Ισπανία Μαδρίτη πρόγραμμα, βοήθεια??

muya

Member
Μηνύματα
207
Likes
71
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
βρε vivianaki, δεν ειχα καταλαβει οτι εισαι φοιτητρια :roll: αν εισαι και κατω απο 25 τοτε μπαινεις δωρεαν στα μουσεια, τι καθομουν κι ελεγα ολα τα σχετικα... ;)
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
:)Δεν πειράζει, ήταν χρήσιμα όμως γιατί από αυτήν την εξεταστική και μετά δεν θα είμαι, οπότε λίγα τα ψωμιά μου ακόμα με τις φοιτητικές κάρτες. :haha: (22 είμαι)
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
vivianaki, θα συμφωνησω με την latina, το Rastro ειναι μια αδιαφορη , πολυβουη,λαικη αγορα,μη χασεις εκει τον χρονο σου.Καλυτερα την Κυριακη να προσθεσεις ωρες στο Πραντο.Εμενα μονο η αιθουσα με τον Θεοτοκοπουλο μου πηρε μια ωρα.
Την ομορφη , παραδοσιακη γειτονια , la latina ,που γινεται το παζαρι,να την επισκεφτεις οπωσδηποτε αλλη στιγμη,για να την απολαυσεις με την ησυχια σου.
Σε μια αλλη επισης ενδιαφερουσα γειτονια , την Lavapies (οχι μακρυα απο την Del sol που θα μεινεις) βρισκεται το μικρο,ομορφο μπαρ Candela,στην οδο Olmo.Μετα τις 12 τη νυχτα απολαμβανεις αυθεντικο τσιγγανικο φλαμενκο.
Σου ευχομαι να περασεις καλα και αν θυμηθεις,μπες στην πανεμορφη,κλειστη αγορα mercado San Miguel,ενα βημα απο την plaza Mayor,για ενα ποτακι στα ορθια η μια σοκολατα το πρωι!
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D
Σε μια αλλη επισης ενδιαφερουσα γειτονια , την Lavapies (οχι μακρυα απο την Del sol που θα μεινεις) βρισκεται το μικρο,ομορφο μπαρ Candela,στην οδο Olmo.Μετα τις 12 τη νυχτα απολαμβανεις αυθεντικο τσιγγανικο φλαμενκο.
Από τα καλύτερα tips που θα μπορούσες να μου δώσεις. Τον λατρέυω αυτόν τον χορό, κάνω εδώ και 3 χρόνια και εννοείται δεν θα έχανα με τίποτα μια τέτοια παράσταση!! Πρέπει να έχεις κλείσει εισιτήρια πιο πριν ή πας κατευθείαν κατά τις 12?? Μπορεις να πας και από πιο νωρις να κάτσεις να πιεις ένα ποτό μέχρι να αρχίσει ?
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Από τα καλύτερα tips που θα μπορούσες να μου δώσεις. Τον λατρέυω αυτόν τον χορό, κάνω εδώ και 3 χρόνια και εννοείται δεν θα έχανα με τίποτα μια τέτοια παράσταση!! Πρέπει να έχεις κλείσει εισιτήρια πιο πριν ή πας κατευθείαν κατά τις 12?? Μπορεις να πας και από πιο νωρις να κάτσεις να πιεις ένα ποτό μέχρι να αρχίσει ?
Ειναι ενα σχετικα μικρο μπαρ,με λιτη και αισθητικα προσεγμενη διακοσμηση,χωρις εντυπωσιασμους και φολκλορικες ακροτητες.Υπαρχει μια μπαρα και λιγα χαμηλα τραπεζακια στις ακρες.Μπορεις να πας νωριτερα να πιεις το ποτο σου και ν'ακουσεις μουσικη.Μετα τα μεσανυχτα μαζευονται καποιοι επαγγελματιες η ερασιτεχνες,δεν καταλαβα ακριβως,και παιζουν live φλαμενκο! Το ενδιαφερον αυτης της υποθεσης ειναι οτι, τιποτα δεν δειχνει τουριστικο και ψευτικο.Δεν μπαινει θεμα εισητηριου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom