• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Ιούλιο - Αύγουστο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Μαζί για το γαμήλιο

Το ξερω πως ζήτησες εκτός Ευρώπης, εγώ από την άλλη θα σου πρότεινα road trip στη Γαλλική Ριβιέρα.
Αν θέλεις ακόμα εξωτερικό πιστεύω ακόμα πως θα μπορούσες οριακά σαν μπάτζετ και Σιγκαπούρη. Οι περισσότεροι θα σου πουν πως δεν είναι για παραπάνω από 2 μέρες, εγώ θα διαφωνήσω και αν γινόταν θα πήγαινα 5.

GioD21

Member
Σιγκαπουρη δεν νομιζω να βγαινει δυστυχως.
Ωστοσο μιας και ουτε αυτο το διευκρίνησα, αν και δεν ξερω τι ρολο θα παίξει, ειναι οτι δεν με νοιάζουν ιδιαιτερα οι παραλιες

Σε συνέχεια της παρότρυνσης μου για Σιγκαπούρη θα σου πω με τις τρέχουσες τιμές skyscanner 2-7/5πετατε με 360€ το άτομο =720 + 400 ένα αξιοπρεπεστατο ξενοδοχείο στο κέντρο (όπου φυσικά μπορείς να βρεις και κάτι πιο φθηνό) που σημαίνει σχεδόν το μισό μπάτζετ σου. Πιστεύω πως με τα υπόλοιπα 1400 που διαθέτεις μπορείς να κάνεις πραγματάκια και να περάσετε ομορφα

anie

Member
Εγώ πάντως που πήγα Κούβα Σεπτέμβριο μήνα, βρήκα εξαιρετικό καιρό. Έκανε ένα δυο καταιγίδες, αλλά μέσα στο πρόγραμμα και αυτές. Έτσι και αλλιώς δεν διαρκούν.
Δεν ξέρω όντως τι εμπόδια έχει ο Σεπτέμβριος από άποψη καιρού, επειδή αναφέρθηκε παραπάνω, αλλά για μένα δεν ήταν καθόλου απαγορευτικό.
Επίσης με αυτό το μπάτζετ νομίζω ότι βγαίνει.
Δεν ξέρω οι απόψεις διίστανται.. Μακαρι νανειναι έτσι, διοτι μεχρι στιγμής την είχα ξεγράψει την Κουβα

evaT

Member
Γενικά στο μυαλό μου το έχω να πάω κάπου, που δε θα μπορώ να παω στα 50 μου, οχι ομως κάτι ακραίο πχ να σκαρφαλώνω βουνά

Τα 50 είναι τα καινούργια 30! Οχι μόνο έχεις όρεξη να πας παντού αλλά το απολαμβάνεις και περισσότερο γιατί πλέον ξέρεις! Δυστυχώς οι υποχρεώσεις είναι αυτές που κυρίως μας εμποδίζουν να κάνουμε αυτό που θέλουμε (βλέπε εργασιακά, μικρά παιδιά, στενά οικονομικά) και λιγότερο οι ηλικίες

tripakias

Member
Σε συνέχεια της παρότρυνσης μου για Σιγκαπούρη θα σου πω με τις τρέχουσες τιμές skyscanner 2-7/5πετατε με 360€ το άτομο =720 + 400 ένα αξιοπρεπεστατο ξενοδοχείο στο κέντρο (όπου φυσικά μπορείς να βρεις και κάτι πιο φθηνό) που σημαίνει σχεδόν το μισό μπάτζετ σου. Πιστεύω πως με τα υπόλοιπα 1400 που διαθέτεις μπορείς να κάνεις πραγματάκια και να περάσετε ομορφα
Σου υπενθυμιζω πως πηγαινουν για γαμηλιο, οχι για survivor

go2dbeach

Member
Δεν ξέρω οι απόψεις διίστανται.. Μακαρι νανειναι έτσι, διοτι μεχρι στιγμής την είχα ξεγράψει την Κουβα
Εγώ είπα οτι η Κούβα δεν είναι καλή ιδέα για το Σεπτέμβριο και αυτό γιατί μαζί με τον Οκτώβρη είναι ο πιο πιθανός μήνας για να χτυπήσει τυφώνας. Τώρα μπορεί και να μην τύχει όταν θα'σαι εσύ εκεί. Το ρισκάρεις όμως?

James

Member
Ααα για τυφώνες. Ισχύει ότι ήταν μία σκέψη που έκανα και εγώ. Αποφάσισα ότι δεν είναι δα και τόσο πιθανό όχι μόνο να χτυπήσει τυφώνας τότε, αλλά και σε συγκεκριμένο σημείο της Καραϊβικής, και σε συγκεκριμένο σημείο της χώρας στο οποίο θα ήμουν!
Προφανώς και δεν είναι θέμα να το πάρεις αψήφιστα, αλλά τα βάζεις κάτω, τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

anie

Member
@go2dbeach ναι η αλήθεια είναι πως οσο μπορω θα ήθελα να αποφυγω τον κίνδυνο για τέτοια απρόοπτα στο γαμήλιο ή έστω να μην έχω το άγχος

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.247
Μέλη
34.993
Νεότερο μέλος
KONNANTINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom