Μαζί για το γαμήλιο

Μηνύματα
959
Likes
5.226
Το ξερω πως ζήτησες εκτός Ευρώπης, εγώ από την άλλη θα σου πρότεινα road trip στη Γαλλική Ριβιέρα.
Αν θέλεις ακόμα εξωτερικό πιστεύω ακόμα πως θα μπορούσες οριακά σαν μπάτζετ και Σιγκαπούρη. Οι περισσότεροι θα σου πουν πως δεν είναι για παραπάνω από 2 μέρες, εγώ θα διαφωνήσω και αν γινόταν θα πήγαινα 5.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Σιγκαπουρη γαμηλιο με 2000-2500€ ?
 

GioD21

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Σιγκαπουρη δεν νομιζω να βγαινει δυστυχως.
Ωστοσο μιας και ουτε αυτο το διευκρίνησα, αν και δεν ξερω τι ρολο θα παίξει, ειναι οτι δεν με νοιάζουν ιδιαιτερα οι παραλιες
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σιγκαπουρη δεν νομιζω να βγαινει δυστυχως.
Ωστοσο μιας και ουτε αυτο το διευκρίνησα, αν και δεν ξερω τι ρολο θα παίξει, ειναι οτι δεν με νοιάζουν ιδιαιτερα οι παραλιες
Μήπως νοιαζουν όμως την σύζυγο ; :haha:
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Σε συνέχεια της παρότρυνσης μου για Σιγκαπούρη θα σου πω με τις τρέχουσες τιμές skyscanner 2-7/5πετατε με 360€ το άτομο =720 + 400 ένα αξιοπρεπεστατο ξενοδοχείο στο κέντρο (όπου φυσικά μπορείς να βρεις και κάτι πιο φθηνό) που σημαίνει σχεδόν το μισό μπάτζετ σου. Πιστεύω πως με τα υπόλοιπα 1400 που διαθέτεις μπορείς να κάνεις πραγματάκια και να περάσετε ομορφα
 

anie

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
Εγώ πάντως που πήγα Κούβα Σεπτέμβριο μήνα, βρήκα εξαιρετικό καιρό. Έκανε ένα δυο καταιγίδες, αλλά μέσα στο πρόγραμμα και αυτές. Έτσι και αλλιώς δεν διαρκούν.
Δεν ξέρω όντως τι εμπόδια έχει ο Σεπτέμβριος από άποψη καιρού, επειδή αναφέρθηκε παραπάνω, αλλά για μένα δεν ήταν καθόλου απαγορευτικό.
Επίσης με αυτό το μπάτζετ νομίζω ότι βγαίνει.
Δεν ξέρω οι απόψεις διίστανται.. Μακαρι νανειναι έτσι, διοτι μεχρι στιγμής την είχα ξεγράψει την Κουβα
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.627
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Γενικά στο μυαλό μου το έχω να πάω κάπου, που δε θα μπορώ να παω στα 50 μου, οχι ομως κάτι ακραίο πχ να σκαρφαλώνω βουνά

Τα 50 είναι τα καινούργια 30! Οχι μόνο έχεις όρεξη να πας παντού αλλά το απολαμβάνεις και περισσότερο γιατί πλέον ξέρεις! Δυστυχώς οι υποχρεώσεις είναι αυτές που κυρίως μας εμποδίζουν να κάνουμε αυτό που θέλουμε (βλέπε εργασιακά, μικρά παιδιά, στενά οικονομικά) και λιγότερο οι ηλικίες
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Σε συνέχεια της παρότρυνσης μου για Σιγκαπούρη θα σου πω με τις τρέχουσες τιμές skyscanner 2-7/5πετατε με 360€ το άτομο =720 + 400 ένα αξιοπρεπεστατο ξενοδοχείο στο κέντρο (όπου φυσικά μπορείς να βρεις και κάτι πιο φθηνό) που σημαίνει σχεδόν το μισό μπάτζετ σου. Πιστεύω πως με τα υπόλοιπα 1400 που διαθέτεις μπορείς να κάνεις πραγματάκια και να περάσετε ομορφα
Σου υπενθυμιζω πως πηγαινουν για γαμηλιο, οχι για survivor
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Δεν ξέρω οι απόψεις διίστανται.. Μακαρι νανειναι έτσι, διοτι μεχρι στιγμής την είχα ξεγράψει την Κουβα
Εγώ είπα οτι η Κούβα δεν είναι καλή ιδέα για το Σεπτέμβριο και αυτό γιατί μαζί με τον Οκτώβρη είναι ο πιο πιθανός μήνας για να χτυπήσει τυφώνας. Τώρα μπορεί και να μην τύχει όταν θα'σαι εσύ εκεί. Το ρισκάρεις όμως?
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Ααα για τυφώνες. Ισχύει ότι ήταν μία σκέψη που έκανα και εγώ. Αποφάσισα ότι δεν είναι δα και τόσο πιθανό όχι μόνο να χτυπήσει τυφώνας τότε, αλλά και σε συγκεκριμένο σημείο της Καραϊβικής, και σε συγκεκριμένο σημείο της χώρας στο οποίο θα ήμουν!
Προφανώς και δεν είναι θέμα να το πάρεις αψήφιστα, αλλά τα βάζεις κάτω, τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.
 

anie

Member
Μηνύματα
34
Likes
9
@go2dbeach ναι η αλήθεια είναι πως οσο μπορω θα ήθελα να αποφυγω τον κίνδυνο για τέτοια απρόοπτα στο γαμήλιο ή έστω να μην έχω το άγχος
 

Georgeengland

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα στην παρέα, παντρευόμαστε τέλη Ιουλίου με την Κ. και είμαι στο ψάξιμο για προορισμό γαμήλιου ταξιδιού. Λόγω αδειών οι ημερομηνίες είναι δεσμευτικές μεταξύ των πρώτων 2 εβδομάδων του Αυγούστου. Το μπάτζετ για πτήση είναι γύρω στα 1400 max και για τους 2. Μιας και έχουμε κάνει ταξίδια σε Ευρώπη και ένα σε λατινική Αμερική, είπαμε να κινηθούμε προς Ασία αυτή τη φορά. Με βάση το μπάτζετ και ιστορίες από εδώ μέσα καταλήγω προς Μπαλί καθώς έχει αρκετά πράγματα να δεις και να κάνεις. Η Κ. όμως θέλει και παραλίες με λευκή άμμο και τυρκουάζ νερά, κάτι που απ' όσο ξέρω δεν θα βρούμε Μπαλί. Έχετε να προτείνετε κάποιο προορισμό για 3-4ημερο που να περιλαμβάνει κάτι τέτοιο (πτήση από Μπαλί προς τα εκεί); Το ταξίδι συνολικά θα είναι κοντά 10 μέρες (δεν συμπεριλαμβάνω τις πτήσεις).
Ευχαριστώ πολύ.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom