Ηνωμένο Βασίλειο Μαγικά Χριστούγεννα στο Stratford-upon-Avon

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας
^αχ τελεια!!!μπηκες μεσα;πως ηταν;;:)
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη

Anne Hathaway's Cottage
προκειτε για ενα πανεμορφο αγροτοσπιτο οπου εζησε η συζυγος του Σαιξπηρ.Ο δε κηπος που το περιβαλλει εχει βραβευθει για τα υπεροχα λουλουδια καθως και τα παραδοσιακα βοτανα και λαχανικα.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας
μπα μπα μπα:bleh:

εδω δεν ρωταω αν μπηκες:lol:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
Οι φωτογραφίες σου θα μπορούσαν άνετα να κοσμούν τις σελίδες παιδικού παραμυθιού! Τα παιδάκια σου θα πρέπει να ξετρελάθηκαν με αυτό το ταξίδι!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
σε ευχαριστω pattyy!
πραγματικα τα παιδια μου ξετρελαθηκαν (οπως και εγω αλλωστε )με ολα τα αξιοθεατα ,τα καστρα ,τα σπιτια που εχουν σχεση με τον Σαιξπηρ και με το πολυ χιονι...(που ακομη και εμεις που μενουμε βορεια δεν βλεπουμε).ο μικρος (6 χρονων) συνεχως με ρωτουσε αν ολα αυτα ειναι αληθινα!!!!!
το ταξιδι στην περιοχη,προσφερεται πραγματικα για τα παιδια ....υπαρχουν πολλες επιλογες και πραγματα να κανεις που και εμεις δεν προλαβαμε ή δεν καναμε λογω καιρου και θα τα αναφερω στο τελος.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
συνεχεια.....
το Statford-upon-Avon.......με μια φραση ...the place to be!!!!
το υπεροχο στρατφορντ-με τα σημαντικα αξιοθεατα και την ιστορια του William Shakespeare να πλανατε στους δρομους και να περιμενει να την ανακαλυψεις .....

η βολτα στους χιονισμενους δρομους ειναι πολυ ομορφη.το μερος ειναι πολυ γραφικο ,κουκλιστικο.
θα επισκεφτουμε τα 4 απο τα 5 σπιτια(το ενα ηταν κλειστο) που εχουν σχεση με τον Σαιξπηρ.εχουν εξαιρετικο ενδιαφερον.

1.Shakespeare's Birthplace
ειναι το σπιτι που γεννηθηκε και μεγαλωσε.εκει εζησε τα πρωτα 5 χρονια με τη συζυγο του.το εσωτερικο του ειναι σαν ενα λαογραφικο μουσειο ,με πολλα δωματια ,επιπλωμενα και ομορφα διακοσμημενα , παρα πολυ προσεγμενα στις λεπτομερειες-δινουν πληροφοριες για τα πρωτα χρονια της ζωης του και τον πατερα του.


ενα δειγμα απο το εσωτερικο
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
2. Anne Hathaway's Cottage
10 λεπτα απο το κεντρο του του στρατφορντ ,στο ομορφο χωριουδακι Shottery.ηταν πανεμορφο και εξωτερικα και εσωτερικα.ειχε πολυ χιονι και ολο το περιββαλον ηταν πολυ ομορφο.
θα προσθεσω και μερικες φωτογραφιες ,μια ευγενικη χορηγια της φιλης μου αποκλειστικα για το φορουμ.



3.Nash's House &New Place
ειναι το σπιτι στο οποιο πεθανε το 1616 ,με υπεροχους κηπους (που και εμεις ειδαμε απο φωτογραφιες).
4.Hall's Croft
στην παλια πολη και αυτο ,ειναι το σπιτι της κορης του Susanna με επισης πολυτελη δωματια ,υπεροχους διακοσμους .
5.Mary Arden's Farm
δεν το επισκεφτηκαμε γιατι ηταν κλειστο.βρισκεται στο Wilmcote και ηταν το σπιτι της μητερας του.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ισπανίας
δεν θα κουραστω να το λεω:μαγικες εικονες!!!ευτυχως που τα μοιραστηκες τελικα μαζι μας αν και...δισταζες ;)

Υπεροχα!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
δεν θα κουραστω να το λεω:μαγικες εικονες!!!ευτυχως που τα μοιραστηκες τελικα μαζι μας αν και...δισταζες ;)

Υπεροχα!
σε ευχαριστω πολυ!!!!!
τελικα ο ενθουσιασμος μου για αυτο το μερος ειναι πολυ μεγαλος.τολμω να συγκρινω αυτα τα μερη με την υπεροχη σκωτια!!!!!!
ευχομαι η ιστορια μου και οι φωτογραφιες να ειναι η αφορμη για καποιους.... για ενα ταξιδι σε αυτην την περιοχη!!!!!!
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
σε ευχαριστω πολυ!!!!!
τελικα ο ενθουσιασμος μου για αυτο το μερος ειναι πολυ μεγαλος.τολμω να συγκρινω αυτα τα μερη με την υπεροχη σκωτια!!!!!!
ευχομαι η ιστορια μου και οι φωτογραφιες να ειναι η αφορμη για καποιους.... για ενα ταξιδι σε αυτην την περιοχη!!!!!!
Αυτό είναι σίγουρο! Τα μυαλά μου ήδη έχουν πάρει αέρα!:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom