Μία πόλη, μία φωτογραφία....

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Θες να ανοιξεις τοπικ? Κατι εχω να γραψω :).
Φυσικα εναλλακτικα μπορεις να αρχισεις να ψαχνεις τη λιστα ενος απο τους σημαντικοτερους και παλαιοτερους φορεις που το σκεφτηκαν κι αυτοι να φτιαξουν ταξιδιωτικο οδηγο για οποιον ενδιαφερεται για την ιστορια της επιστημης.
http://www.bshs.org.uk/travel-guide/
Όχι, ταξιδιωτικά δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ. Κυρίως επειδή δεν ενδιαφέρει την παρέα μου. Όμως, κι εγώ θα προτιμούσα να έκανα μια βόλτα με τα πόδια σε μια πόλη, να δω ένα αρχαιολογικό χώρο, να ανέβω σε μια κορφή ή να πάω 100 χλμ με το αυτοκίνητο από το να μείνω σε ένα κλειστό συνήθως χώρο για να δω κάτι επιστημονικά ενδιαφέρον.
Βέβαια ο Meteor Crater στην Αριζόνα δε με άφησε ασυγκίνητο.
Πάντως την ιστοσελίδα που σύστησες θα την έχω κατά νου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Όχι, ταξιδιωτικά δε με ενδιαφέρει τόσο πολύ. Κυρίως επειδή δεν ενδιαφέρει την παρέα μου. Όμως, κι εγώ θα προτιμούσα να έκανα μια βόλτα με τα πόδια σε μια πόλη, να δω ένα αρχαιολογικό χώρο, να ανέβω σε μια κορφή ή να πάω 100 χλμ με το αυτοκίνητο από το να μείνω σε ένα κλειστό συνήθως χώρο για να δω κάτι επιστημονικά ενδιαφέρον.
Υπάρχει τίποτα σε μαθηματικά ή αστρονομία ; Ακόμα και η εξέλιξη των ειδών και των ανθρώπων με ενδιαφέρει.
Το ιδιο ατομο δεν ειστε που γραψατε σημερα το πρωτο μηνυμα?
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Το ιδιο ατομο δεν ειστε που γραψατε σημερα το πρωτο μηνυμα?
Ναι. Γιατί; Υπάρχει αντίφαση;
Εγώ ήθελα μόνο να πω ότι δεν τα πάω καλά με τα καλλιτεχνικά ( όχι με όλα πάντως ) και περισσότερο με ενδιαφέρουν τα θέματα που ανέφερα. Όχι όμως να κάνω και ταξίδι για να δω που βρήκε o Neil Shubin to Tiktaalik!
Καλά κατάλαβα την ερώτησή σου;
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Θες να ανοιξεις τοπικ? Κατι εχω να γραψω :).
Φυσικα εναλλακτικα μπορεις να αρχισεις να ψαχνεις τη λιστα ενος απο τους σημαντικοτερους και παλαιοτερους φορεις που το σκεφτηκαν κι αυτοι να φτιαξουν ταξιδιωτικο οδηγο για οποιον ενδιαφερεται για την ιστορια της επιστημης.
http://www.bshs.org.uk/travel-guide/
:shock: φοβερή ιδέα το σάιτ, χρήσιμο και με μεγάλο περιθώριο επέκτασης.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα

Grerena

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
17.173
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Το πιο χαρακτηριστικό της πόλης Lisse της Ολλανδίας είναι οι κήποι Keukenhof.
Θα μπορούσα να πω ότι οι κήποι αυτοί ενδέχεται να είναι και το πλέον αντιπροσωπευτικό σημείο της Ολλανδίας ολόκληρης!
Πρόκειται για έναν κήπο-Παράδεισο, που ζωντανεύει κάθε ... Άνοιξη.
Ήμουν από τις τυχερές που βρέθηκα εκεί στην καρδιά της ανθοφορίας, στις 2 Μαίου!

IMG_6655.jpg
 

travelbreak

Member
Μηνύματα
1.762
Likes
14.557
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Από λαθος αναφέρθηκε ότι οι φωτογραφίες είναι από το Quebek. Όμως είναι από την πρωτεύουσα του Καναδά την Ottawa. Ευχαριστώ τον πολυταξιδεμένο @taver για τη διόρθωση. Παρακάτω όμως θα βάλω και το Κεμπέκ.
1574598861175.jpeg


1574598963435.jpeg


1574598925126.jpeg
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom