναι στην Κουαλα Λουμπουρ γωνια οδων που βρισκονται 3-4 τετραγωνα πιο πισω απο τους Πετρονας,εχε το νου σου οταν περνας απο κει κοντα.
Επισης στο απο κατω βιντεο μπορει να γραφει Ινδια,αλλα εμενα δε μου το βγαζεις απο το μυαλο οτι ειναι Βορνεο.

 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Νομιζω οτι καταφεραμε να στειλουμε τον συμφορουμιτη στη Γερμανια :haha:
 

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
Βρε παιδάκια καταφερατε να μου κάνετε μαύρη την ψυχή! Τι να κάνω που θέλω να πάω λίγο κι από Ασία. Εχω βαρεθεί πια όλο Ευρώπη και Αμερική...
Σνιφ! Για να δω αν θα καταφέρω να βρω καμια χώρα που να μην πολυπαίζουν αυτά ....
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Βρε παιδάκια καταφερατε να μου κάνετε μαύρη την ψυχή! Τι να κάνω που θέλω να πάω λίγο κι από Ασία. Εχω βαρεθεί πια όλο Ευρώπη και Αμερική...
Σνιφ! Για να δω αν θα καταφέρω να βρω καμια χώρα που να μην πολυπαίζουν αυτά ....
Εγώ 21 μέρες Ταϋλάνδη-Μαλαισία, όφι δεν είδα.....δηλ. στην ελληνική εξοχή δε πας? Εκεί δεν έχει φίδια νομίζεις? (έχω δει στο Μαραθώνα μια φιδάρα ναα με το συμπάθιο).

Καταλαβαίνω βέβαια, φοβίες είναι αυτές.....θα περιοριστείς αναγκαστικά τότε στο τσιμέντο...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.374
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Anikum για να δεις φιδι θα πρεπει να χωθεις στις ζουγκλες και παλι δυσκολα θα πετυχεις την 'πολυποθητη' συναντηση. Τα φιδια θελουν πολυ λιγοτερο απ'οτι εσυ να συναντηθειτε.
Τωρα η ερωτηση σου για τις πολεις σοβαρα τωρα..πιστευεις οτι στις πολυσυχναστες , πολυβουες και πυκνοκατοικημενες Ασιατικες πρωτευουσες κυκλοφορουν φιδια στους δρομους και τις γωνιες?
 

anikoum

Member
Μηνύματα
54
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κυανή Ακτή
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος
Ευχαριστώ πολύ μου αναπτερώσατε το ηθικό βρε παιδιά! Μα είναι δυνατόν να κυκλοφορούν χύμα στους δρόμους και τις γωνίες... Με δουλεύουν τελείως μάλλον.....Κακά παιδιά
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Μην τρελαίνεσαι, πλάκα σου κάνουν οι αλιτήριοι :p. Όντως φίδια υπάρχουν πολλά στη ΝΑ Ασία αλλά αυτό δεν σημαίνει πως θα τα συναντήσεις κι'ολας. Ακόμα και σε ζούγκλες και σε απομακρυσμένους μισογκρεμισμένους ναούς που ζουν στα χαλάσματα και σου λένε να προσέχεις, εγώ δεν είδα ποτέ φίδι. Και αν και το Βόρνεο είναι πιο "άγριο" δεν πιστεύω πως συναντάς φίδια και τόσο εύκολα!
 

fourkas

Member
Μηνύματα
62
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
... που άραγε ...
Ταξίδι-Όνειρο
Καραιβική για ένα μήνα
Εμείς , πάντως , περπατούσαμε στη ζούγκλα βόρνεο (ξυπόλυτοι) το καλοκαίρι και δεν είδαμε ουτε φίδια, ουτε βδέλες. Μόνο μαιμούδες και ουρακοτάγκους.

Τωρα βέβαια, αν έβλεπα το ντοκιμαντερ στο SKAI προτού πάω βόρνεο... δεν ξέρω, αν θα πήγαινα.

Όσο φοβάσαι τόσο θα βρεις κανενα.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ειναι στην Κουαλα Λουμπουρ γωνια οδων που βρισκονται 3-4 τετραγωνα πιο πισω απο τους Πετρονας,εχε το νου σου οταν περνας απο κει κοντα.
Επισης στο απο κατω βιντεο μπορει να γραφει Ινδια,αλλα εμενα δε μου το βγαζεις απο το μυαλο οτι ειναι Βορνεο.


xene δεν παιζεσαι με τιποτα ... τωρα τα ειδα και πεθανα στα γελια ...:haha::clap:

παντως για το φιλο που ρωταει αν θελει να κανει εξασκηση
πριν το ταξιδι του στα εξωτικα ,τον προσκαλω στο σπιτι που μενω στη εξοχη ...
Ειδικα αυτη την εποχη που αρχιζουν οι ζεστες συνηθως συναντω φιδια με μεγαλη συχνοτητα .. 2-3 φορες βρηκα οχια να ξεκουραζεται στη εξωπορτα :shock::roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.477
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom